Mobilno Bankarstvo

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Aldiin, Sep 19, 2019.

  1. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Sparkasse, Sber i dalje koriste Flash bazirane aplikacije. Prilično iritantno obzirom da browseri sve više otežavaju korištenje flasha.
     
  2. Reznor

    Reznor Overclocker

    Jedna stvar koja mi je bila dobra kod Sparkasse je da mi za svaku transakciju dođe SMS obavijest

    Sent from my MI 9 using Tapatalk
     
  3. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Nema osnovno - izvoz naloga u pdf za print, već nakon svake transakcije moram gnjaviti ljude iz banke da mi proslijede nalog na mail.

    Dizajn aplikacije je isto tako duskutabilan i zastario, nije se mijenjao vise godina.

    Sent from my SM-G973F using Tapatalk
     
  4. dams82

    dams82 Komšija

    Nisam to koristio nikad tako da mi ne fali. A dizajn možda jeste zastario, ali mi to uopće nije važno ako sve radi kako treba.

    Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
     
  5. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Zamisli, odeš na šalter, uključiš onaj digitalni potpis i dolazak svih promjena po računu na mail u vidu pdf-a, ali pazi sad, samo onih koje obaviš fizički na šalteru. I to funkcioniše perfektno. A one koje obaviš preko mintese, online, paypal, podizanje keša na ATM-u, ništa, nula bodova. Govorio sam im za to, kao biti će uskoro sve to implementirano. Meni često zatreba pdf naloga odmah po uplati neke fakture, ali moram zivkati banku da mi ga proslijede na mail.

    Sent from my SM-G973F using Tapatalk
     
  6. dams82

    dams82 Komšija

    Slažem se, i meni je isto tako.. Ali vjerujem da će to doći na svoje...

    Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
     
  7. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Ma novoj Raiffeisen aplikaciji ce raditi taj pdf

    Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
     
  8. aeRo

    aeRo Komšija

    Nije konkretno vezano za mobilno bankarstvo ali jeste za banke pa da ne otvaram temu... ima li ko iskustva sa polaganjem vise od 10.000 KM odjednom na banku? Sta konkretno treba da bi se dokazalo porijeklo novca?
     
  9. dams82

    dams82 Komšija

    Ako je od prodaje nekretnine ili vozila onda ugovor o prodaji, ako je honorar opet ugovor o radu na honorar itd. Novac mora pratit neki dokument o porijeklu...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  10. aeRo

    aeRo Komšija

    U mom slucaju bi to bio ugovor o radu onda? Radi se o licnoj ustedjevini. Ne znam sta mogu drugo ponuditi osim ugovor o radu i izvod s banke s koje cu podici novac i prebaciti u banku u BiH.
     
  11. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Moze li se poloziti novac u manjem iznosu vise puta?
     
  12. dams82

    dams82 Komšija

    Naravno, ukoliko si podigao svoj novac tamo negdje u svijetu i imaš priznanicu onda s time ideš položiti na svoj račun u BiH. Mada ne bi bilo loše poslati upit na email svoj banci u BiH da ti daju upute.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  13. dams82

    dams82 Komšija

    Znam da je moglo prije 2 godine do 5000KM bez porijekla, ali to se svake godine smanjuje, skoro čujem da ne može ni toliko više.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  14. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    unicredit banka samo 2000 KM bez porijekla u toku jednog mjeseca...ovo je iz prve ruke informacija
    takodjer ne priznaju izvod iz druge drzave...i ja sam bio u soku,razgovarao sa direktoricom poslovnice,kaze takva su sada pravila
    do prije par godina se moglo poloziti 30000 ,uu pisanu izjavu da su pare tvoje

    ovo sada je glupost teska,kao da su 2000 KM neke pare ...ne znam ko im smislja ovakva rijesenja ali je debil teski
    ugovor o radu iz druge drzave isto ne priznaju

    meni je direktorica rekla,sto nisi uplatio sa inostranog racuna na racun u bih a to ja mislim i nije moguce a ako je i moguce,provizija je masna

    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
     
  15. aeRo

    aeRo Komšija

    Kakva glupost... pa za te medjunarodne transfere deru provizijama + sto treba po 5-10 radnih dana da pare legnu. Istraziti cu i druge banke, nije UniCredit jedino rjesenje.
     
  16. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Samo ti to drži u slamarici jaro, a ovi u bankama neka jedu govna. Keš se svakako troši svakodnevno.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
     
  17. Reznor

    Reznor Overclocker

  18. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Mnogo bolja od stare, ali na ovoj aplikaciji kao da nije bilo toucha od UX dizajnera.
     
  19. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    je li ova app radi samo ko ima mobilno bankarstvo
    ja imam mogucnost logovanja na stranicu i pregleda racuna ali ne mogu se ulogovati

    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
     
  20. Reznor

    Reznor Overclocker

    Da, s tim da mislim da moras traziti pristupne podatke. Kolega ih je zvao i njemu su poslali.

    Sent from my MI 9 using Tapatalk