Najavljen Microsoft Zune HD player

Discussion in 'Sadržaj, prijava problema i prijedlozi' started by Esh, May 28, 2009.

  1. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ima mnogo godina kada je MS spominjao portabilni uredjaj sa pixel/vertex shader podrskom. Mozda ovo bude bas to. Onda s druge strane je upitna autonomija baterije ako je to (i ovo sto je mobsterc spomenuo) istina.
     
  2. syss

    syss Veteran foruma

    odlično izgleda bez daljnjega... da me takva stvar interesira trenutno, puno prije bi njega gledao nego jabučni ocat.
     
  3. Esh

    Esh HWB

  4. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Jaci sam od Milana :D
    Bice zanimljiva stvarka ako je tako. :)
     
  5. Esh

    Esh HWB

    Ovi Turci su Dogova raja, moglo bi biti i istine ovdje ;)
     
  6. Esh

    Esh HWB

    Potvrdjeno da Zune HD koristi Nvidia Tegra chip:

    Jos se samo mozemo nadati da Microsoft ima spremnu platformu za razvoj, uz odgovarajuci store koji bi po mom misljenju trebao biti neka varijanta ranije najavljenog za Windows Mobile aplikacije.
     
  7. Esh

    Esh HWB

  8. Esh

    Esh HWB

    * Pocetak prodaje: 8.9.09.
    * Najavljena cijena: 16GB za $220, 32GB za $290

    Poredjena radi, iPod touch u verzijama sa kapacitetom od 8 i 16GB se prodaje po cijeni od 230 i 300 dolara respektivno.
     
  9. Esh

    Esh HWB

    Nesto detaljnije specifikacije:

     
  10. Esh

    Esh HWB

    Vrlo dobra video demonstracija:

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  11. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

  12. Esh

    Esh HWB

    Od ranije je bilo poznato. Donekle to ima i smisla ako se u obzir uzme market share od 1,1% na trzistu mp3 playera. Imali bi veoma velike troskove organizacije prodaje u ostatku svijeta, pogotovo s aspekta podrske, ugovora o prodaji mp3ica i video sadrzaja, pa idu konzervativnim putem da probaju sa HD-om napraviti nesto vise i tek onda, ukoliko ista postignu, da pozitivni trend prenesu na ostatak svijeta.
     
  13. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Izjeo vuk magarca sto bi u narodu rekli. Blizi se pocetak prodaje a o podrzanim igrama ni rijeci.
     
  14. burner

    burner Aktivista

    Koliko ima smisla nabavljati ovo? Imam priliku da naručim kolegi da mi donese, pa reko' da nisam nešto previdio. :)
     
  15. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Najvjerovatnije da nema smisla nabavljati. Idi slobodno na 3G Touch ako ti treba slicna spravica, jer je svakako prednost u brzini Zuneovog interfejsa skoro u potpunosti anulirana sa novim hardverom.
     
  16. burner

    burner Aktivista

    Problem je što 8GB Touch ima stari hardware, a 32GB verzija je $299. Radije onda uzmem sebi i djevojci novi Nano. :)
     
  17. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    E to je vec druga stvar. Onda je najbolja kombinacija dva Nanoa 5G od 8 i 16GB. Vjerovatno ima kvalitetniji zvuk od Toucha sudeci po prosloj generaciji. Ja sam ga se rijesio zbog "prejednostavnosti".
     
  18. Esh

    Esh HWB

     
  19. Esh

    Esh HWB

  20. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Imali su iPod Touch prve generacije i hate korisnika kao primjer kako NE treba izostaviti makar tipke za pojacavanje sa strane. Sve u svemu jako kvalitetan proizvod po izradi, ali to bi bilo to. Jos se spominje i neka pretplata za punu funkcionalnost. :roll: