Mobile Homescreen

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by illidan, Mar 14, 2011.

  1. Reznor

    Reznor Overclocker

    Re: AW: Mobile Homescreen

    Veliku ulogu igraju kernel i cpu governor.
    Tri defaultna governora su powersave, ondemand i performance, ostali su varijacija na ove, npr Lionheart je redefinisani performance governor. Powersave drzi uvijek cpu frekvenciju na najnizoj, performance na najvisoj a ondemand ide od najnize ka najvisoj prema potrebi i posto je optimalan on je default uvijek. Governore mozes mijenjati u postavkama cpu. Dalje, imas widgete, pozadinsko osvjetljenje ekrana, wifi i startup aplikacije. Ako ovo sve probas svesti na minimum kada ti nije potrebno, baterija moze i duze trajati. To za zamrzavanje ne znam, za moj telefon je bio jedan ROM koji je to uzrokovao, a uzrok je bio overclock. Tako da mozes probati smanjiti frekvenciju. Npr ako imas 800 MHz a stavljeno na 1024 MHz, smanji na 800. Eto valjda tebi ili jos nekom ovo moze biti od koristi.
     
  2. exchanged life

    exchanged life Aktivista

    e to je sigurno, ma i prije sam ja smanjivo frekvencije na gingerbreadu, ali leti baterija ko luda dolje...

    nego, ja mislim da nema ništa dok ne dođe do revolucionarnog otkrića baterija. ustvari, sličan koncept i postoji samo je potrebno uložiti kojih 20 milijardi $ za razvoj..

    edit: e što ću ja smanjivati na nižu frekvenciju od 800mhz, pa nmž niže od tog za današnje standarde. ali za čudo na svim ovim testovima što vrše za S4 i iP4, vjerovao ili ne, ali sa svojim ace-om postižem sličnu brzinu... a ovo štopanje je bilo u startu malo, i kad sam živčan pa trzam za funkcije, ali primjetio sam da je vremenom sve manje i manje...
     
  3. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    vala ja sam dosad probao dosta custom romova i kernela ali nikakve fajde, sve mi je il isto il ce se baterija duze trositi, sinoc oko 7 sati napunio bateriju do kraja, i poslao par poruka, 2-3 poziva obavio, od jutros 2-3 puta na tapatalk usao i to je to, baterija evo sad na 50%
     
  4. exchanged life

    exchanged life Aktivista

    ma daj, ako ti samo toliko traje baterija, možda ne bi bilo loše razmisliti o zamjeni za novu bateriju?
     
  5. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ja i dalje ne mogu da vjerujem da mom starom na HTC Desire HD baterija traje cca 4 dana, ali je wi fi ugasen, haman se nikad ne pali, ne koristi nista od ovih vibera i sl. Samo pozivi ni sms mislim ne koristi :) i to u vrh glave par minuta dnevno... stock htc sense ui...
     
  6. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    1650 mAh na 1.4 ghz (sgs +) bi trebalo da bude dovoljno
    sad ce 1godina otkako sam uzeo u telekomu, baterija je ovakva od prvog dana
     
  7. Reznor

    Reznor Overclocker

  8. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    kod mene je Jelly Bean, a na XDA kaze da je fixano
     
  9. extibo

    extibo Komšija

    Neka aplikacija ti opasno draina bateriju.
     
  10. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    evo sad sam naletio na dobar kernel, i baterija je nesto bolja, a da je do aplikacija ne vjerujem, gledao sam i nije do njih
     
  11. Reznor

    Reznor Overclocker

  12. kAcA

    kAcA Aktivista

  13. efo

    efo Komšija

    [​IMG]
    nice and clean :)
     
  14. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Stock teske kategorije:

    [​IMG]
     
  15. X-Factor

    X-Factor Komšija

    Apex launcher, Axis icon pack, Font Ubuntu Light, DPI 480 (default), HTC One JB 4.3 GE

    [​IMG] [​IMG] [​IMG]


    Edit: Evo jedan najnoviji :)

    [​IMG]
     
  16. civil

    civil Aktivista

  17. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Moze li link pozadine ?
     
  18. civil

    civil Aktivista

  19. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

  20. selvin

    selvin Moderator

    Evo i moj kinezer (Cubot GT99):

    [​IMG]