MSi 7970 Lightning

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Aldiin, Dec 5, 2014.

  1. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Pozdrav mala raja.

    *******Da odma napišem temu ću update par puta danas, sutra kad stignem sa raznim slikama, benchmarksima i tako to.*******

    Kako vas sluša vaša 7970?

    IDLE(Pr): 35-41c
    Max(Pr): 71c


    Benchmarks:

    Far Cry 4 na ULTRA nekih 55-60fpsa full hd
    Heaven DX11 Benchmark 3.0 52fpsa extreme postavke, full hd
    Valley Benchmark 1.0 43fpsa extreme HD postavke, full hd
     
  2. Sena

    Sena Veteran foruma

    Strasne temp, kod mene na vodi hd 7950 tesko overclockane su isle 56-57C.
     
  3. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Jao orginal paste i katastrofe.
    Dodje mi da i ja sredim na mojoj, fakat je neobicno bucna za ovaj cooler.
     
  4. Sena

    Sena Veteran foruma

    Kod mene je bila slicna situacija sa msi hd 7950 tf3, skinuo factory i stavio cllp, temp spale 7-8C.
     
  5. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    [​IMG]

    Evo trenutno odvrtio Valleya 1.0. - 43.1 fpsa, i 58c max, kuler je iša malo manje od 60%.
     
  6. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pa izgubio si garanciju? :)
     
  7. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Ma kakvi druže, imao sam tako 2 slučaja jednom na playstationu drugi put na grafičkoj gtx460. Bez ikavkih problema, dobio novu.

    Trenutno na GTX 570, odlično radi prezadovoljan, novu sam nju davno uzeo, ali mislim da ću je prodati jer ne igram više igrice.
     
  8. dmr

    dmr Veteran foruma

    Da, al to ti je onda na srecu.
     
  9. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Kontaj da je ta cm pasta jedna od najgorih na trzistu. Ja sam nekad davno na 4870 Asus skinuo skoro 20 stepeni u loadu ali je ubrzo crkla. Fabricki je pasta bila Ko da si je nogom postavio. Ovu sad grafu ne diram radi gare.
     
  10. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Idemo dalje..
     
  11. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Da ti sto prije crkne i da se onda zajebavas i kupujes novu. :D
     
  12. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Nešto sad gledam, kako je moguće moja MSi Ligt. je 1100/1500 a gledam sve ostale oko 1070/1400?
     
  13. dmr

    dmr Veteran foruma

    flesho je biosom druge karte!?

    edit: Provjeri i napon na gpu, moguce da je i on veci nego bi trebao biti pa ti se zato grafa puno grije.
     
  14. Pionir

    Pionir Overclocker

  15. Aldiin

    Aldiin Overclocker

  16. Sena

    Sena Veteran foruma

    Nije na njoj stock bios.
     
  17. KingT

    KingT Veteran foruma

    To nije njen BIOS, tu gdje pise ATI (1002) treba da pise MSI (1462).
    Mada ako radi uredno ne vidim problem, uvijek se moze vratiti stock BIOS.

    Na kartici ima mali prekidac, jedan je za ORIGINAL BIOS a drugi je za LN2, probaj prebaciti prekidac na drugu stranu i vidi da li ce bootati i sta ce pisati u GPU-Z.

    [​IMG]
     
  18. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ovo je jedan od razloga sto samo poslujem sa povjerljivim ljudima, nikad ne znas sta ces dobiti.

    Iako kao sto king rece, ako radi, nema zime, samo mene brine da ona nije bila pod reflowom.
     
  19. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Jel vam problem da mi neko kaže gdje se nalazi taj prekidaš za bios?

    Ma nije sigurna reflow, rađen 1000000% !!!

    Pogledajte slike, fino sam rekao mala naljepnica je bila na šarafu i nije bila uopštena oštećena. Da bi se grafička otvorila, mora se znači mora malo sjebati taj sticker. Ja sam ga pokušao skinuti i nema šanse, tako da sam siguran da grafička nikad nije otvarana, tako da ta priča ne pije vode!

    Takođe' grafička već radi par dana, igrao sam assassins creed unity nekih 7-8 sati bez prestanka, i nije bilo nikakvih problema.
     
  20. KingT

    KingT Veteran foruma

    [​IMG]

    Gornji lijevi ugao kartice, kod memorijskih chipova.

    Ako karta radi onda ne vidim nikakav problem. Jos je tako i brza nego original Lightning.