Model: Mac 10

Discussion in 'Igre i konzole' started by RaP, Sep 2, 2017.

  1. RaP

    RaP Komšija

    Hvala , drustvo, substance painter x - normal 3ds max, photoshop to koristim u kombinaciji, nekad z-brush


    Druga varijanta jos malo je potrebno doradit na njemu, blato i ogrebotine ali na putu sam

    [​IMG]
     
    Last edited: Sep 30, 2017
    veki81 and Ronaldo_9 like this.
  2. RaP

    RaP Komšija

    Zavrseno valjda dok ovi iz Epica ne posalju jedno 6 stranica zahtjeva za prepravku
    Q & A im je za 10
     
    veki81, forzamilan and Ronaldo_9 like this.
  3. NAILS

    NAILS Moderator

    Super drug. Amortizacija i motor su bas cool.
     
    RaP likes this.
  4. RaP

    RaP Komšija

    hehe trebalo mi je dosta vremena da skontam kako to da izvedem, 12 amortizera i 6 opruga ali sve radi
     
  5. Ronaldo_9

    Ronaldo_9 Aktivista

    Projekat hvale vrijedan, ekstra nema se šta reći.
     
  6. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Kidanje, nema šta.. jedino mi je zvuk nekako bezveze, to nisi još radio predpostavljam?
     
  7. Vedo

    Vedo Moderator

    Vrh!
    Jedina zamjerka je prelaz sa felge na gumu, zadaj malo chamfera/bevela tu, da nije tako "flat" prelaz. I dim iz auspuha je malo 'meh'.
    Ostalo sve - kapa dole!

    Sent from my SM-G935F using Tapatalk
     
  8. RaP

    RaP Komšija

    Hvala drustvo
    U biti ispod gume ima feluga modelirana, a obicno nema i zato se taj prelaz radi sa normal mapingom pa ispadne skroz ono soft, ali i prema referentnim slikama ima " mesa " od feluge dosta, valdja zbog guma i koliko su napuhane zbog terena po kojem se vozi.
    U ovom slucaju sam ostavio felugu za sebe i montirao gumu jer sam konto dodat i opciju ispuhane gume ali unreal 4 i soft body malo zeza pa to moram nekad u buducnosti skontat kako.

    A dim nisam neki particle effect majstor to je posebna nauka za sebe ali et znam par caka, u after effects bolje i ovo nego da sam stavio streilcu i napisao smoke replace me haha
    A zvuk i tu znam par caka adobe audition pa ekstraktujem zvuk doradim remove noise i eto, da na nesto lici obrada zvuka i to je nauka za sebe ne idem previse u te vode.
    Zato na jednom vozilu radi citav tim od 4-5 ljudi, ali et nekako uspijem da na nesto lici, jer u biti zvuk i svi particle efekti se mogu zamjenit u 3 sekunde ako imas spremne.
     
  9. NAILS

    NAILS Moderator

    Da. Te stvari kod tebe treba da budu samo placeholder dok ce developer, ako nije lazy, zamjeniti u zavisnosti sta je projekt. Ako se model recimo iskoristi samo za cut scenu, svi ce se zvukovi naknadno dodati i producirati u post produkciji.
     
  10. bhd

    bhd Veteran foruma

    Rapi ovo odlicno izgleda. Svaka cast brate.
     
    RaP likes this.
  11. veki81

    veki81 Aktivista

    Dobar ako je jos dizel :D.
     
    RaP likes this.
  12. RaP

    RaP Komšija

    Bravo, ali umjesto place holdera nekad ubacim, efekte koji se mogu zamjenuti lagano, vazno je da blueprint radi.
    Stvarno kreiranje particle efekata je nauka za sebe.

    Moj veki VW motor od stare bube, bez zajebancije 2,0l air cooled motor
     
  13. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Realno, tu je samo model bitan, sve ostalo ce svakako biti izmijenjeno. A model je odlican :D
     
  14. veki81

    veki81 Aktivista

    Mah nista ne brini uradit cemo remap ecu i ide on ko lud.
    Sad bez zeze ovo mocno do bola.
     
  15. donjapa

    donjapa Overclocker

    Gotiva. Ako se dobro sjecam ti si nekad prije godinu dvije poceo ovo furati ili? Ako je tako, onda zavidan napredak. Jel se vec poceo prodavati model?
     
  16. bhd

    bhd Veteran foruma

    rapi to jede vec godinama :)

    Ovo mu je za pive :)
     
    RaP likes this.
  17. Vedo

    Vedo Moderator

    @RaP - kolega mozes li posuditi koji model puski? Radim armory sobu za nekog lika, pa moram je nakrcat svakakvim dugim cijevima, imas li kakvih modela da mogu ubaciti u police?