Mršanje/debljanje/bildanje

Discussion in 'Generalna diskusija' started by NAILS, Dec 19, 2011.

  1. Vedo

    Vedo Moderator

    ma i ne bi, ispuhala prsa, triceps potonuo u salu, stomak i kad uvucem strshi :D Nista, sad max dijeta + teretana + trcanje
     
  2. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    To ultimatum prije haha :) been there done that, got a tshirt :p

    Sent from my HTC Desire HD A9191 using Tapatalk 2
     
  3. exchanged life

    exchanged life Aktivista

    Ja sam mislio da si ti lik od 2m, konto da si uvijek ko na drugoj slici. :D Nemoj forsirati nikakve jake dijete, ili nešto da radiš napamet. Nego fino sračunaj prema sebi koliko kalorija i proteina trebaš unositi i toga se drži, mani se ovih dijeta, jer to na dugotrajno neće dobro završiti.

    Ovdje možeš sračunati sve podatke koji ti trebaju.
     
  4. Vedo

    Vedo Moderator

    lol, 1.86 sam, odprilike.

    Cudan mi je metabolizam, svake zime dobijem 10-15 kg, pa ih na ljeto izgubim.

    A mrsko mi brojati kalorije itd, sad idem program samo meso (pileca prsa, biftek, riba) + povrche + riza + grasak + zeleni chaj, vocni musli sa mlijekom za dorucak ili jaja (5 komada, ali samo 2 sa zumancetom). Totalno sam izbacio hljeb, pite, makarone i sve sto ima tijesto. Takodjer, ukinuo sokove, kolace, grickalice.

    Dodao jos teretanu bar 3x hefticno (gdje je ukljuceno 20 min trcanje na traci).
     
  5. zoi

    zoi Veteran foruma

    Kad vidim čega si se odrekao, mogu samo reći - Hvala Bogu pa nemam viška kila :D
     
  6. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Ne kontam to odricanje vala nikako, umjereno jedes i dobar si. Ako se mozes necega potpuno odreci, onda mozes valjda i ograniciti sebi.
     
  7. Pionir

    Pionir Overclocker

    Meni pomaze "istezanje", ono u "joga" fazonu pa boli samo taj dan, sutra vec puno manje :
    http://www.google.ba/search?q=joga&hl=b ... 24&bih=638
    Ja sad izgledam kao Vedo na slici desno :D
     
  8. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Sa istezanjima treba biti oprezan. OK je kad se radi joga, ali pretjerana istezanja koja mnogi rade uz zagrijavanje prije treninga mogu napraviti vise stete nego samo treniranje.
     
  9. zoi

    zoi Veteran foruma

    Istezanja treba raditi nakon treninga, a zagrijavanje prije.
     
  10. nVidia

    nVidia Aktivista

    Kad bi sad radio 2 sata sklekova to bi bilo zagrijavanje za jači trening xDDDDDD.

    Sklekovi su tanki skroz. Benč pres, kosi benč, čučanj, mrtvo dizanje, ramena stojeći, vratilo, što šire, naprijed nazad su prave vježbe za snagu.

    Forza ja bi radio jednu grupu mišića po danu. Prvi dan prsa, dan odmora, leđa, dan odmora, noge dan odmora, ramena, dan odmora, ruke, dan odmora i tako dalje. Ako tek počinješ ne treba pretjerivati sa puno vježbi. Kad se dobije na masi i snazi onda tek ubaciti biceps i triceps jer oni rade u sklpou vježbi za jače mišiće. Najbolje je odmarati po dva-tri dana, ali kad raja da 40-50 KM za mjesec onda im žao bude da ne idu svaki dan.
     
  11. selvin

    selvin Moderator

    Poceo sam danas ovaj program "100 sklekova" za 6 sedmica sto gore spominjete. Poceo sam od week3, tako mi onaj initial test rece, danas uradio prvi dan. Sumnjam da ce bas toliki biti napredak za ove 4 sedmice da uspijem 100, vjerovatno ce se ponavljati neke sedmice, ali zasad mi se cini ok. Barem imam nesto sto pratim, a ne onako bezveze da radim. Inace radim samo sklekove i trbusnjake, nista teretana, "asteroidi" i ostali bakraci :D Malo se tjeram da vozim biciklo kad stignem, ali nisam bas redovan.

    I pitanje za Tuzlake, znate li gdje se mogu uzeti bucice, one sto mogu da mijenjam tezine? Trazio sam u Intersportu u Mercatoru, imaju samo "rucke" i neke sitne tegove od po pola kg, treba mi bogatstvo da saberem dovoljno kg :D Imali su onaj kofer, htio njeg da uzmem, ali nemaju vise. Cuo sam nesto da ima u Bingu na Sickom i mozda u Mejdanu u nekoj radnji?
     
  12. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Negdje sam čitao da više pomaže kada na stomaku dok ih radiš utega,kao teg i sl., jer je to kao da dižeš tegove,a dižeš samo onu šipku a na njoj nema ništa..Pa možda ti to i pomogne :D
     
  13. selvin

    selvin Moderator

    Ne skonta ja tebe, sta na stomaku? :D
     
  14. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker


    Brzo sam kucao,pa nigdje veze sa vezom :lol: , dok radiš trbušnjake,stavi teg ili nesto sl. na stomak i onda ih radi..
     
  15. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Imam taj kofer, uz njega dodju dvije sipke sa maticama i ukupno 10 kg tegova, ali meni je to malo. Moras nabaviti jos barem dvije petice pa dodavati one po 2,5kg, tako da je bolje odmah uzeti odvojeno.
    BTW: isao sam u teretanu nekih tri i pol godine, odustao kad sam poceo raditi. Dobio 10kg mase onako usput, nikad nikakve preparate nisam kosristio, TV192cm, TT 92kg. Nakon par mjeseci sve ispuse, pola te nema, samo oko stomaka raste (dobio 3kg) :lol: Eh da i kupovina auta je lose uticala :lol:
     
  16. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Ako prolazite kroz Vitez, preko puta Fisa u GMSu imate odlican izbor buchica i tegova.
     
  17. selvin

    selvin Moderator

    Aha, uredu je to, nego mi treba sta za ruke :D

    Ma meni bi to taman bilo, cini mi se mozes stavit 7.5kg na svaku ruku, beginner sam :) Mozes i vise na jednu, ali ne bih nesimetricno :) Ako imas viska tih manjih tegova hoces mi prodat? :D Ja cu uzet sebi 2 sipke u Intersportu ako tebi tvoje trebaju :D A i otici cu sutra u Bingo, valjda rade nedeljom, pa pogledat sta imaju.
     
  18. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker


    Ja sam jos mlad,i ne volim bildanje i to..

    Radim sklekove,trbusnjake i dosta zgibova.

    Vec neko vrijeme mozda 8mj. redovno prije spavanja i kad ustanem ujutro,odradim seriju trubsnjaka i nije lose..

    Sklekove kad mi padne na pamet,a zgibove skoro svaki dan.
     
  19. NAILS

    NAILS Moderator

    aNaToMiC ! - Svaka cast. Samo nastavi. Ima vremena za tegove a ubaci malo i sklekova.
     
  20. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ma dao bi ti ih dzabe ali to mi je poklon od djevojke, ako ti ih dam bilo bi mi zadnje hahaha :D