Nadogradnja

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by [tota], Sep 20, 2003.

  1. [tota]

    [tota] Aktivista

    Riječ je o nadogradnji računala. Ovo nije meni nego prijatelju koji se baš ne razumije u hardver. Želio bih kupiti novi PC ali da može pokrenuti hl2 i doom3 u nekih 60-70 fps. Ja sam mu predložio ovo:
    Epox 8rda+ ili 8rda3
    Barton 2500+ ili 2800+
    Saphire Radeon 9800 pro 128ram
    2x Maxtor 160 gb 7200
    Neki cooler ne znam ni ja (Volcano7) nešto da mu mogu dostići oc 3200+ nešto najbolje za Bartona samo ne vodeno
    2x512 Corsair XMS DDR 500 ili Geil Dragon 533
    Antec 550w
    Koji hladnjak za kućište
    Macase BIG tower
    Pionner DVD pržilica ne znam ime modela
    Logitech Internet Navigator SE
    Logitech MX 300 i func surface 1030
    :) Znam da ima i stvari koje mu nisu potrebne za hl2 i doom3 ali eto:)
    Ako imate neku jaču konfiguraciju za prijedlog ili druge komponente samo predložite novac nije u pitanju THX
     
  2. pentium4-athlonxp

    pentium4-athlonxp Aktivista

    PARE NISU BITNE

    AKO JE ISTINA DA PARE NISU BITNE ONDA TI DAJEM OVO:

    PENTIUM4 3.2GHZ 800MHZ FSB
    512MB DDR MOZE DA TVOJA
    ATI RADEON 9800 PRO 256MB OPROBAJ SAPHIRE ILI MSI
    MATIČNA ASUSP4P800
    19INCHA MONITOR

    IMACES 20000+ 3DMARKA 2001
    IMACECS 5000+ 3DMARKA 2003
    IMACES 80-120FPS U IGRAMA KAO DOOM 3 ILI PAK HALF LIFE2.

    ZIVIO
     
  3. pentium4-athlonxp

    pentium4-athlonxp Aktivista

    NEMOJ SE ZADOVOLJITI SA VOOLCANOM 7+ TRAZI NESTO JACE.

    OPROBAJ NACI SLK 900 ZAKON COOLER
     
  4. pentium4-athlonxp

    pentium4-athlonxp Aktivista

    I OPROBAJ SA ONIM KUCISTEM OD THERLMATEKA JA MISLIM DA GA NETKO NA FORUMU IMA GLEDAO SAM SLIKE. ZAKON
     
  5. Inzinjer

    Inzinjer Aktivista

    Pentium.Poštujem to što si na strani Pentiuma jer što jest jest on jeste tradicija ,ime i kvalitet.

    Ali ipak stojim iza Athlona Barton 2500 i kakvu nForce 2 matičnu.


    Evo zašto.uga je priča za objasnit ali evo uparvo testiram svoj Barton 2500 koji sam kupio i Abit nForce 2 matičnom pločom koja podržava dual DDR400 , i trenutno imam samo jednu pločicu od DDR400 256 MB ali radi na 333 jer na 400 prvi probleme i nestabilna je ali to j do modula jer je zaista loš i nekvalitetan.

    Inače ako gledamo na overclock strava je.Meni sa tipičnim procesorom ne prelazi 49 stepeni dok kad u Biosu stavim da radi 3200 on se sam postavi na 11x200 i radi bez problema i ne prelazi temperaturu preko 54 stepena .
    Ako neko misli da je ovo prejaka temp. neka kaže i nek objasni.

    Uostalom želim da sam istestiram sav računar jer upravo dobivam dva nova modula DDR 400 i namjeravam istestirati u svim programima pa će svi vidjeti rezultate.

    Za sada mogu reći da se sve ovo sa mojom Gainward GeForce 3 Ti 450 @250/550 vrti oko 10000 3DMarka 2001 SE što je ipak zadivljujuće.ali to nije sve.kad dodje novi modul DDR400 pa se pokrene dual e onda ćemo vidjeti pa kad clockujem procesor na 3200 i ostavim ga da tako radi ima da prži...

    Svakako , prijatelju preporučujem Athlon Barton 2500 jer je K7 arhitektura mnogo naprednija i najmenjena za nas gajmere, a uz to uštedjeće nekih 1000 Km.ali to 1000 km zvuči ne malo a ne ni puno nego PREPUNO.
     
  6. abasi

    abasi Aktivista

    E Pentium nije da navijam za Inzinjera, ali i ja vise nekako volim i vjerujem AMD-u nego Pentium-u.
    Eto ja imam sada P4 2.4 GHz a volim vise AMD :?: :?
    Ni meni nije jasno sto ga uze ali eto nije se lose pokazao, ustvari super je Ali vise volim AMD.
     
  7. Shenron

    Shenron Komšija

    AMD u svakom slucaju.

    Al nikako Macase kuciste!!!!
    Chiftech je super kuciste (al i skupo ;) )
     
  8. pentium4-athlonxp

    pentium4-athlonxp Aktivista

    E slusajte momak je rekao pare nisu u pitanju.

    Svi mi cijenimo amd zbog njegove logike ulozeno/dobijeno al kad malo bolje pogledate ipak je pentium4 sila i to na 3.2 Ghz.

    ja kad sam gledao testove pentium4 na 2.4 sa 800fsb dize athlona 3200+.

