Nadogradnja gaming pc-a

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by Zlatan, Sep 30, 2009.

  1. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Jedna zamjerka...
    Uzmi isti disk ali od 640GB jer ima dvije ploce od 320GB.
    Imat ces brzi disk.
     
  2. Zlatan

    Zlatan Komšija

    thnx reno citao sam o tome ali me zbunilo sto pise 5400 rpm ali mozda je greska u cjeniku, kakogod sad je gotovo jer sam se ohladio od kupovine :smt003 , kad sam saznao da nema grafe na stanju i dok sam cekao informacije o drugoj grafi u tuzli sjednem i poigram jednu partiju nba2k na mojoj 2600xt x2 5000+ konfi i shvatim da pretjerujem, i da igra koju ponajvise igram uz pes i gothic 3 izgleda extra ide i sasvim fino ,tu i tamo malo trzanja je cini mi se do koda same igre ili neceg treceg, a ne do komponenti , jer vecinom ide glatko i da je 1000Km dovoljno inicijalnog kapitala za citav jedna biznis pa bi mi bilo grehota to potrosit samo tako....a igre na pc-ovima nikad nece ici savrseno glatko i uvijek ce ti nesto falit i neki efekat ces htjet bolji i slicno...a bolje se malo u glavi prilagodit ako covjek moze i to vazi i za mnoge druge stvari a ne samo za ovu oblast...btw sinoc sa sincicem poigrali u lanu aoe2 i dozivljaj je extra , to ne moze prisutiti nikakva grafika ni procesori :)

    Jos jednom hvala svima na pomoci, dosta sam naucio, kao i svaki put kada nesto kupujem
    Srdacno!
    Zlatan :smt007
     
  3. Zlatan

    Zlatan Komšija

    ev na kraju sam uzeo neke komponente kako smo ovdje govorili neke jace, jedino je ram ispao slabiji 800:

    ploca -BIOSTAR TA790GXBE A2+ AMD790GX 4xDDR2-1066 PCIeX VGA DVI
    napojna silverstone 500w modular
    fenom ii x4 945
    grafa 4890
    disk 640GB
    2GB ram 800
    DVD RW LG SATA Double Layer +/- 18X, BLACK, H20NS/30NS

    hvala mnogo svima koji su mi pomagli ovdje!
     
  4. Vedo

    Vedo Moderator

    sto ne uze 4 gb rama?
     
  5. Zlatan

    Zlatan Komšija

    pa da ti pravo kazem probao sam par dana 4GB na drugoj konfi ali nisam primjetio gotovo nikakve razlike :?: :?: ...doduse to je bio 32 bitni sistem ....nisu mi vindowsi prodisali kao sto ti rece...mozda nisam znao podesiti neke stvari? u biti meni su windowsi vec prodisali kad sam presao na sedmicu- ne znam uopce da li moze ic brze i poletnije od ovoga :?: :smt003 :smt003
     
  6. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Meni je Crysis a pogotovo Warhead pravo zapinjao sa 2gb rama,frejmova ima dovoljno a igra stalno zapinje,ubacio jos 2gb a jos sam na 32bit i od tad nista ne zapinje.
     
  7. dmr

    dmr Veteran foruma

    Jep ovo mogu potvrditi, samo na crysisu sam primjetio poboljsanje :)
     
  8. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    To najvise zavisi u kakvom je stanju os. Meni je bez problema radilo sa 2GB rama. U pitanju su oba crysis-a i 32bit win.
     
  9. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    U kakvom ce stanju biti frisko instalirana sedmica? Bas kas sam instalirao sedmicu crkla mi je graficka,onda sam ubacio novu i primjetio probleme kad ono crkla mi i plocica rama(da li ju je graficka povukla kad je crkla) i par dana sam bio na jednoj plocici od 2gb pa onda jos par dana na 2x1gb i kad sam ponovo nastimao 4gb(4x1gb) crysis(i) su procepili.Mozda se grafa prepadne krajse pa povuce sistemskog rama i onda zafali :mrgreen:
     
  10. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Kad si vec spomenuo hyper memory, vjerovao ili ne postoji cak i na nekim HD4870 karticama. :lol:
     
  11. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Ne znam sta se trzas. Nisam rekao da lazes, samo sam iznio svoje iskustvo. U mom slucaju, to je bio xp i kako rekoh zavisi od stanja os-a. Kakvo god da je stanje sedmice, zahtjevnija je od xp-a. Doduse, kod mene je win uvijek zategnut i nisam mjerio da li ima poboljsanja u crysisu u odnosu na original instalaciju (samo spi i 3dmark :D)

    A evo nekih testova iz tog perioda (16x10 reza):
    Code:
    4x1g	840 (fsb 420)	4-4-4-12   22.29,43.22,31.53 (min, max, avg) fps
    2x1g	960 (fsb 480)	4-4-4-8	 22.57,43.09,31.56 
    3x1g	960	-||-      4-4-4-12	22.36,42.95,31.51