Najbolja matichna za Barton 2500+ ?

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by d0ga, May 5, 2004.

  1. d0ga

    d0ga Aktivista

    eto mishljenja da vidim...po vama koja je najbolja za ovaj procesor!
     
  2. Esh

    Esh HWB

    kao sto sam vise puta rekao na forumu, definitivno albatron kx18d pro ii .. momak koji me poslusao moze se "pohvaliti" ;)
     
  3. Shenron

    Shenron Komšija

    Iz osobnog iskustva:
    Epox 8RDA+ :) .
     
  4. d0ga

    d0ga Aktivista

    jel izashla v3 te epoxice ?
     
  5. Shenron

    Shenron Komšija

    Ne 2.2 je zadnja.
     
  6. emirc

    emirc Novi član

    Po mom misljenju, 2 najbolje ploce za Athlon XP procesore su:

    Epox 8RDA+ rev2.2 (Ako ti ne treba podrska za S-ATA)
    Abit NF7-S rev2.0 (Ako ti treba S-ATA ili RAID podrska)
    Postoji jos jedna, a to je DFI LanParty II Ultra, nisam siguran da je naziv 100% tacan, ali koliko znam tu plocu se nema gdje uzeti u BIH. :roll:
     
  7. syss

    syss Veteran foruma

    mislim da je abit ipak top, kažu da je bolji (malo) i od lanparty-a, ali je taj dfi uber-kul izgledom i bundle-om.
     
  8. Shenron

    Shenron Komšija

    taj Lan Party II (ali B revizija) je zakon ploca. Skoro svaka ide do 240-250 Mhz FSB a neki rade i na 270 Mhz!!!!
     
  9. d0ga

    d0ga Aktivista

    kul..ipak...neznam razmishljam za abit..il za ovu stho je enis reko..a epox..neznam vidichu josh malo..
     
  10. syss

    syss Veteran foruma

    lanparty je stvarno oke ploča ponajprije radi performansi (ako ide na 278 fsb kako crazy kaže onda je stvarno ludnica), uv-reaktivnih plastičnih pizdarija i bundle-a... ali ipak košta ko dvije abit nf7.

    kod epoxa sam vidio sranje sa kingmax400 i bartonom 2500, svako malo mu downclocka fsb sa 333 na 266 (mislim samo se ode u i bios i to sredi).
     
  11. ||NeX||

    ||NeX|| Aktivista

  12. Esh

    Esh HWB

    sto se tice svega navedenog, manje - vise, preporucene su dosta dobre ploce sa kojima ne mozes "fuliti", a razlika je samo u (npr.) podrsci za sata, ciji je lan, ima li ss ili ne, no htio bih se vratiti na preporuke..

    naime, dosta ljudi onako predlaze abit, epox pa vidim postove gdje se prave i top liste najboljih ploca pa se moram zapitati na osnovu cega? nekako se ne bih slozio da prosjecan balkanski user moze promjeniti tri maticne ploce bazirane na nForce 2 chipset-u (konkretno), tako da je vecina misljenja bazirana na "pisem - sta - cujem"..

    evo npr. ova albatron-ova ploca koju inace preporucujem kao izbor kada je u pitanju nforce2.. svi odmah kazu "wtf? nismo culi, sta je to" itd., a moje misljenje se zasniva na tome da sam na testiranju imao nforce 2 ploce iz kompanija kao sto su asus, abit, dfi, epox, gigabyte, soltek.. pa mogu ocijenit na osnovu performansi / stabilnosti / dodataka (bundle) i naravno mog osobnog stava, sta bih preporucio..

    albatronova ploca kx18d pro ii se (na zalost) pojavila poprilicno kasno, a kao dodatno misljenje pored moje stare recenzije, predlazem vam da posjetite i ovaj link:
    http://www.anandtech.com/mb/showdoc.html?i=1872

    svrha ovog posta je bila samo da skrenem na neke uobicajene greske (npr. dva covjeka sa foruma kazu da je 5200 super gpu jer cs ide dobro i zato je preporucljiva...)
     
  13. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Pogledaj moj potpis ;)
     
  14. d0ga

    d0ga Aktivista

    upravu si i slazem se u potpunosti sa tobom..

    hvala svima koji su pomogli pri odabiru moje buduche matichne :wink: :D
     
  15. Lamagician

    Lamagician Komšija

    Valjda sto pise Epox 8rda+ ...
     
  16. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Vidis kako ti znas ;)

    A ko je napiso to ? jel sam corav? niko nema poslije mene da je to napiso , e sad sam jos zbunjen osim 26 sati nespavanja ;) znas i sam :)
     
  17. Lamagician

    Lamagician Komšija

    ali se to ne spavanje isplatilo :) .
     
  18. Esh

    Esh HWB

    exman > filesharing > xxx
     
  19. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    ^^

    Ko je ovaj gore znaš li ti Adi?
     
  20. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Enise predstavi se :lol: