Nadogradnja racunara

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by kolinsb, May 25, 2018.

  1. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Hoce li ona biti ok za cpu moj?

    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
     
  2. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Hoce, solidan je procesor.
     
  3. Qler

    Qler Veteran foruma

  4. Tensai

    Tensai Komšija

  5. Qler

    Qler Veteran foruma

    Namjena je da zamijeni trenutnu konfu, za sada samo ploca i CPU bi isli (neka je kompenzacija u pitanju pa zato tako ide, nema se kesa :) )


    Sent from my Huawei P10 Plus
     
  6. Tensai

    Tensai Komšija

    Taj FX-8350 je bio sranje kad je tek izasao je dosta igri i aplikacija nije znalo da iskoristi sve te jezgre. Danas je dosta bolji nego sto je bio pogovo kad se overclocka. Mislim da i dalje ima snage u njemu ali ako ti bas gori da zamjenis ja i dalje mislim da je polovan i7 trece ili cetvrte generacije dobra opcija, pogovo sto ne moras kupovati DDR4 koji bas i nije jeftin.
     
  7. Qler

    Qler Veteran foruma

    ma samo AMD, necu Intel. Ne znam je li mi bolje sad mijenjati MBO+CPU ili samo sad ganjati GPU...
     
  8. Tensai

    Tensai Komšija

    ma zamjeni graficku samo, moze taj CPU jos dosta toga pogurati. Pogotovo ako ga mozes fino overclockat.
     
  9. Qler

    Qler Veteran foruma

    ma ne clockam, ne diram nista. Trenutno mi je StarCraft 2 najzahtjevnije sto igram :D ali eto ukazala se prilika da zamijenim, pa kontam lakse sad kad mogu CPU i MBO haman pa dzaba mijenjati, da to odradim.
     
  10. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Pa mijenjaj jasta ces, kad ces ponovo dobiti tu priliku? Kasnije je lako naci polovnu grafu. Jedino sto ces morati uzeti ddr4 ram.
     
  11. Qler

    Qler Veteran foruma

    ma sve bi me doslo do dzaba, znaci ni 100KM ja mislim :D
     
  12. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ja bih to uzeo bez razmisljanja. Obzirom na tu tvoju sadasnju konfu, sa ovim ces se namiriti 5 godina najmanje.
     
  13. Qler

    Qler Veteran foruma

    pa to i kontam da sam opet miran duzi period. Ne igram ja nesto sad aman... civ6 i SC2 su najzahtjevnije igre... mozda Cities Skyline nekad odigram malo...
     
  14. Qler

    Qler Veteran foruma

    nego ne rekoste mi je li ono ok combo? Taman najslabiji Ryzen 7 i treba mi neka OK ploca za njega. Neka best buy opcija, nista extravagantno, ali mi je bitno dosta SATA, USB portova i mora imati 7.1 zvuk radi slusalica.
     
  15. Reventon

    Reventon Veteran foruma

  16. Qler

    Qler Veteran foruma

    Hajde pokušat ću to zaganjati, nije još sigurno...

    Sent from my Huawei P10 Plus
     
  17. Qler

    Qler Veteran foruma

    u glavnom legao je R7 2700 i 470x ploca sa 16GB DDR4... jos GPU :)
     
    Stevie_Ray and heroic like this.
  18. Qler

    Qler Veteran foruma

    sto se cijene ove RX 580 krecu od 1250 do cca 450KM?? Je li tu ima neka začkoljica ili sta?
     
  19. Esh

    Esh HWB

    Imaš verzije od 4 i 8 GB GDDR5, pa onda one što su rudarile, bez garancije, sa garancijom, sa starog lagera, ima svega.. U Americi su sada ponovo oko 200 dolara.
     
  20. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    greota na tu masinu staviti 580ku, pisi pm da se dogovaramo za vegu :D