najbolji antivirusni program

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by AhmeT, Sep 4, 2004.

  1. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Poceo sam spremati programe i drivere jer hocu formatirat disk.

    Neki san sam instalirao Pandu antivirus. Izgleda kao da je dobra. Ima firewll i svasta nesto.
    Dal sta valja il mi se cini?

    Koji je najbolji:
    Nod32 (Enis je navalio na njega i cuo sam da je dobar)
    Norton Antivirus 2004 (imam ga u sklopu NSW2004)
    Panada Antivirus Platinum 7.04 (cini mi se da je dobra)
    Neki drugi
     
  2. Shenron

    Shenron Komšija

    NOD32. Neces naci boljeg. Jest da se treba malo namuciti i potrositi malo vise vremena dok ga ne nastimas kako tebi pase, al vrijedi svake sekunde koju ti oduzme. Nebrojeno puta je nagradjivan najboljim AV programom, a sigurniji je i od razvikanog Norton-a.
     
  3. jeretik

    jeretik Komšija

    Moj prijedlog je NAV 2004 (moze i 2003, dobar je pravo).
     
  4. Esh

    Esh HWB

    heh, jos ce neko pomislit da reklamiram nod32 :lol:

    moja preporuka je 2+ godine bez zaraze, dovoljno?
     
  5. djambo

    djambo Aktivista

    avast rulez.Nikakve zahebancije instaliras i to je to.I nekoci sistem
     
  6. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Enise pa što mi ne stavi svog favorita na cd ccc :)
    On meni Navove neke...
     
  7. Esh

    Esh HWB

    nisam nista stavljao iz foldera enis : )
     
  8. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Kaspersky AntiVirus.
     
  9. syss

    syss Veteran foruma

    nod32 i avast.

    ali evo da i malo nod ocrnim... nedavno me prvi put izdao (naravno kad je najmanje trebao), bila su dva virusa... trojan downloader i neki ne-virus fajl koji preko sebe pušta brdo drugih... e taj zadnji je zadavao probleme. uglavnom nod nije ništa s tim fajlom mogao napravit, a stalno je pop-up pokazivao jer je amon bio uključen... na kraju sam stvar riješio sa avastom.

    od ostalih sam vidio samo norton 2003 i to je smiješno jer pola toga ne detektira, a pola od toga što je našao nije mogao obrisat ni ništa drugo napravit sa njima.
     
  10. Inzinjer

    Inzinjer Aktivista

    Ja sam jučer upgrade-ovo Zone Alarma i ovaj put file nije iznosio cc 5 MB nego 10 MB. Zašto ? Dodali su i antivirusni alat koji radi u sklopu Zone Alarma i sinoć sam pomoću tog antivirusnog alata skenirao disk i pronašao je 7 razliučitih virusa. Sredio ih je i sada je sve čisto.

    Više ništa ne koristim. Samo taj Zone Alarm i to je sve.

    Mislite da bi trebao dodati još šta ?
     
  11. syss

    syss Veteran foruma

    evo ja baš prije par minuta skinuo novi zone alarm sa av zaštitom, al nekak nema povjerenja u to... ipak sam avast ostavio kao glavnu av zaštitu.
     
  12. Shenron

    Shenron Komšija

    Imam odavno taj ZA sa AV zastitom. Nije mi se nimalo svidio. Koristio sam ga 2h i odmah iskljucio. NOD32 mi dosad nije prpustio nijedan virus kao niti Avast.
     
  13. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Sta bi sa Pandom?
     
  14. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Odlucio sam:
    NOD32

    E sad imam problem sa skidanjem.

    Da li da skinem trial verziju i nadjem crack/serial za nju ili da nadjem passsword i username za server pa da skinem full verziju????
     
  15. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Odlucio sam:
    NOD32

    E sad imam problem sa skidanjem.

    Da li da skinem trial verziju i nadjem crack/serial za nju ili da nadjem passsword i username za server pa da skinem full verziju????

    I jos hrvatska verzija ili engleska(imal razlike osim u jeziku :) )
     
  16. ming

    ming Veteran foruma

    Probaj Durex nataknut preko centralne
     
  17. Shenron

    Shenron Komšija

    ahmet - pogledaj PM ;)
     
  18. markonirs

    markonirs Novi član

    Na svim racunarima koje sam instalirao u zadnjih 6 meseci (oko 40 racunara), kao i na svim racunarima koje ima moja firma instalirali smo ja i kolega "Trend Micro Internet Security" ver. 11.31. Sve odlicno funkcionise, ni jedan problem sa virusima ili slicnim glupostima. Program ni u najmanjoj meri ne opterecuje sistem, kao da nije tu, iako vrsi konstantno scan svega sto dolazi ili odlazi sa racunara. Samo redovan "Update" i sve je OK. Moja preporuka za one koji su jos uvek neodlucni na koji se nacin zastiti. Inace na net-u provodim izmedju 6 i 12 sati dnevno + vreme provedeno na net-u na poslu (dodatna 2-3 sata). Verujem da ima jos dosta programa koji takodje kvalitetno obavljaju ovaj posao, ali iz mog iskustva preporuka za ovaj program...
     
  19. Inzinjer

    Inzinjer Aktivista

    Ja sam stavio psa pored računara. On ima perektan njuh i kad osjeti prisustvo bilo kakvog virusa on počne lajati i svi virusi pobjegnu.

    Dosad nisam imao nikakvih problema sem malo psećeg smrada ali nije sad toliko loše.

    E sad malo ozbilje.

    Da li je NOD 32 i firewall i antivirusni program , tj. da li je dovoljno koristiti samo njega ili još nešto kao npr. NOD 32 + Zone Alarm?

    Inkače sve ove preporukr se uzimaju sa rezervom jer svako navijaza ono što trenutno koristi.

    Mislim da svi pomenuti programi solidno obavljaju svoj posao.
     
  20. d0ga

    d0ga Aktivista

    ja otkako imam komp koristim Norton AntiVirus .. znaci 2002 , 2003 , 2004.


    nikad nisam imo frke..i nekochi mi sistem ko stho mnogi govore =)

    pozdrav.