mišljenje o MSI 560 TI TF2 GE

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Neraa, Nov 2, 2012.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Broz

    Broz Novi član

    Postovani clanovi i naravno administracijo foruma, mislio sam da cu imati prvi post vezan za hardwer,ali na zalost, moracu da pocnem sa ulogom advokata. :D
    U vezi ovog procesora moram da napisem par stvari. Ovaj procesor sam prodao prosle godine u maju i zaboravio sam navedem otkupninu. Kupac me je ispostovao i platio na tekuci. Sada to vec spada u domen naucne fantastike. U oglasu je pisalo da je garancija mjesec dana i kupac @joyjoy mi se javio posle godinu dana da kaze da ne radi procesor,a rekao je da samo mjesec dana radio i cekao je 11 mjeseci da meni javi da nije OK procesor. Isti mi je poslao da provjerim. Ja ga pitam, jel' bilo tako?
    Na dvije ploce nije uopste radio,a na treceoj prilikom boot-a bios zaledi. Procesor sam probao da vratim i ako posle godinu dana,dogovor je bio 1 mjesec. Opet ga pitam, dal' je bilo tako?
    Na zalost dobio sam odgovor da je spaljen procesor visokom voltazom ili strujnim udarem. Pokusao sam i ako je bio dogovor mjesec dana da vratim procesor da dobijem drugi. Servis je rekao svoje. Mislim, pricati o klasicnoj prevari i slicnim glupostima...Krivim sebe sa jedne strane sto nisam vratio procesor,pa neka ga prodaje negdje na otpadu.
    Prevaran sam na PIK-u prosle godine za 1500KM mojih "zivi" para. Covjek je prije 3 mjeseca dao u zamjenu 9800GTX i crkla posle 10 dana,bilo je jos takvih slucajeva. Jednostavno, bio je dogovor takav,dobro za ovih 1500KM to ne vazi. :)
    Lijepo uvijek napisem koliko vazi garancija, 7 dana,mjesec, 3 godine...
    Ja bi volio da @joyjoy kaze sve kako je bilo ,pa da onda prica o prevari.
     
  2. Broz

    Broz Novi član

    @ joyjoy, vidim da su upoznat sa tom terminologijom "zavrnuo" i slicno. Ne zelim da ulazim u raspravu,vidim da ti iznosis neke cinjenice javno. Kada vec trebamo da upoznamo sve ljude o tvom problemu.
    Zasto si ti poslao meni procesor??? Napisi svima ovdje
     
  3. joyjoy

    joyjoy Aktivista

    Na zalost dobio sam odgovor da je spaljen procesor visokom voltazom ili strujnim udarem

    Pratio sam tvoje oglase i nakon što sam ti poslao proc rekao si poluispravan je (a ne ovo boldano) i stavio ga na prodaju (komplet PII 965,MB) i taj oglas je izbrisan iz zavrseni oglasi u tvom profilu. To je sad priča za malu djecu kud ti nisam vratio proc pa ga prodaj na otpadu.

    Što se tiče datuma: kupljen u aprilu 2011 , u februaru 2012 sam prvi put reklamirao i tada si mi nudio Athlona II X3 (kao kompezacija)ne sjećam se tačno za koliko (50-100KM) što sam odbio i poslao ti cpu ( "" spaljen procesor visokom voltazom ili strujnim udarem "") prije pola godine (kada sam riješio sa UEi dobio novu MB iz KimTeca).

    Poluispravan (radi 7 dana normalno , sve testove odradi bez greske ,puca igrice) ali onda zamrzne (BIOS , Windows).

    Kada sam pitao za proc je li klokan , odgovor je bio nije a vlasnik učitelj (koji ni nezna klokati) trazio bolji cpu i nabavio si mu X6 Thuban , amater kome treba bolje od X4 i to X6 , priča za malu djecu.

    No comment, treba izbrisati ovaj topic: misljenje o MSI 560 TI TF2 GE
     
  4. Broz

    Broz Novi član

    To je bas prica za malu djecu. Ne mogu da se sjetim,znam da sam prodao 965 ili 960T i sada tvoj. Gdje god vidim na kamari 1500KM ja cu govoriti da su moje.
    Ti pominjes februar da si reklamirao. Vec sam jednom pomenuo i pitam te. Jesam li ti rekao da imas mjesec dana samo garanciju??? Kazi mi molim te u kom mjesecu si mi poslao nazad cpu,posto ovdje pominjes februar.
     
  5. nVidia

    nVidia Aktivista

    Ako si znao da je falš i "do bola" iskorišten nisu mu ga trebao ni prodavati, nego prodaš čovjeku malo ispod regularne cijene i na kraju morao kupovati nov CPU.
    Mislim da je CPU zadnje na što je mogao pomisliti da nije uredu, čim je mjenjao tri ploče. Zbog toga je i sigurno slao u februaru CPU.
     
  6. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ako je covjek naveo da je garancija 1 mjesec ne vidim gdje je problem s njegove strane?
     
