MX Revolution prob

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by pac, Jun 18, 2009.

  1. pac

    pac Komšija

    Problem je u scroll-u nekako mi je labav :? Kod prijatelja (isto MX) je dosta cvrsci i stabilniji. Otvarao sam ovaj svoj ali nisam nista nasao gdje bi mogao nesto zategnuti ili sl.? Nije sad da mi nesto smeteta ali ipak da pitam dali se neko susretao sa slicnim problemom i dali ima kakvo rijesenje?
     
  2. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    :lol:

    Pa to ti i jest "special feature" na MX Revolution. U driverima sredis da iskljuci onaj FastScroll (kako se to vec zove), i neki djavo unutra poveca otpor okretanja tockica. Samo prekopaj SetPoint drivere za opcije tockica.

    Nadam se da nisi sta raspis'o kad si otvarao.
     
  3. Vedo

    Vedo Moderator

    IE i jos neke aplikacije ga same prebace u "soft-mod", narikataj to u SetPointu. A propusi s vremena na vrijeme taj scrool, zna se skupit prasine pa onda malo zeza.
     
  4. syss

    syss Veteran foruma

    valja uvijek otvorit prije gugla i foruma... Evo neki dan disk mi klikto, pa ga otvorio da maknem klik iz njega :)
     
  5. pac

    pac Komšija

    Nebrini ti nista guglao sam i trazi ali nisam nigdje nasao odgovor na svoje pitanje. A misonja i dalje radi bez problema :wink:
     
  6. GW

    GW Moderator

    Priznaj sad da si otvorio miša da vidiš šta ima unutra. :)
     
  7. pac

    pac Komšija

    Nisam :) to me i nezanima toliko. Bitno je samo da radi kako treba.
     
  8. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Meni je sega sto si ti prepoznao jedinstvenu opciju Revolution miseva kao neki kvar :D
     
  9. kAcA

    kAcA Aktivista

    I ja nisam prepoznao opciju kontrole ventilatora na napojnoj koju ima Genius mis :lol:
    Sala naravno, ali to mi se desilo :D Otisao mis, i kad se kabal malo povuce ugasi se vent na napojnoj kad se vrati na mjesto upali se :lol:
     
  10. pac

    pac Komšija

    Po meni su tu jedinstvenu opciju mogli i malo bolje napraviti :p
     
  11. pac

    pac Komšija

    Mali update, obratio sam se logitech-u za svoj prob rijesili su ga tako sto su mi novi mis poslali :smt003

    Od mene jedan veliki + sto se tice logitech support-a.
     
  12. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Koji si support kontaktirao vezano za logitech?
    Other countries of europe?
     
  13. pac

    pac Komšija

  14. Esh

    Esh HWB

    Kako je plus za support ako si ih ti uspio prevarit?:eek:
     
  15. pac

    pac Komšija

    E pa fazon je u tome sto ih nisam prevario razlika u scrollu je ogromna.
     
  16. Esh

    Esh HWB

    Teoretski je moguce da je tvoj mish bio neispravan, samo sto je nemoguce doci do istog zakljucka na osnovu onog sto si nam ranije rekao, ili mozda nikako ne valja prva serija tih misheva ;)

    Uglavnom, jos jedan forumash se prije 5-6 mjeseci hvalio na forumu da mu je Logitech poslao mish nakon neke zalbe, tako da to nije pretjerana novost, ali u slucaju tvornicke greske (ili nastajanja poznatog problema nakon odredjednog vremena) i nemogucnosti lokalnog RMA pristupa, svakako hvale vrijedan potez.
     
  17. Qler

    Qler Veteran foruma

    Gdje da kupim revolution? u plusu pise da nema a juce sam zvao comtrade kaze 190+ KM.... malo puno

    onaj mx1000 sto imam opet poceo da sam klikce dva puta, nervira.
     
  18. pac

    pac Komšija

    Ja bih pogledao na ebay ili directno kod logija.
     
  19. Qler

    Qler Veteran foruma

    ma nemam kako placati preko ebay-a, a i nemma vremena cekati, to bih da rijesim ovih dana.
     
  20. pac

    pac Komšija

    Ako hoces ja cu ti to rijesiti a ako bi uzimao dir od logija stiglo bit ti za 3-4 dana.