Moze neko pomoc u vezi sa BIHnet webhostingom

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by reuf, Dec 3, 2008.

  1. reuf

    reuf Novi član

    Pravim neku stranicu za jednu mirnovnu organizaciju, pa posto nisam neki hacker bas sa web stranicama, molim za pomoc! Radi se o sljedecem:

    Kako se radi o neprofitnoj organizaciji koja se finansira iskljucivo od donacija, pogodit cete, novaca nema, ali smo jedva nesto skuckali i zakupili domenu ".ba". Za web hosting novaca nema, pa bih isao na besplatnu opciju koristenja BIHnet G hostinga koji je uracunat u 3G paket.

    Ono sto me zanima jeste kako da to postavim u ovom "h-sphere" control panelu, tj. gdje da ukucam tu svoju zakupljenu domenu, jer kada je zelim dodati na "domain settings/add new domain" - ne vidim nigdje opciju ".ba" domena, vec samo "shops.ba", "com.ba".. itd....pod domene...a nema opcije da upisem svoju domenu!?!??

    Takodje sta trebam ukucati na stranici NIC.ba kako bi to sve kontrolisalo, ime servera, adresu??

    Molim za pomoc!
     
  2. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    na etf-u stalno raja radi neke web projekte pa ne bilo loshe da ostavis taj oglas tamo na oglasnoj tabli, ko zna mozda neko bude voljan da uradi sta dzabe, cisto sumnjam al teoretska sansa postoji
     
  3. tux_

    tux_ Aktivista

    Na NIC-u ces ukucati:

    ns.com.ba 195.222.33.188
    ns2.com.ba 195.222.33.187

    Za to drugo ne znam jer ne koristim Bihnet hosting ali vjerujem da ce ti momci sa 1422 moci pomoci..
     
  4. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Cini mi se da u besplatnom G hostingu kod bihneta nemas mogucnost ubacivanja domene, mimo one koju si dobio .com.ba.
     
  5. apdejt

    apdejt Overclocker

    koliko ja znam na 3 GB paketu su dostupne samo third level domene neka me neko ispravi ako grijesim
     
  6. Looney

    Looney Komšija

    Upravo tako osim ako nisu u posljednje vrijeme šta mijenjali.
     
  7. tux_

    tux_ Aktivista

    Mozes uvijek napraviti redirekciju. Ne znam da li ce ti NIC to htjeti uraditi ali mozes naci neki free hosting,napraviti index.php i ubaciti:

    Code:
    <?php
    
    header('Location: http://www.tvojanevladinaorg.com.ba/');
    ?>
    Naravno .ba domenu ces usmjeriti onda na taj freeserver

    tako ce kad neko utipka http://www.tvojanevladinaorg.ba prvo otici na neki server pod ns1.freeserver.com, dobiti index.php a onda ce ga prebaciti na .com.ba. Ovo mozes i obrnuto uraditi. BTW ja ti mogu dati hosting stranice i domene,mozes poslati PP :)
     
  8. Shenron

    Shenron Komšija

    Pa zar su toliko siromasni donacijama da nemogu skupit 30KM godisnje za normalan web hosting?
    Toliko kosta da se dobije 100MB prostora, naravno sa podrskom pa kad nesto zagusti oni to rjese.
     
  9. reuf

    reuf Novi član

    Ma znas kako je to, 30 maraka je nista, ali kad si vec od nule namakao 100 za domene i te stvari, onda ti je i 30 jos puno....sve je puno kad je prazna kesa :)))

    Uh, moracu onda naci nekoga ko se malo bolje razumije u taj "redirect" stranice, ovamo, tamo....jer nisam bas neki hacker po tom pitanju....
     
  10. HamziBeg

    HamziBeg Komšija

    Mogu ti dati besplatno hostinga pa da to sve radi kulturno :D
    Javi mi se na PM, da vidim ćime se to bavite i da se dogovorimo.
     
  11. reuf

    reuf Novi član

    Da ne otvaram jos jednu temu, ako moze pomoc opet!

    Registrovana domena, hosting pri "000webhost.com"-u , stranica uploadovana u public_html, ali kada odem na stranicu mirnomore.ba (moja zakupljena domena), uvijek isto - address not found!??!

    Webhosting Account je otvoren na domenu mirnomore.ba, to je okej, i proslo je 2 dana od kako sam na nic.ba promijenio postavke ali nista se ne desava....
    Ocigledno mi neke postavke nisu okej, pa evo screena sa nic.ba :

    [​IMG]
    [​IMG]

    Moze pomoc ili sugestija, sta mi je ciniti?
     
  12. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    To se cesto desava sa besplatnim hosting servisima.

    Plati neki jeftiniji nas hosting, pa ce ti se to rijesiti odmah.
     
  13. frootek

    frootek Novi član

    reuf kako ti ide adresa humanitarne organizacije
     
  14. reuf

    reuf Novi član

  15. frootek

    frootek Novi član

    ako oces ja cu dodati domene za preusmjernje .tk i .cc
     
  16. frootek

    frootek Novi član

    probaj ucoz.com i t35.com
     
  17. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    @frootek
    Koristi edit da ne brisem postove.

    @Reuf
    Ne bih da budem grub i da me se pogresno shvati, ali ako ta organizacija ne moze odvojiti 30ak maraka godisnje za hosting, ugasite je odmah.
     
  18. reuf

    reuf Novi član

    @frootek:
    Hvala za pomoc, mislim da sam rijesio problem, pogresna IP adresa je bila u pitanju..... U svakom slucaju hvala ti za trud!!

    @Dog_Father
    Nemam se sta ljutiti ni uvrijediti, istina, 30 maraka nije puno, ali kad si vec izdojio neke novce koje nisi realno imao za kupovinu domene, onda i 30 postane puno. Osim toga, ne znam jesi li kad radio u nekoj neprofitnoj organizaciji?? finansiras se od milostinje dobrih ljudi, a svaki dinar koji tokom cijele godine potrosis, a da to nije bilo bas neophodno, na kraju ti usfali za realizaciju nekih jako lijepih stvari... Tako je to kod nas...

    Pokusaj nekoga zamoliti za donaciju u Bosni i Hercegovini....odma ce ti sve bit jasno, pa i to zasto fali 30 KM za hosting...

    Svejedno, hvala svima za pomoc, mislim da ce sada ovo raditi kako treba!
    Aloha!
     
  19. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Hey vidi sa Skynetom, oni sponzoriraju besplatan hosting za takve situacije. Odlicni su.
     
  20. apdejt

    apdejt Overclocker

    Ej ljudi ajd da ne otvaram novu temu jer bi mi naslov glasio isto kao i ovaj :D :D
    Eh ovako mene interesuju sljedece informacije:
    Posto sam odlucio uciti malo oko web design-a, napravio sam nekoliko stranica i okacio na bihnetov free hosting koji dodje uz ADSL pakete, uglavnom prijateljima i sve je ok jer posjete tih stranica nikada ne predju 100 posjeta mjesecno (necu navoditi linkove da ne bude da zelim da nabijam posjete ali mozete ih vidjeti ak odete na moju stranicu/projekti).
    Skoro sam napravio i sebi stranicu koja stoji u potpisu i sve je bilo ok (oko 100tinjak posjeta mjesecno), ali hajd reko da je malo dignem na stumble upon, i onda su mi pocele posjete 50-80 dnevno uglavnom iz USA i sve je to super, ali mene sada zanima sta kada predjem limit od 5 GB koliko mi je bihnet dao mjesecno za download sa moje stranice. Je li oni gase stranicu ili mi posalju na racunu prekoracenje. Zna li itko ???