  7. joyjoy

    joyjoy Aktivista

    Ma znao da je falš , tipična uvala. A procesor sam ti poslao jer si tražio , da mi "izadjes" u susret i koliko toliko izvučeš. Prodao si ga 100% , e sad za koliko 100,150KM nemam pojma i ja od toga nisam ni feninga vidio.Kupio nov cpu , a ne računam 5 puta odlazak u Sa ( sve zbog tvog procesora od maja2011 - aprila 2012) i doplata 50KM za kvaliteiju ploču. Taj Phenom II 965BE me koštao 300KM , živce i uludo potrošeno vrijeme ne računamo.
     
  8. nVidia

    nVidia Aktivista

    Problem je što prodaje neispravan CPU, a Joyjoy imajući ogromno povjerenje u njega mijenja tri ploče da bi na kraju shvatio da je bilo do CPU-a i na kraju izvisi za 200 KM. 50 KM nije malo a kamoli 200KM.

    Ako već nećeš prodati ispravanu komponentu nemoj je nikako ni prodavati ili uvaljivati (ako prođe, još bolje za mene).
     
  9. dmr

    dmr Veteran foruma

    Opet ne vidim zasto nije u tih mjesec dana izmjenjao na bar 2 ploce i vratio cpu?
     
  10. joyjoy

    joyjoy Aktivista

    Upravo tako: ogromno povjerenje (čuli se telefonom,emailom,porukama) nisam vjerovao da je do CPU! Serviser u ue je rekao da se još nije susreo sa ovako sjebanim procom .
     
  11. nVidia

    nVidia Aktivista

    To je učitelj na egzibicionom takmičenju paljenja procesora vozao na 1,5 V bez vodenog bloka.
     
  12. joyjoy

    joyjoy Aktivista

    hahahaha
     
  13. dmr

    dmr Veteran foruma

    A to ti je rizik kupovanja polovne robe, zato i postoji garancija koju prodavac da a sve preko te garancije ti mozes tvrditi 1000 stvari al dzaba. Isto kad bi reko da recimo kupis novo u genelecu i imas garanciju 1 godinu i rikne ti poslije 1 godine i ti kazes ma to je bilo kod nekog od uposlenika u racunaru i on je to kloko pa meni uvalili, mislim ono dzaba ti ta prica to ti je rizik kod polovne robe. Trebao si vratiti u roku od mjesec dana i gotovo.
     
  14. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Joy taj isti procesor si ti prodavao i "mijenjao", po piku kao "ispravan".
    A broz je prodao bar 10 komada razlicitih PII965 ne znam zasto ga prozivas ovdje.
     
  15. Broz

    Broz Novi član

    Ne znam sta je tebi smijesno,po tvojim postovima se da zakljuciti da nisi upravu.
    U februaru se javljas posle 10 mjeseci. Kazes pokvaren. Nisi ni poslao,a ja tu nudim Atlon II otkjucan u Phenom II ispod svake cijene.
    Posle mjesec,mislim da ima i vise mi saljes cpu. Ja sam rekao da ce mozda radit i prodat. Posle nekog vremena,nisam imao istovremeno 3 ploce sam ti rekao da ne valja cpu.
    Ti si to prihvatio. Ja sam ti rekao da ti mogu izaci sa nekim drugim dijelom,ali ispod cijene,a ne da ti dajem umjesto cpu.
    Ovo za fals... :D

    Kupio si u aprilu,meni se zalis u februaru sledece godine posle 10 mjeseci da ne valja. Kazes gore u postu da je serviser rekao da je "sjeban".
    Znaci, da ja nisam slagao da ne valja cpu kada sam provjerio i ti mene ako zelis da za nesto prozoves,to je sto nisam vratio cpu,tu jesam kriv. O kakvoj prevari pricas?
    @nVidia,o cemu pricas? Ti znas da ja prodajem pokvarene stvari...
     
  16. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Broze sta se pravdas, pa ima ovdje bar 10 ljudi sa sigurno preko 20 tvojih komponenti koje su sve ispravne.
     
  17. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    To je bila ironija, bolan.
    USput Joy se prvi puta na forumu poceo zaliti ovdje tek u Septembru 2011
    viewtopic.php?f=13&t=27736&p=318401#p318401
    Pa usput onda i u Januaru 2012.
    viewtopic.php?f=13&t=28313&p=335442#p335442
     
    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018
  18. Broz

    Broz Novi član

    Ispade kako sam ja prevarant. Varam ljude,ej prodajem fals procesor...svasta sam cuo,ali za "fals" procesor nisam.
     
  19. joyjoy

    joyjoy Aktivista

    U slucaju sa mnom je ispalo tako (prevarant). Ništa; umjesto 100% povjerenje , sad imas 99,5%.


    "falš" da znaš to je cpu koji si meni prodao sa vješto zamaskiranom garancijom.
     
  20. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Tvoja greska je bila sto nisi sve isprobao u tih mjesec-dva i blagovremeno reklamirao. Sve ostalo je mlacenje prazne slame. Trebao si fino uzeti u radnji sa 24-mjesecnom garancijom.
     
Thread Status:
Not open for further replies.