Mršanje/debljanje/bildanje

Discussion in 'Generalna diskusija' started by NAILS, Dec 19, 2011.

  1. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Evo novih kantica, prvi put probam UN Prostar čokoladu i odlična je. :)

    [​IMG]
     
  2. JaLa

    JaLa Komšija

    Kratko pitanje u vezi kreatina sa kombinacijom mass gainer. (teretana je 3x sedmicno, pon-sri-pet)

    Imam namjeru, odnosno sigurno cu uzeti "Optimum Nutrition Mass Gainer - Serious Mass" i mislio sam uz to kreatin uzeti. Cuo sam da je kreatin za snagu i oblikovanje... Pitanje u vezi kreatina je da li lose utice na um :D
    Znam ljudi koji su koristili ne znam ni ja sta, pa su danas ludi totalno, u nekom svom svijetu :D ...
    Da spomenem, prvenstveno hocu da dobijem na masi generalno.
     
  3. civil

    civil Aktivista

    "Nemoj piti kreatin,sprzit ce ti mozak" sam cuo vise puta od vise razlicitih izvora.Medutim,svi bi sportisti na svijetu bili frikovi ali eto to nije tako_Odlicna kombinacije kreatina i gejnera za masu.
     
  4. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Bolje jaca ishrana + whey za nabijanje mase nego gaineri, a i znatno jeftinije.
     
  5. civil

    civil Aktivista

    Ili,whey+dextroza i eto gejnera,ali bar znaš šta popiješ
     
  6. JaLa

    JaLa Komšija

    Ma mrsko mi paziti na ishrnau, zbog toga bi i uzeo gainer, sad da li sa kreatinom ili bez... Ako vec daje snagu, bilo bi dobro, samo da mozak ne ode, sto spomenu civil :D
     
  7. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Stevie buraz gdje to ti kupujes preparate pa ti je Whey jeftiniji od Mass Gainera? :?

    Sa gainerom ce 100 % vise kila dobiti. Eh sad zavisi sta ko hoce, od wheya ne moze dobit vise od 3kg pa da se nasadi na glavu ali to je kvalitetan misic kad se dobije. Dok opet znam pocetnika koji su sa gainerom znali dobiti po 8-9kg.
     
  8. civil

    civil Aktivista

    Nisam ja rekao da će ti otići mozak,mada su i meni svi bilderi naki čudni,u svom nekom svjetu :lol: Nego,uzmes li kreatin dobit ces 7-8kg vode u misicima,imat ces vise snage pa ces samim tim raditi i vise serija sto znaci veca masa.Ako uradis 10 serija umjesto osam bit ces kao veci :lol: .To je tako po pricama.Meni kreatin nije puno pomogao u atletici cak mi je i odmogao u nekim trenucima.Na snazi nisam dobio ali jesam na eksplozivnosti,misici su me uzasno bolili i bio sam nekako krut(kao da se ne istegnem uopste prije treninga).Koliko su mi govorili da ga ne pijem mislio sam evo sad kad uzmem poletit cu,al jok,samo se uz npr. efedrin leti.
     
  9. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Pa pogledaj sastav gainera, najmanje proteina. Odakle si zakljucio da ja kupujem preparate?
     
  10. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Znam vrlo dobro sastave ali odakle da je Whey jeftinija varijanta od Gainera? Znas li ti doziranja kako idu i te stvari?
     
  11. Haker

    Haker Veteran foruma

    Garant nema pojma, ali bitno je postat u svakoj temi.

    Sent from my HTC Desire S using Tapatalk
     
  12. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Kod gainera su puno vece doze nego od wheya. Medjutim kod gainera dobijes 4.5-5.5kg za nekih 80KM (i to je najjeftinije), dok za priblizno iste pare dobijes 2.25kg wheya. Fol je sto tih 2.25kg wheya ima vise proteina nego 5.5kg gainera.

    Evo ti primjer:
    http://www.flexshop.hr/optimum-nutritio ... p-368.html
    16 doza po 50g proteina, to je 800g proteina. Na 5,5kg!!!! :lol:
    Za iste pare:
    http://www.flexshop.hr/optimum-nutritio ... p-340.html
    77 doza (jedna je 30,4g) po 24g proteina, to je priblizno 1850g proteina.

    Kako je onda bolji gainer?

    Idi udari se. :lol:
     
  13. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    Pozzz raja :D
    Sta je dobro jesti da se nabaci par kilograma ali da se ne dobije sad previse sala i da ne ide sve u stomak . Izgubio sma naglo dosta KG pa bih volio da vratim koji al bez tih nus posljedica :)
     
  14. Mujka

    Mujka Komšija

    domaceg sira :smt003 :smt003 :smt003
     
  15. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Pa ko je god uso u teretanu makar jednom zna da je protein, i masa koja se dobije od njega dosta kvalitetnija ali ako je pocetnik, mrsav doslovno, preporucivati mu protein je beze. Jedino ako ima para pa da se zaspe svim i svacim ok je. Protein je puno skuplji od gainera, oko 130km je whey gold i traje ti oko mjesec dana. Za nase uslove, puno.
     
  16. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    Sa mladim lukom :D every day :mrgreen:
     
  17. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Proteini i jesu problem, lako je kroz hranu uzeti dovoljne kolicine ugljikohidrata...

    Sent from my GT-I9000 using Tapatalk
     
  18. donjapa

    donjapa Overclocker

    http://www.bodybuilding.com/store/drive ... craze.html

    Neko probao? Ja pogledao par review-a, citao dosta o tome, posavjetovao se i evo stize malo pakovanje da isprobam, sad kroz mjesec dana ako dodje dobro je, odnosno ako i prodje carinu.

    Dobilo je dosad najveci review na bodybuilding.com i najbolje utiske od strane mase.
     
  19. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Zalosno je sto mnogi zive u zabludi.
    Najbitnije su tri stvari:
    1. ISHRANA
    2. ODMOR
    3. PRAVILAN TRENING
    i to bukvalno ovim redom.... a suplementi su upravo ono kako se i zovi ... dodatci ishrahni.... Bacati pare na suplemente, a ne pridrzavati se navedene tri osnovne stvari, i ocekivati neki magicni rast misicne mase je, u najmanju ruku, glupo...
    Cak i ako ne uzimate nikakve dodatke ishrani, a pravilno postupate prema treningu, rast misicne mase je zagarantovan ;)
     
  20. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma