moje novo kuciste... XXL hhh

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Eustace, Sep 1, 2006.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Eustace

    Eustace Aktivista

    evo gaaaaaaaaaaa!!!! :D oh my God koliko jeeee!!! I love it!!! :D :D


    [​IMG] [​IMG]

    3x 120mm ventilatora koji ispuhavaju straga, 3x92mm ventilatora s desne strane koji pusu pravo na HDD-ove, i 2x92mm venta koji pusu s lijeve strane pravo na cpu... ma milina... :D
     
  2. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    sredi mu malo unutrasnjost, jer je to ipak big tower. zar nema providnu stranu ?
     
  3. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Koliko te kostalo kuciste? Gdje si ga uzeo?
     
  4. BoLa

    BoLa Aktivista

    Jel previse bucno?
     
  5. syss

    syss Veteran foruma

    svaki čif s kojim sam se ja sreo odlično suzbija vibracije i buku... bez brige :wink:
     
  6. Eustace

    Eustace Aktivista

    namjerno nisam htio providnu stranicu, htio sam veliko, ozbiljno, server-like kuciste koje ce da govori "ja samo radim i sutim..." hhh...

    sto se tice kablova, ma to je tek u pola sklapanja bila skika, to se sve da jos fino poslozit dok zavrnem sve ventilatore...

    cijena 165KM u plusu, i mogu reci da je prejeftino, kuciste je tesko samo oko 20kg, i sve je "click" unutra, nema previse sarafa... i raspored mi se svidja pravo, mjesta ima za sve.

    sto se buke tice, ne znam je li ukljuceno ili nije dok uho ne priblizim dole... hehehe...
     
  7. zilo

    zilo Komšija

    Moze posluziti i kao ormar.

    Inace, lici mi na TA pec. :)
     
  8. Eustace

    Eustace Aktivista

    :D mene podsjeca na neki IBM server :D
     
  9. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Valja mi onda otic u plus malo parit oci. To si uzeo ovdje u Tuzli? Jel ih se mora narucit? Sigurno nema sve ovdje.
    Ja bi si uzeo midi tower, big tower mi fakat ne treba, ali ako je mala razlika u cijeni...
    @syss, jel bi bilo bolje uzet Anteca 3000B za 100KM?
     
  10. ming

    ming Veteran foruma

    20kg? Sta velis na Xasera i 29kg :wink:
     
  11. Eustace

    Eustace Aktivista

    da u TZ, narucio sam, ali je stiglo odmah sutra dan.

    sto se tezine tice, kad sam napunio komponente, jedva podigoh... hhh
     
  12. vnm_

    vnm_ Komšija

    moram priznat da imas veceg nego ja :)
     
  13. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Ali pitanje je sta ima vece :mrgreen:
     
  14. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    ima u didakti antec za 190km manji je al opet djeluje dobro
     
  15. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    oh, beastie, good beastie, plz don't bite me.... :mrgreen:

    joj koliko je :eek: :eek:
     
  16. syss

    syss Veteran foruma

    hm... pa 3000b sa smartpower 350w psu je bio oko 200km ako se ne varam, a pošto su ta napajanja masovno pocrkavala onda se isplati :wink:

    ja uglavnom zadovoljan sa tim caseom.
     
  17. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Tog Antec bih morao dofurat iz Zg(bivsi ADM) dok ovih Chiefova ima i ovdje. Valja mi pogledat, i ne zuri mi se puno. :)
     
  18. Ante

    Ante Aktivista

    zakon 8)
     
  19. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    @Eustace
    Gdje nadje tri 120mm? Po proizvodjacu ima dva. Uspu ja uskoro kupujem vjerovatno isto kuciste.

    Jesi li dobio napajanje uz njega? Jesu li ti dosli ventovi? Jesi li dobio tockove? Ima li s prednje strane mjesto za vent? Ako ne, ima li prostora da se moda? Koliko je debeo lim? Jel cvrsto kuciste? Kako je stranica pricvrscena? Sarafi ili neke kopce? Ako su sarafi, jesu li oni sto se mogu odvrtati rukom ili moras sarafcigerom?

    Eto, imam jos pitanja, ali ne mogu se sjetiti sad :wink:
     
  20. Eustace

    Eustace Aktivista

    3 su zato sto su dva na kucistu, i jedan 120mm od napojne. :) pa su ukupno tri koja ispuhuju sa straznje strane.

    Napajanje nisam dobio. Kupio sam posebno, isto Chieftec 400w, 100KM. Ventovi nisu dosli, ali Zalman 120mm su 11KM komad. S prednje strane nema vent, ali imaju neki filteri za prasinu, otidji na http://www.chieftec.com, pa nadji to kuciste, pa klikni na www od review ima slika tu. Sto se modanja tice, vjeruj mi, nema potrebe, uz ventove sa strane i nazad! Lim je prilicno debeo, a kuciste cvrsto o cemu govori i njegova tezina. Odaje utisak kvalitete. Imam osjecaj da bih komotno smjeo i sjest na njega. Stranica je pricvrscena sa dva sarafa koji se odvrcu rukom, i ima brava sa kljucem koja se povuce da se otvori stranica (kao kod auta)... HDD-i se ugradjuju u one sine, nema zavrtanja, optika isto tako...

    ako te jos bude sta interesovalo pitaj, ali mogu ti slobodno preporuciti ovo kuciste, jer sam ja prezadovoljan! :D
     
Thread Status:
Not open for further replies.