Mobiteli u školi

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Dzahdo, Mar 21, 2005.

  1. Dzahdo

    Dzahdo Aktivista

    Ej ljudi imam jednu molbu! Ako možete da svi napišete svoje argumente za ovu temu: „Da li su mobiteli u školama potrebni ili ne?“. Molim da se izjašnjavate jasno i glasno, i nemojte molim vas one postove tipa „Ma ometaju nastavu.“. Bliži mi se debata pa mi malo treba pomoć. Hajde hvala unaprijed... Ili ako neko ima sajt na tu temu! Hajde biću vam zahvalan. Ne morate ništa pretjerivati samo napišite mišljenje. Hvala unaprijed! Može i ono o zdravlju i štetnosti mobitela sve živo, samo neka nije van škole! Ja sam član Negacije tj. Protiv mobitela u školi. Još jednom hvala unaprijed...

    NEMOJTE MOLIM VAS SPAMAT, NEĆU NI JA VIŠE IAKO JA NI NE SPAMAM :roll: HVALA
     
  2. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Šteta što si član negacije.

    ja smatram da djeca smiju donosit šta hoće i boli nastavnika/profesora briga šta ja koristim u školi.

    to mi je najmrže, posebno kada nekom od djece zazvoni mob. i naxtavnik ga istjera kad nakon 5min njemu zazvoni. I on sad nama govori "nemojte ovo... nemojte ono..."


    Drugo je kad se neko na casu igra Minigolfa preko bluetootha 8)


    Ako zabrane ucenicima nek zabrane i nastavnicima (a to vala sigurno neće uradit)
     
  3. Dzahdo

    Dzahdo Aktivista

    Nije kulturno! Hvala na komentaru, hajmo dalje ljudi sergija :D
     
  4. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    I treba izbacit onoga s casa kome zvoni, pa nije skola neka zajebancija. Nek svako donosi sta mu je cheif, ali treba imati mjere. Koristi telefon na odmoru, a ne pravi se faca na casu. Nisam zato da se zabrani donosenje mobitela u skolama (nit se to moze anyway). Osim toga, cinjenica je da mobilni uredjaji emituju SAR zracenje, i tu su roditelji krivi sto uzimaju djeci od nekih 13-17god. mobitele. Nervno tkivo je samo po sebi jako delikatno i sklono upijanju svega i svacega (kako iz unutrasnjosti tako i izvana centralnog nervnog sistema). A svakako mislim da nije preporucljivo da se nosa telefon ispod 18god. (kako iz medicinskih tako i iz socijalnih razloga). Osim toga da li osnovcu stvarno treba mobitel - da javi starcima da je dobio/la peticu, da kaze da ide negdje s rajom. I don't think so. Uzimam sebe kao primjer - mobitel mi je iskljucivo sredstvo komunikacije, a ne kakve zafrkancije (10KM kredita - 2 mjeseca pa skontajte). Znaci telefon iskljucivati/utisavati u skoli/faxu i ne ljutiti se ako profesor nekog opomene/izbaci ili samom njemu zvoni telefon (jebiga ipak profesor/nastavnik nesto znaci pored gomile pubertetlija). Eto toliko da ne ide u flame. :p
     
  5. Dzahdo

    Dzahdo Aktivista

    Ali fazon je što se mi učenici osnovnoškolci nemožemo porediti sa nastavnicima iliti profesorima, oni su ljudi koji imaju VŠS ili tako nešta, obrazovani su. Oni za to imaju pravo.. Jeste da nije red, ali se ne mogu ni oni spuštati na taj nivo... Mobiteli su sranje u školi ahmete, šta tebi sad zavibrira mobitel, javiš se iza rusaka, pitaš nastavnika moreš li van, i ode ti po časa u helać idući čas te pita šta ste radi na prošlom ti zineš oko razreda kao tele. Treba biti realan. Bio bi mobitel u školi dozvoljen da ne ometa, nastavnike ne ometa kada im zazvoni, al' mi djeca imamo uvijek raditi nešto. Znam iz ličnog iskustva zato ga i nenosam sa sobom. Plus što mobitelu budu povod mnogih belaja, onaj onom poslao ružnu poruku, onaj onom blokirao mobitel... itd... Nisam ja bezveze u negacijskoj ekipi. Ovom debatom se neće mobiteli zabraniti nego će se dokazati da li su ili ne potrebni u školama, toliko zasad. Pa još dajte ideja :D 8)
     
  6. ming

    ming Veteran foruma

    De ba koji ce .urac telephon po casovima i skolama gledam ove danashnje degenerike prica se svela na mobitele sva djeca neznaju nista drugo faca je u kojeg je bolji tel... Nema duha vishe.
     
