Misljenje o monitoru LG 22" Wide 1000:1, 5ms

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Zlatan, Apr 17, 2008.

  1. Zlatan

    Zlatan Komšija

    Molim postovane znalce za savjet o tome kakav je ovo monitor i imal koji bolji u Tuzli za slicne ili iste pare?

    LG 22" Wide 1000:1, 5ms

    399.00KM(bez pdv)

    22" Wide 1000:1, 5ms, 300cd/m², D-SUB, Silver


    http://ingel.ba/ingel/index.php?main_pa ... ccc19a7561

    uzimam za gaminga(nadam se uz njega da uzmem 9600 gt) , officea i gledanje tv programa(npr utakmica kad bude evropsko sad)

    Hvala unaprijed na vase postovanom sudu...Srdacan pozdrav!
    Zlatan
     
  2. dmr

    dmr Veteran foruma

    Tesko ces nac jeftinije. Samo nazovi ti u Ingel prvo, dabogda da to oni imaju na stanju. A ako ti obecaju da ce nabaviti to bas ne ispadne tako svaki put :D.
     
  3. Zlatan

    Zlatan Komšija

    e bas ti hvala znaci monitor nije los.... dakle nije za izbjegavati....

    A ne bilo ti zapovjedjeno ,reci mi prijetelju, uz grafu 9600gt koji proc i plocu da uzmem da gaming moze ici solidno?
     
  4. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ufff, izvini ali ne volim preporucivati odredjene modele ploca ili odredjene procove! Uzmi neki c2duo i plocu prihvatljive cijene sa intelovim chipsetom i klokni sve i to je to. :mrgreen:
     
  5. artemis

    artemis Komšija

    Za te pare monitor je pristojan.

    Što se tiče proca i matične već je milion puta prožvakano,pogledaj malo po forumu...

    I gledati prvenstvo na 22"...ništa bez 28"+ :mrgreen:
     
  6. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Jel' to monitor nema DVI-ja? Ja ne bih ako nema.
     
  7. JVC

    JVC Overclocker

    Za te pare nema garant, to mu je veliki minus.
     
  8. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Nije da monitor bas mora imat DVI, ali nazalost upravo u one bez DVI-ja se najvise stedi u izradi, pa cesto takvi monitori pate od lose uniformnosti slike ili probijanja pozadinskog osvjetljenja.

    Mnogi koji su isprobali svoj monitor preko DVI-ja i preko vga su rekli da nema neke razlike. To je otud sto se radi o istom, konkretnom, primjerku monitora, inace nije rijetkost da monitor sa analognom konekcijom nema dovoljno ostru sliku. To je striktno vezano za tip konekcije.

    Poenta: izbjegavati monitore bez DVI-ja.
     
  9. syss

    syss Veteran foruma

    ma daj di tu veze ima?? stavim ti 4 dvi i 2 hdmi konektora na očajan tn panel i dalje će biti dreq. evo ti moj primjer fs 19" wide ima vga i dvi i dalje mu je uniformnost ruska poezija, a ako još malo pojačam svjetlinu prokrvarit će mi na stol na rubovima.
     
  10. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Velim, na istom primjerku monitora. Nije nuzno, ali DVI nudi ostriju sliku.
     
  11. Zlatan

    Zlatan Komšija

    Hvala svima mnogo, btw Stevie mogu li se navedeni nedostatci zamjetiti ako se monitor proba prije kupovine?
    Srdacno!
    Z

     
  12. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Valjda mogu (ako znas sta treba gledat), dobro pogledaj sta uzimas. :D
     
  13. selvin

    selvin Moderator

  14. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Kakav crni HannsG... :lol:
     
  15. Zlatan

    Zlatan Komšija

    thnx svakako cu onda morati povesti eksperta ako se odlucim za njega :smt006
     
  16. artemis

    artemis Komšija

    Hannsa nebih dušmanu preporučio :mrgreen:
    Za nekih 400krvnih zrna teško je uzeti dobar veći monitor.LG je pristojan za te pare,ako nisi zahtjevan.
     
  17. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Mega LOL. DVI u tom slucaju ipak nije toliko bitan. :eek:
     
  18. ming

    ming Veteran foruma

    Moj 913v nema DVI, ali to je monitor iz doba LCD-a kada se nije stedilo na svakom mogucem detalju. I dalje tvrdim da gazi pola DVi monitora sa ostrinom.
     
  19. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Sa ovim si sve rekao. :D
     
  20. syss

    syss Veteran foruma

    stivi zaletio si se sa glupošću i priznaj sad, nema ti druge :D