Najbolja matichna za Barton 2500+ ?

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by d0ga, May 5, 2004.

  1. Esh

    Esh HWB

    nisam ja ;)
     
  2. tedy

    tedy Novi član

    Lep pozdrav iz SLOVENIJE :)

    8RDA+ rev 2.1 ali 2.2 to je sedaj vprašanje ?

    Ta plata je čisto dovolj za moje pojme.....kdor ne rabi SATA :p
     
  3. syss

    syss Veteran foruma

    pozdrav slo!

    pa novija revizija bi po nekoj logici bila bolja... makar je meni nf7 2.0 "pri srcu".
     
  4. tedy

    tedy Novi član

    hehehe...fora je v tem, da je preveč plošč na voljo!

    potem pa človek kar ne ve kaj vzeti !!!!!!!

    :p
     
  5. syss

    syss Veteran foruma

    ak ideš na opasan oc, po meni abit ili dfi lanparty (rev b).
     
  6. Shenron

    Shenron Komšija

    DFI LanParty II (rev.B) :D
     
  7. tedy

    tedy Novi član

    evo

    8RDA+ revision 2.1

    Gre za izpopolnjeno verzijo legendarne matične plošče 8RDA+, ki je bila čislana tako pri povprečnih uporabnikih, ki si želijo hitro ter zanesljivo matično ploščo, kot pri zahtevnih uporabnikih, ki želijo iz sistema iztisniti kar največ. Že na prvi pogled lahko opazimo razlike med starimi in novo revizijo matične plošče. Za hlajenje veznega nabora je sedaj izbrana veliko bolj posrečena kombinacija hladilnih reber kot pa pri predhodnikih. Tako severni kot južni most sta "pokrita" s hladilnimi rebri zlate barve ter brez aktivnega hlajenja. Nova revizija matične plošče uporablja tudi novejšo verzijo veznega nabora nForce2 Ultra 400 z uradno podporo tako 400MHz DDR pomnilnika (PC3200) kot tudi 400MHz zunanjega procesorskega vodila. Razporeditev elementov in opremljenost matične plošče je ostala na nivoju predhodnice. Vgrajeni južni most MCP-T nadzira oziroma podpira množico USB 2.0 vtičev, mrežni vmesnik s hitrostjo 10/100 Mbs, dvokanalni ATA133 krmilnik, dvokanalni firewire vmesnik, vgrajeni SoundStorm zvočni procesor pa tudi izjemno zvočno reprodukcijo (za kvalitetno reprodukcijo zvoka mu pomaga Realtekov kodek ALC650E). Ne pozabimo pa tudi na najpomembnejšo novost za nadebudne "overclockarje". Že tako izjemen BIOS, so pri Epoxu obogatili s še eno zelo pomembno nastavitvijo. Pri novi reviziji lahko sedaj nastavljamo tudi t.i. Vdd oziroma napetost veznega nabora, ki lahko močno popravi stabilnost matične plošče pri izjemnih navitjih pomnilnika. No, ob tem je potrebno opozoriti, da je treba s to funkcijo ravnati karseda pazljivo (kot z vsemi ostalimi), saj lahko trajno poškoduje matično ploščo.
     
  8. tedy

    tedy Novi član

    Ja bral sem za to DFI...hudo noro 270FSB :)
     
  9. syss

    syss Veteran foruma

    a znam stari, al ak je cijena bitna onda nikako dfi.
     
  10. tedy

    tedy Novi član

  11. syss

    syss Veteran foruma

    mislim da je dfi ~150€.
     
  12. tedy

    tedy Novi član

  13. tedy

    tedy Novi član

    DFI LANparty NFII Ultra, nForce2 400 Ultra (PC3200 DDR)
    nForce2 400 Ultra/MCP-T • USB 2.0/2x LAN/PATA RAID 1.5/Firewire
    3 ab 139,--

    ouch preveč !!!!

    to pomeni pri nas najmanj 150€
     
  14. syss

    syss Veteran foruma

    pa zato i kažem... mislim ploča je vjerovatno super, ali ipak je to velka para. nf7 je ~70€, što znači duplo jeftinija... tako da mislim kako 70€ ne opravdava razliku u performansama (ak uopće ima razlike). nf7 do 250 fsb-a (možda i više), a mislim da je to sasvim dovoljno za tu cijenu.
     
  15. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Ja razumijem ba

    Samo zahvaljujuci Discovery kanalu koji ima slovenske subtitle :)
    Ali da ga znam govoriti ili nedaj Boze rijeci, ono izvuci iz konteksta :)

    Da se testiram
    "Za hlajenje veznega nabora je sedaj izbrana veliko bolj posrečena kombinacija hladilnih reber kot pa pri predhodnikih"

    Za hlađenje je sada odabrana bolja kombinacija rebara od hladnjaka za razliku od proslih!?

    Ma smiješno je da čojek priča ba englenski...za slobodu! za narod! za Tita!
     
  16. tedy

    tedy Novi član

    what ? :)
     
  17. Shenron

    Shenron Komšija

    Ma ja ne kuzim ni slova u slovenskom. neki dan mi tip poslao mail i pita me nes oko skystar2...ja pojma nisam imao pa sam mu poslao da mi to napise na engleskom il njemackom :D.
     
  18. tedy

    tedy Novi član

    jao nekad bili skupa a sad se pravite važiči :p
     
  19. ||NeX||

    ||NeX|| Aktivista

    Hmm, to je super. Ali jesi li vidio ko piše po benchmarku? Freakovi koji su na top listama OC-a Bartona i Northwooda-a na 1. mjestu. Njihovi benchmark scorovi cijelom Svijetu su mjerilo. A kada mi tip pod nickom Kokos (koji je 1. z Barton) kaže da je poslije nekih freakovskih ploča te dvije najbolje, onda mu ja to i vjerujem, jer čovjek pola života proveo za tim.
     
  20. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    I ja kazem vala

    Jest da nikad nisam vidio slovenije :) al mi je stari bio u JNA tamo
    Naucio iz subtitlova na discovery ;)

    I kako je bit u EU , osjecaj? osim što se ispali sa EUROsonga :)