MSi 7970 Lightning

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Aldiin, Dec 5, 2014.

  1. dmr

    dmr Veteran foruma

    Na tapatalku sam pa ne vidim te slike. U svakom slucaju nesto je momacki odradio :)
     
  2. mirzet1976

    mirzet1976 Aktivista

    Sve se to odradi jednostavnim flashanjem originalnog biosa nazad, ja svaku grafu koju sam imao do sad, sam isprobao sa nekim drugim biosom nikad nije bilo brikovanja karte.
     
  3. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Stvarno neću više reagovat na ove glupe komenatre, samo čekam još da neko kaže da nije ovo grafa već ne znam ti ni ja nešto.. Stvarno ljudi šta vam je..

    I ja bih rado vratio na default bios, nekako mi smeta što nije pravi bios, a evo odo traži neki tut da vidim kako se to radi.
     
  4. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pa da ne bude slike na monitoru opet :)
     
  5. mirzet1976

    mirzet1976 Aktivista

    A razlog zbog drugačijeg biosa je vjerovatno da dobije veči napon na grafi zbog overclocka iste, to se zbog toga i radi.
     
  6. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    I da ne bude slike na monitoru imam drugi dual bios tako da :) Evo sačuvao sam ovaj svoj bios i prebacio ga na usb za svaki slučaj. Skinuo sam program ati_winflash_2.0.1.18.
    Sad me zanima koji BIOS da skinem ako može neko tačan link da mi da, znači od defaulta ove moje karte?

    http://pokit.org/get/?76988572eb769d869 ... 622e3b.jpg

    Koji od ovih? Nekako mi žao da uzimam ove slabije, da gubim prefomanse bezveze.
     
  7. mirzet1976

    mirzet1976 Aktivista

    Uzmi ovaj noviji 015.013.0000.011
     
  8. KingT

    KingT Veteran foruma

    Daj vise popusti momka sta ga drkas svo vrijeme.

    Te reflowana grafa, te nije taj PCB, itd.

    http://www.techpowerup.com/vgabios/...SI&model=HD+7970&interface=&memType=&memSize=

    Skini bilo koji za Lightning model sa ove liste i flashaj. Cak mozes probati i Lightning BE bios, (Boost Edition), to je zapravo ista karta samo sa drugim BIOS-om koji je nesto vise klokan tj na 1150/1500MHz umjesto 1070/1400 za 'obicnu' Lightning.
     
  9. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Ako nešto zajebem valjda će dual bios upalit. Nek mi je Bog na pomoći .

    Ma vala i to si u pravu. Neka nje ovako kakav jeste, gledam ovo nešto treba upisati bezveze ću sjebat karticu. Ako bude neko usput u starom gradu nek naleti 5min :D
     
  10. anel007

    anel007 Komšija

    a ne znam sto se i zamaras uopce ako grafa radi, kod mene vec trecu godinu radi na taktovima 880 core/1080 memorija a fabricki je na 775/1000 jos je ovo haman i fabricki clockovana u odnosu na referentni model 6850 grafe i nikad nikakvih problam imao nisam, koliko vidim ni temperature ti nisu lose tako da stvarno ne vidim razlog za brigu
     
  11. mirzet1976

    mirzet1976 Aktivista

    Ma nije to ni neki overclock sa 1070 na 1100 core clock ni problem za tu grafu, bezveze se zamaraš
     
  12. KingT

    KingT Veteran foruma

    Licno ne bih se zamarao sa tim i rizikovao , ali ako vec flasham onda bh stavio Lightning BE (Boost Edition) bios sa 1150/1500 klokovima, da bar dobijem brzu kartu. :D

    I stavi BIOS prekidac na ORIGINAL poziciju prije flashanja, ako sta zapne i karta ne baci sliku samo prebacis na LN2 i bootas.

    I ako budes slucajno htio da vratis BIOS sa kojim je dosla karta onda nakon sto bootas u OS prebacis opet prekidac na ORIGINAL poziciju u flashas kartu u Windowsu.
     
  13. dmr

    dmr Veteran foruma

    Meni tu nesto smrdi :). Imo je i on dupli bios a on iso kuci da flesha :). Ne diraj nista :)
     
  14. Pionir

    Pionir Overclocker

  15. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Re: Odg: MSi 7970 Lightning

    Da ti nisi ljudino dobio 7950 flashovanu u 7970..
     
  16. mirzet1976

    mirzet1976 Aktivista

    Znači HD7970 fleshovana na HD7950
     
  17. Pionir

    Pionir Overclocker

    Ne, nema 7950 lightning (koliko znam), samo je bios od druge kartice i to je misterija, od koje :)

    E to je pitanje !
     
  18. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Pa ja koliko vidim, kutija je od boost edition. Sto bi znacilo da je flesovo bios za manjim klokovima jer je na originalnih 1150 bilo problema sa karticom?
     
  19. KingT

    KingT Veteran foruma

    Pa onda je bios u redu jer je base clock 1100 a boost 1150, memorija je na 1500.

    Bezveze Aldin flasha kartu a nije ni znao da ima Boost Edition model.
     
  20. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    1070 je core za be? Mozda je dodatno overklokana pa ide na 1200, da ne bude da samo negativne misli bacamo. Pregledaj u gpuz kakvi su klokovi tokom igranja.