  7. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    sad zenske nece ni da pricaju s tobom ako nemas mobitel sa 260K+ boja. :mrgreen:
     
  8. Dzahdo

    Dzahdo Aktivista

    Jah jah, svega mi u školu došao ja. I jedan malac nema oca i kupio Siemens C15i ja mislim ili je S15i, i istom ova jedna bogatija što ima NOKIU model koji liči na ležajku, malog rasplakala likuša , te moj je u boji, te moj je bolji, te moj vako nako. Mali je prvo nije slušao poslije likuša počela vrijeđati... Tako ti je to kod izopačene djece :cry: U svakom slučaju stidim se svog razreda i svojih havera iz razreda :oops: Iskreno
     
  9. ming

    ming Veteran foruma

    Jesam li rekao da su degenerici JOOOJ kad se sjetim rasprava oko Transformersa ili Roboteka a ne sad eehh ''moj c23435 siemens ima bluetooth a ovaj ga sisha jer mu je verzija jave 0,13 a sve to skida ona nokija koja je .......'' i sve se svodi na telephone hajde sa ima kakve koristi od toga..
     
  10. dj_vux

    dj_vux Aktivista

    Ma covjece od kako je skole MOGLO se bez mobitela, zasto sad odjednom ne moze? Priznajem, meni mobitel JEST igracka, pored uredjaja za komuniciranje ali ne glupiram se s njim gdje stignem. Doduse, vec neko vrijeme ne idem u skolu. :twisted:

    E sad, posto su djeca nedokazna uglavnom, jedino rjesenje bi bilo postavljanje uredjaja za ometanje signala u skolama... druge nema. :D
     
  11. Dzahdo

    Dzahdo Aktivista

    Jest ometanje signala :mrgreen: :mrgreen:
     
  12. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Ja nemam mobitela - nikako.
     
  13. Dzahdo

    Dzahdo Aktivista

    Pametno, kad budeš biznismen kupi ga
     
  14. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Upravo.
     
  15. Dzahdo

    Dzahdo Aktivista

    Ni tada nije toliko potreban jer imaš telefon na poslu, za sve ostalo služi govornica koja je gotov na svakom mjestu.
     
  16. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Ipak je potreban. To je dobra sprava, i za šuplju je dobra. Ali sam se suzdržao, taman mi još taj trošak treba...
     
  17. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    I da. Mrzim kurčenje sa mobitelima. Iako toleriram, ne nerviram se radi glupih stvari.
     
  18. Dzahdo

    Dzahdo Aktivista

    To je must-have alatka ali nije za škole. Dosta je troška 20 KM ili 10 KM za dva mjeseca. Barem nekom. Ima i bezobrazne djece što svake sedmice dopunjuju.
     
  19. syss

    syss Veteran foruma

    ma must-have za 14-godišnjaka... daj molim te.

    mobitele off u školi i bok, potpisujem sve što je iron rekao. dok sam ja u osnovnjak išao nitko nije imao mobitele i sve super, sad sam ponovo u tom osnovnjaku i gledam tu djecu šta oko vrata nose sve... po koji to moraš bit konj od roditelja da klinki od 12-13 godina kupiš samsunga na izvlačenje (koji btw. 400€ košta).

    totalno mi je već dosta tog mobitel-hypea... što se tog tiče stari mi pati na te mobitele ko budala, a ne zna u meni uć na ericsonu t28. mene iskreno boli qrac, pišem poruke i zovem - točka. jedino što priznajem od svih tih tehnologija je mms kao novi način komunikacije, ali radi visoke cijene nije još zaživio punom parom i bluetooth koji je valjda jedino što valja od svih tih mobitel-izuma.

    oćeš slikat? kupi digitalac. oćeš se organizirat? kupi pda. oćeš mobitel u osnovnoj/srednjoj školi - ne može... ili si sam zaradi i kupuj kartice za njega.
     
  20. monK

    monK Komšija

    Ja znam ljudi koji polazu pismene ispite pomocu SMS-a...eto ti jos jedan kick...