MSI Radeon 9200 + Celeron 2.0ghz

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Kameric, Aug 29, 2003.

  1. BeastMaster

    BeastMaster Aktivista

    U igraonici sam imao 12 ASUS-ovih ploča (A7V266C i A7V266M) i 8 Shuttle AK32A ploča, dok je na ak32a pločama sve radilo bez ikakvih problema, na a7v266m Hitman 2 nije hteo da radi, sve asusove ploče su same bez ikakvog pravila ulazile u BIOS i radile clear CMOS same od sebe. Uroku od 3 meseca u 8 od 12 asusovih ploča pocrkale. Extra dok sam radio u jednoj (velikoj) firmikoja se bavi prodajom i servisiranjem računara koliko se gluposti dešavalo na dotičnim modelima.
    Pozdrav
     
  2. abasi

    abasi Aktivista

    Slazem se 100 % s tobom ! :wink:
     
  3. BeastMaster

    BeastMaster Aktivista

    Imao sam GW baš mx440 (non SE), karta je bila blago savršena. Na sebi je imala BGA memorijske module deklarisane na 4 ns proozvedena od strane hynix-a i klokovala se na 385 core / 630 memorija potpuno stabilno, ako nađem sliku, okačiću je malo kasnije..
    Pozdrav
     
  4. BeastMaster

    BeastMaster Aktivista

    I kao što sam i obećao evo je karta:
    [​IMG]

    A evo i slike memorije na njoj:
    [​IMG]

    Pozdrav
     
  5. Esh

    Esh HWB

    hehe, malo je nerealno sad govoriti o gf2mx karticama, ali evo da budem posten ja sam imao spomenutu karticu (gf2mx400) od asus-a i u to vrijeme mislim da je rijetko ko imao score preko 4000 3dmark2001se sa tom karticom..

    sad govoriti ko pravi najbolje graficke kartice je tesko, jer ne nudi svi i atijeve i nvidia modele, ali po mom misljenju:

    nvidia - gainward
    ati - sapphire

    i da, kao sto sam spomenuo gore, "moj" slucaj je vjerovatno bila losa serija..
     
  6. Lamagician

    Lamagician Komšija

    Kada su u pitanju nvidia karte onda definitivno gainward .
     
  7. dottler_

    dottler_ Novi član

    ja bih rekao asus, jer sam mu privrzen..a probao sam i gainward.
     
  8. Pinky

    Pinky Aktivista

    Dottler, rastes mi u ocima :lol:
     
  9. BeastMaster

    BeastMaster Aktivista

    1.Gainward
    2.Albatron
    3.
    4.
    5.
    6.Asus
    7.MSI.....
    :mrgreen:
     
  10. Pinky

    Pinky Aktivista

    Auu, teske rijeci beast :eek:
     
  11. abasi

    abasi Aktivista

    1.Gainward
    2.Asus
    3.Albatron
    3.MSI.....
    .
    .
    .
    :D
     
  12. dottler_

    dottler_ Novi član

    1. Asus
    2. Gainward
    3. MSI
    4. Albatron
     
  13. syss

    syss Veteran foruma

    Pozdrav ljudi iz susjedne države!

    osobno nikad nisam imao problema sa asus proizvodima, ali realno gledano mislim da je daleko precijenjen... tu kod nas je nevjerovatno skup, pogotovo grafičke (znam jednog jedinog čovjeka koji ima asus grafičku i to geforce256). matične ajde nekako se tu i tamo nađe koja jeftinija, pogotovo ova nova nforce serija a7n8x-x.
    ja vozim svog gainwarda i nikom se ne žalim 8)
     
  14. abasi

    abasi Aktivista

    Gainward - MAJKA !!! :D
     
  15. syss

    syss Veteran foruma

    da majka... maaajka. a kako u narodu kaže "slušaj mater" tako da nema tu diskusije 8)