    Prijatelju moj poslusaj mene i sigurno se neces izraditi ja da imam pare nikad ne bih presao na athlona ali sta cu izgleda da cu morati takvo vrijeme dolazi.

    Sa onim sto sam naveo ma neboj se zivit ces jos 120godina.

    A ako mi nevjerujes na rijec pogledaj malo po netu

    Barton 2500 jeste extra procecsor za ulozeno dobijeno al ipak ko vlada?

    ako ti ni vrijeme nije bitno ondam malo sacekaj pa vidi oceli izlaziti ovj amd 64 ili pentium prescot sad stvarno neznam koji ce biti jaci ali koji god bude jaci ja ti ga preporucam.

    Pozdrav
     
  9. BeastMaster

    BeastMaster Aktivista

    AMD 2500+ u kombinaciji sa nekom NF2 pločom je daleko bolji izbor od p4 3.2Ghz. Intela više stvarno ne vredi pominjati jer više njihovi procesori nisu dostojni svoga imena, tek bi prescott mogao nešto da promeni, ali opet sad izlazi i Athlon 64 kome za sada (po stranim testovima) ni jedan P4 ne može da priđe.
    Što bi se reklo drži se dalje od intela bar za sada i uzmi lepo Barton-a i neku nf2 ploču (Epox ili Abit)...
    Pozdrav
     
  10. pentium4-athlonxp

    pentium4-athlonxp Aktivista

    JOOOOOOOOOOOJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJ

    STRANICA najbolja i najsigurnja znaci nema ono plati i bices prvi:

    http://WWW.TOMSHARDWARE.COM

    Ides na procesors i nadjes P4 3.2 VS athlon 3200+

    Imas opis i ovog bartona pa vidi molim te WHO IS THE BOSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSS
     
  11. syss

    syss Veteran foruma

    opce poznata stvar da je tomov hardwer uvijek "na strani" intela i asusa... intelov p4 za svoju cijenu proguta dva xp-a 2.8 i jos ti ostane za recimo bolji keks od 256 rama (geil, kingmax...), a ako ti osjetiš razliku između ta dva procesora u radu onda svaka čast :wink:

    2800, abit nforce 2.0, 2 x 512 boljeg rama (corsair idealno), disk wd raptor u sata raid 0 polju (maxtor izbjegavaj) ili paralelni ata seagate isto raid 0, cooler volcano 7+ ili onaj aero 7 ili 8, grafička 9800pro (probaj nać sa 256 rama), napajanje kolko možeš potrošit (antec, enermax, chieftec, aopen...), chieftec kućište (s kojim već dobiješ odlično napajanje), za kućište uzmi bilo koje 80mm fanove ili 120 (ako kućište podržava), nemam iskustva sa logitech tastaturama... meni su microsoft zakon, miš uzmi logitech mx 500... eto mala preporuka :wink:
     
  12. abasi

    abasi Aktivista

    E ovo ti je Majstorska PREPORUKA !! :wink: :wink: :wink:
     
  13. syss

    syss Veteran foruma

    ma ovaj moj popis samo neka isprinta i preda teti u ducanu 8)
     
  14. BeastMaster

    BeastMaster Aktivista

    @pentium 4

    Pa do sada su i vrapci na granama skontali da je Tom na platnom spisku Intela :p
     
  15. Esh

    Esh HWB

    u vezi tomshardware:

    dosta puta je bilo slucajeva da su ili grafickim karticama ili procesorima dodjeljivanje titule bolje - najbolje u razlici za nekih par fps-a prilikom benchmark testova prema tome, ne treba se zalijetat.
     
  16. syss

    syss Veteran foruma

    ma to su sve seratori... meni je hardware base drazi :wink:
     
  17. pentium4-athlonxp

    pentium4-athlonxp Aktivista

    MA sluzimo domace

    I ja sam za nase tj hardwarebase al oni nemaju bar jos u svom opisu p4 3.2ghz.

    Evo vam jos jedan dokaz:

    http://WWW.GURU3D.COM

    SAMO MI NEMOJTE RECI I DA SU ONI POTPLACENI MOLIM VAS ZASTO NE PRIZNATE KO JE SILA PA MAKAR I ZA ONIH 1FPS. LET S ROCK

    PITANJJE ZA CRAZYA JESI LI MI NASAO MAIL OD ONOG CIKE.

    POZDRAV
     
  18. syss

    syss Veteran foruma

    ma stari moj moze on drapat i za 20 frejmova, od mene nece dobit pare nikad. gledaj vamo sad... p4 3.0 je oko 500€, maticna za njega 875 chipset (mislim da je to najnoviji) 160€, znaci sve skupa 660€. barton 3000+ je 310€, abit 2.0 najopremljenija je 120€... 660€ u odnosu na 430€, ostane ti za jos... 2x256 rama, disk 80gb i przilicu. ma da je i 30 frejmova brzi stvarno ga nikad ne bi kupio...
     
  19. abasi

    abasi Aktivista

    Upravu je ovaj ciko 100%.
    I da je razlika u 40 fsp-ova ja bih uzeo AMD :lol: :wink:
     
  20. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Ma nista vi samo zbunite covjeka majke mi ...

    Elem , oces brzinu u igrama idi sa AMD-om i nVIDIA grafickim...
    Oces editovat video ( DivX ) , uglavnom multimedia idi sa Intel i ATI

    Naravno ovo i nemora biti tacno i vjerovatno nije , ali imam nakav osjecaj da su ovo prave kombinacija , ajd...