MSi 7970 Lightning

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Aldiin, Dec 5, 2014.

  1. Aldiin

    Aldiin Overclocker

  2. KingT

    KingT Veteran foruma

    Moras restartovati racunar ako ti je bio u windowsu kada si prebacio prekidac.
     
  3. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Računar sam izgasio pa prebacio. Evo ponovo sam restartovao i ništa se nije promjenilo.

    http://pokit.org/get/?244800e793fc6eaae ... 8b5181.jpg

    Eto još malo podataka. Kako god ja sam prezadovoljan karticom, sve moguće igre na 1920x1080 high sa aa i ultra ili high postavke bez problema.
    Takođe' idle od 27c, max oko 61-2 što je vrh za mene :)
     
  4. KingT

    KingT Veteran foruma

    Znaci pise isto: ATI (1002) i ista BIOS Version: 015.030.000.001.000000 (113-xxx-xxx) ?

    Isti klokovi 1100/1500?

    Opet meni to nije neki nedostatak, flashao sam mnogo puta BIOS na grafama, i ako je stabilan i ako ne zablokira kartu (da ne baca sliku uopste) onda mi je to OK.
     
  5. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Jeste druže tako sve identično piše. Da li mogu nekako ja fleshati bios na stari onaj pravi lightining 1070/1400?? Ako šta zajebem prebacim na onaj drugi bios i dobar :D

    Nekako ne volim kada mi grafička radi dosta više nego što treba iz boxa , drugo je kada se igram overclockanja ali eto.
     
  6. mirzet1976

    mirzet1976 Aktivista

    Znači da su flešovana oba biosa. Skini sa techpowerup-a originalni i fleshuj bios 1., prednost dual biosa je ako jedan zagrebeš opet imaš drugi pa možeš da popraviš ovaj prvi , radio to na Gigi HD7970
     
  7. KingT

    KingT Veteran foruma

    Ne bih ti preporucio da fleshas BIOS ako nisi nikada to radio, velika je mogucnost da ces zajebati pa ce ti ostati brickovan BIOS, imas drugi naravno ali to bi trebao uraditi neko ko zna.

    Da si blize flashao bih ti ja za 2 minuta.
     
  8. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    E miša mu, imal neki tutorial nešto, da mi objasniš kako se radi? Preko skype da mi kažeš ili nešto?

    Bios ploče sam fleshovao par puta, ali gpu-a nisam nikad.
     
  9. Sena

    Sena Veteran foruma

    Mozes preko windowsa, ili kroz dos, ja nvidije flasham kroz win, a atievke kroz dos. :D
     
  10. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Imaš na techpowerup sve, i aplikaciju za flešovanje i svaki bios koji ti može zatrebati.
    Radi se iz Windowsa ali trebaš pokrenuti .exe fajl sa admin privilegijom.
     
  11. KingT

    KingT Veteran foruma

    doduse sada ima atiwinflash program za fleshowanje GPU-a u windowsu. I radi prilicno dobro.
     
  12. mirzet1976

    mirzet1976 Aktivista

    Skineš zadnji ati winflesh i bios orig od grafe i sve to da to bude u istom folderu, ondo otvoriš u File- open command prompt as administrator i kucaš
    atiflash -f -p 0 bios.rom (bios preimunuješ u nekko kratko ime kako msi.rom) a prije izvršenja komande prebaciš switch na poz 1 i fleshejes ga.
     
  13. Pionir

    Pionir Overclocker

    Preporuka, skini malo stariji GPU-Z, imas nesto stariju karticu...malo mi neobicno to, npr kod mene novi CPU-Z v1.71.0 ne pokazuje dobro latencije RAM (CL 8 ) i frekfenciju CPU (3.8 GHz):

    [​IMG]
    [​IMG]
     
  14. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pa ne mogu biti flashana oba biosa, jedan je zasticen. De ti vidi je li pcb karte isti kao sa nekog reviewa? Da nije ubacen pcb jedne a kuler druge karte, mozda zbog garancije :)
     
  15. mirzet1976

    mirzet1976 Aktivista

    Nema zaštićenog bios ako ga fleshuje, ja skinuo za svoju gigu sa njihove stranice novi bios i uputstvo kako da flashujem oba biosa jedan stock a drugi kao performace.
     
  16. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pa kako ces fleshat ako je zasticen? Ja sam slucajno probao jednom da flesham prvi bios i nije proslo, on je backup bios i nema svrhe da se flesha.
     
  17. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Ma druže sad su to gluposti stvaro. Kažem ti karta nije otvarana nikad prije mene. Imaš gore slike, pa ako misliš nešto pogledaj.
     
  18. Sena

    Sena Veteran foruma

    Moze se naljepnica lahko skinuti, znam jer sam ja skidao sa svojih kad sam blokove stavljao.
     
  19. mirzet1976

    mirzet1976 Aktivista

    Ma graf je def MSI Lightning
     
  20. KingT

    KingT Veteran foruma

    Pa vidi se PCB da je MSI Lightning, nema sanse da je PCB od nekog drugog modela.