mišljenje o MSI 560 TI TF2 GE

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Neraa, Nov 2, 2012.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. joyjoy

    joyjoy Aktivista

    Tako je i bilo na kraju u radnji sa 36mj gare .
     
  2. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ja inace nikad nisam (niti cu) kupovao hardver na pik-u, bez obzira na reputaciju koju pojedini clanovi imaju. Radnja je radnja.
     
  3. Broz

    Broz Novi član

    Pricaj sta hoces,znam sta smo se dogovorili, sta smo pricali,a vidio sam sta si sve rekao u svojim postovima sto je @Tale okacio linkove. To je bilo posle onih mjesec dana. Fals? Kako da znam da nisi nesto cackao i napravio problem. Serviser je rekao da ne valja,ja potvrdio. U cemu je problem? Jel to bilo posle mjesec? Blati me koliko zelis,ali prica ti je suplja.
     
  4. zoi

    zoi Veteran foruma

    Ak je stvarno bilo nakon mjesec dana, šta ti joyjoy ustvari hoćeš? Čista kleveta bez ikakvog prava. Mjesec dana garancija, da ti onaj dan nakon mjesec dana crkne šta prodavač ima s tim? To ti se moglo desiti gdje god i od koga god. Nakon garancije si imao problem, i trebaš se povući jer nemaš osnove da optužuješ čovjeka.
     
  5. joyjoy

    joyjoy Aktivista

    E brozz stvarno si zakomplikovao s namjerom da se opravdas , rekao si za procesor mjesec dana garancija ali šta ima tu biti garancije cpu ili radi ili ne (bas si ovo rekao)!
    "falš" je tvoja garancija.

    Gdje je procesor što sam ti poslao ? E to me raspalilo da upozorim ostale....
     
  6. nVidia

    nVidia Aktivista

    Broze nema potrebe da se ljutiš na mene.
    Dao si mu garanciju mjesec dana i to je ok. Momak je kontao da tokom višemjesečnog korištenja nije problem sa CPU-om.

    Izvinjavam se ako sam rekao da je procesor neispravan. Želio sam reći da nije uredu prodavati robu ako unaprijed znaš da ima neki problem, bez obzira što nudiš garanciju.

    Valjda je neki red da se svi problemi vezani za procesor stave u detaljno.

    Prodavao je meni JoyJoy taj procesor i rekao ako bude radio da platim, a ako ne onda da ne plaćam nego ga vratim, jer je i dalje mislio da je možda do ploče (a mogao mi je uvaliti procesor isto tako, i mogao bih onda samo da sviram sa tim procesorom). Nažalost meni je trebao hitno procesor tako da nije bilo ništa od dogovora.

    Kakvi ljudi takva i država. Sad većina želi opravdati neispravan procesor kroz neku "eki" garanciju.
    Neće niko reći da nije uredu što mu je prodao za grdne pare neispravan procesor, kao da na putu bereš novčanice 50 KM.

    Procesor je 100% bio ranije "silovan". Nema šanse da odjednom tek nastanu takvi ozbiljni problemi.

    Toliko od mene, a Vi i dalje nastavite da opravdavate kako je imao garanciju od mjesec dana.

    Red bi bio da se čovjeku vrate pare ili roba u zamjenskoj vrijednosti a ne da ga zavitlavaš i lažeš kao da je neko glup i ne vidi šta se dešava.

    Haram novac nije nikom pomogao, pa eto govoriš da te neko zezno na 1500~7x200 KM.
     
  7. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Mislim da ne bi bio nikakav problem to ispostovati da se sve rijesilo u nekom normalnom vremenskom periodu.
     
  8. Sena

    Sena Veteran foruma

    Nista licno prema brozu ili nekome drugome sa pik.ba sa jakim repom, ali se slazem ovde u potpunosti, nakon sto sam scamovan za 1000KM prije par mjeseci radnja je jedini izbor, ili eventualno neko od poznatih HWB clanova, tipa dino, juka, vedo i itd.
     
  9. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    procesor stvarno nije kvarljiva roba i ovo sto se desilo je jedan od vrlo rijetkih slucajeva.ja sam sve svoje dosadasnje procesore doslovno silovao u vise navrata ganjajuci neke rezultate u 3dmarku i sl i svi rade bez ikakvih problema i dan danas.
    tako da ako je radi kako treba prvih par dana tesko da mu je muka iz proslosti dosla glave,rekao bih jednostavno 'bad luck'
     
  10. joyjoy

    joyjoy Aktivista

    Moguće da se još neko nasukao kao ja na istom procu ? Jer je 100% preprodan ! Poslao mu ga i vidio sam da ga prodaje i ništa nije javio već 6 mjeseci!
     
  11. nVidia

    nVidia Aktivista

    Davno sam uzeo od nekog servisera ploču. Ubacio je namontirao. Ušao u bios da vidim šta ima. Izađem iz biosa i zaledi.
    Ploča više nije palila. Serviser se izvlačio kako je radila, ja dirao lafo CMOS. Kasnije govori kako sam možda skidao naljepnicu sa integralnog kola na kojem je BIOS da bi mogao na drugo da nabacim, iz čega je očito bilo da je to ranije radio na toj ploči. Nisam mogao se dogovoriti sa njim i eto, propalo mi 60 KM. Krivac sve načine traži da se izvuče, samo da je on upravu.

    Mislim treba da ga bude stid kad tako uvali poluispravnu robu i da se poklopi i čovjeku vrati pare, a još ima drskosti da govri o nekoj garanciji i kobajagi glupostima.

    Nakon ovoga sa pločom, nikad ne uzimam više od servisera niti ljudi koji imaju bruku polovnih ploča na profilo jer je očito da su ploče popravljane. Nije Bill Gates da je mjenjao 20 ploča istog socketa.

    Niko ovdje nije rekao da broz prodaje lošu robu. Svi sa HWB tvrde da je odličan i da su mu komponente dobre.
    Ne treba sad odvraćati raju od kupovine kod njega jer je 100% odličan.

    Činjenica je, da je JoyJoy-u podvalio CPU i trebao bi to regulisati sa njim a ne praviti ga budalom i mazati drugima oči.
     
  12. dmr

    dmr Veteran foruma

    I da je podvalio to ste trebali rijesiti u prvih mjesec dana a sad ovo sto trabunjate vas dvojica je nidje veze.
     
  13. nVidia

    nVidia Aktivista

    Šta se javljaš? Lik mu podvalio procesor i treba raja ubuduće da zna da nije baš onako kao što 10-tero HWB-ovaca hvali.
     
  14. Neraa

    Neraa Aktivista

    činjenica je da je tema otišla u potpuno drugom smijeru od onog zbog čega sam je ja otvorio, molim administratore da zaključaju temu...
     
  15. dmr

    dmr Veteran foruma

    Javljam se jer i sam prodajem komponente i nikada ne dajem nikakvu garanciju upravo zbog takvih slucajeva. Uvijek dovedem tipa kuci ili odem do njega da sve proba i cao za daljnje kvarove. Ja cu nekome vjerovati sta je radio sa komponentama, aha.
     
  16. Broz

    Broz Novi član

    Ovo je stvarno prevrsilo svaku mjeru... Prodao si moj cpu,te uvaljo si mi fals...radi na nekoj DDR2 ploci...'Alo bolan,o cemu ti pricas. Obavijesten si da je pokvaren i nisi nista vise pitao. Dokazao si sam posle 10 mjeseci da nije ok,poslao meni,ja potvrdio,potvrdili ljudi iz servisa iz BG i ti obavijeste da od procesora nema nista. Jesi ga trazio?Nisi. Iskreno nije ni mene zanimalo da ga pokupim nazad.
    Ima li smo dogovor, u mjesec dana da se desilo,dobio bi sigurno drugi ili novac nazad,van toga ja ne mogu nista. Mozda si ga bas ti spalio,jel mozes znati da nisi kriv?
     
  17. joyjoy

    joyjoy Aktivista

    Lažeš ba , kad sam ti poslao cpu ništa nisi javio osim da je poluispravan kao što sam i ja tvrdio (kakav overvalt i grom to danas prvi put čujem) , ali si rekao da imaš mušterije i za takav poluispravan; tad sam ugledao tvoj oglas da prodajes PII 965BE , e sad ti ćeš naravno reći to nije taj , što si izbrisao oglas u završeni artikli? Kakav BG kakvi bakrači , nisi ni spomenu BG niti servis! Ne da sam 100% ubjeđen da je prevara posrijedi nego 10000%. Bilo ti je teško ponijeti cpu iz servisa ko da se radi o kućištu od 15kg!!!

    L a ž e š.
     
  18. Broz

    Broz Novi član

    Sto ga nisi trazio,a meni nije BG pred nosom. Nisi se pokrio pricom,pogotovu sto si kasnije SSD trazio i lijepo ti rekao da je procesor pokvaren i da ne moze uci ni u kakvu racunicu,osim da ga dobijes ispod svake cijene. Sto tada ne napisa koju rijec?
    Ti si sebe ubijedio, ja se necu trudit vise da objasnjavam,a covjek koji je kupio taj komplet o kome pricas je iz Broda. Volio bi da se prepozna u prici i da se javi jel' dobio poluispravan procesor,mozda sam onaj tvoj popravio,otkud znas.
    Sto se tice zavrseni artikala,ja mnogo toga nisam provukao kroz transakcije.
    Ti glumis detektiva,a @nVidia advokata,mocan spoj. Ovo sto pricas za laganje, necu komentarisat...jadno je,vjeruj mi
     
  19. Esh

    Esh HWB

    Ovo vas dvojica trebate rijesiti kroz privatne poruke. Ne mogu ja presuditi sad ovdje i napisati "evo ovaj je u pravu". Generalna pouka, budite oprezni na oglasima, situacija "dobio na mostu, izgubio na cupriji" je uvijek moguca. Da ne spominjem da je za oglase hardverske prirode HWB forum i dalje najbolji :)
     
Thread Status:
Not open for further replies.