Multiple LNB

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by sgtPepper, Jan 20, 2012.

  1. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Gledao sam nešto na internetu u vezi ovoga, ali je prekomplikovano za mene - pa se bojim da šta ne pogriješim. Ko u Sarajevu radi servis u vezi resivera/satelita, prvenstveno me interesuje ova multiple LNB montaža?
     
  2. sumeir

    sumeir Komšija

    Nedžad 061241606

    Probaj kontaktirati ovog lika a imaš valjda i u oglasima.
     
  3. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Stvar je skroz jednostavna, uzmes plasticni nosac za tri LNB-a, stavis ih na njega, kablove iz svakog u Disecq sklopku i iz sklopke u resiver.
    Za pola sata posla dobijes Eutelsat, Hotbird i Astru bez potrebe za pomjeranjem antene.
     
  4. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Jest za ta tri a šta je sa multifocus antenama 30E-45W :D


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  5. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Ma ti gore sateliti mi ne trebaju. Trebali bi mi samo sateliti ovi standardni 1W,13,16,19E i eventualno 28E ako ga je moguće naštelati zajedno sa ova 4 navedena.

    @XTRage ako je jednostavno onda bi se moglo pokušati to, mislim ne mogu fulati sa opremom koju uzmem, mogu samo se namučiti sa samim procesom. Dakle, trebao bi mi multiholder
    za LNB-ove (koji se valjda dalje mogu prilagođavati, tj imaju mogućnost "štelanja" ) , LNB-ovi i ti kablovi koji već trebaju.

    Evo ako iko ima vremena, cjenovnik digitalis-a - http://digitalis.ba/download/Cjenovnik% ... %20MPC.pdf , te ako bi mi samo dakle preporučio koje LNB-ove da uzmem, Disecq sklopku i
    koje kablove treba što me najviše od svega buni.
     
  6. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    anyone ?
     
  7. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Nisam odavno pratio, bit ce ti najbolje da ih nazoves i kazes sta tacno zelis napraviti, sigurno ce te uputiti.

    Onako odokativno ovaj Amiko 4/1 Premium Diseqc 1.0 od 12 maraka posto je 5 vec malo teze, LNB neki od ovih 10-13 maraka, recimo ovaj ECO od 12 zbog dugog vrata, kabal neki normalne cijene, samo bitno da ga ne nastavljas, i nosac npr. MH4 Gibertini, po opisu bi pokrio ta 4 satelita.

    Antenu pretpostavljam vec imas, ja sam isao sa 3 LNB-a na nekih 85-90cm koliko se sjecam.
     
  8. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Od 1W do 28.2E na fiksnom sistemu trebaš ili ogromnu antenu ili multifocus antenu, znaš li ti koliki je to raspon, hajd i nekako bez 28.2 astre, ali sa njom nema šanse obična antena da to uradi, okreni Digitalis i pitaj. Ja sam radi 28.2E ubacio motor, imao sam multi lnb 19.2E-1W na 110 cm anteni, ali vise nije moglo sa tim da se uradi, iako sam se dosta napatio i tako da nastimam thor.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  9. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Hvala vam na odgovorima. Poslat ću poruku digitalisu, malo objasniti šta hoću, pa se nadam da će mi odgovoriti.
     
  10. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Momci u digitalisu znaju posao. Uzimao sam nekad davno od njih neke stvari i mogu reći da su najbolji. Mislim da ti trebaju uski lnb-ovi alpine marka ako misliš multi staviti pošto ovi široki ne pašu ali ispao sam iz fazona ne pratim sat već godinama.