MSI Radeon 9200 + Celeron 2.0ghz

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Kameric, Aug 29, 2003.

  1. Kameric

    Kameric Novi član

    Cao raja,odoh na bihnet stranicu kad tamo neki link hardware base ajd da vidim sta je to i stvarno se iznenadim.Mogu reci da je ovo najbolja stranica koju sam posjetio u zadnjih par mjeseci.Interseuje me jedno skoro sam kupio gore navedenu graficku i celeron na 2.0 ghz a ploca je asus p4xp-x.Igre sve rade coll ali na jednom pocnu trzat par sec i onda sve ide opet dobro,to nesto na intervale.Neznam u cemu je problem dali je do graficke ili ovo0g procesora.I jos samo jedno imam 256 mb rama PC133 a ploca ima mogucnost da ubacim ddr ram bili mi se performance poboljšale uopšte u radu pod win xp.Eto toliko.Unaprijed hvala.
     
  2. Esh

    Esh HWB

    Bez sumnje bi dobio na performansama ugradnjom DDR memorije umjesto SDR. Ta trzanja se, dakle, javljaju u svim igrama? Da li si probavao sa smanjivanjem detalja?

    Predpostavljam da imas instaliranje najnovije drivere?

    Mislim da je Adi trenutno recenzira spomenuti model pa ce ti moci konkretnije pomoci. Hvala na pohvalama.
     
  3. Lamagician

    Lamagician Komšija

    Ja sam na testu imao ATI Radeon 9100 64DDR VIVO kartu od Manli-a i testirao sam je na dvije masine. Prva je bila upravo sa 256 MB SD rama i 1700+ athlon xp procesorom, a sve to ustekano na soltek sl-75kav KT133A plocu. I trzanja nije bilo ni u kojoj igri sem BF 1942 kome je 256 SD rama ipak malo...a sve ostale igre su isle bez ikakvog trzanja, u zavisnosti od detalja namjestenih u igri. A druga masina je bila opremljena sa 786 DDR memorije i 1800+ ...tako d ane moram o tome pricati. Eh, eto to su moja zapazanja, sada zasto se kod tebe javljaju trzanja ne znam bas, ali u svakom slucaju bih ti preporucio prelazak na DDR kada ti ga ploca vec podrzava.

    Pozdrav
     
  4. Pinky

    Pinky Aktivista

    Kao i sto upitase ovi prethodici, na kojim igram ti trza??
    Ako se desava na svakoj, pogledaj malo koji ti programi radi u background-u!!

    Ako nije ni to, probaj posuditi DDR mem od nekog jarana pa onda testiraj
     
  5. abasi

    abasi Aktivista

    Ja se slazem sa svima, ali moguce je da je i do procesora jer 128 kesa je malo !
    A memorija je sigurno razlog !

    Kameric Imamo istu maticnu P4XP-x :D :D nije losa ! intelov cipset...
     
  6. Pinky

    Pinky Aktivista

    ... a jeftina :wink:
     
  7. Esh

    Esh HWB

    a asus : )
     
  8. BeastMaster

    BeastMaster Aktivista

    ASUS = ASS SUX :)
     
  9. Pinky

    Pinky Aktivista

    Nemoj tako beast... :shock:
     
  10. Esh

    Esh HWB

    hehe, dobar fazon : )

    lol pinky je okruzen sa asus-om sa sve 4 strane :}
     
  11. BeastMaster

    BeastMaster Aktivista

    Ali šta da radim kad je tako :mrgreen:
     
  12. dottler_

    dottler_ Novi član

    na daleko od toga da je tako. :idea: Matichna, grafichka, CD-RW i DVD su mi Asusovi ;) i vishe nego da su im odlichni proizvodu...jedino sto su im cijene ljute...ali, boze moj, jednom se zivi. :lol:
     
  13. BeastMaster

    BeastMaster Aktivista

    Očigledno nisi imao prilika da se sretneš sa ASUS(UX) pločama namenjenim za AMD procesore :D (pre pojave nf2 ploča)
     
  14. abasi

    abasi Aktivista

    Asus je SUPER !

    a ova u "naske" nije ni skupa ! :wink:
     
  15. BeastMaster

    BeastMaster Aktivista

    Ma i ja kažem da je super za okačiti je na zid kao ukras :mrgreen:
     
  16. abasi

    abasi Aktivista

    ej Nemoj dirati Asus :twisted:


    :wink:
     
  17. BeastMaster

    BeastMaster Aktivista

    Pa i ne diram ga :), bežim od njega ko đavo od krsta :mrgreen:
     
  18. abasi

    abasi Aktivista

    Aha tako znaci ! :)

    A za čime trcis ako od ASUS-a bježiš ?

    :?: :roll:
     
  19. BeastMaster

    BeastMaster Aktivista

    He he he bolje ti je da ne znaš :lol: :wink:
     
  20. Esh

    Esh HWB

    lol, haj` necemo sad amd vs intel u ovom threadu..

    nego bm, slobodno podijeli s nama iskustva o asus-u (tipa izgorilo to i to ^^)..

    ja sam vidio da jedna citava serija asus-ovih ploca (njih 7-8) nije radila, ali su sve uredno zamijenjene drugim modelom pa se nisam bas ljutio :}