Napojna jedinica

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by adsubzero, Nov 18, 2013.

  1. X-Factor

    X-Factor Komšija

    Hajde da ovde pitam, neki dan sam pazario Seasonica http://www.seasonicusa.com/M12II-Bronze.htm 620W modularno 200KM, ja super zadovoljan, valjda se nisam zeznuo?? :D Nego mi cudno sto nema UL broja da provjerim ko ovo pravi, nigdje na napajanju ne pise...
     
  2. KingT

    KingT Veteran foruma

    Pa pravi SeaSonic, oni rade sve svoje napojne, a takodje i za druge vendore kao Cooler master (V serija), Antec AX napojne , itd.

    Nisi se zeznuo, dobra je do napojna.

    Heh druze imao si srece da ti MSI smece od napojne ne sprzi sve komponente u racunaru, pod hitno to mjenjaj za neku brend napojnu.
     
  3. Pionir

    Pionir Overclocker

    Malo poskupila ta Seasonic :|

    mirnes@ pokusaj malo "pogledati" :D koliko prasine ima u napojnoj, jos jedan ventilator iz kucista usmjeris, bar dok ne kupis bolju.
     
  4. mirnes

    mirnes Novi član


    cistim racunar redvno( prasinu ispusem kompresorom ) a msm da je i ona odralila svoe, za 5 godina sam joj zivot izvuko.. PS sad tek vidim da zadnji ventilator u njoj ne radi -_-
     
  5. Pionir

    Pionir Overclocker

    Eto i sam vidis :wink:
     
  6. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Može li mi kakva preporuka za PSU do nekih 160km ?

    Gledao sam FSP Raider 750W i Cooler Master B700 ali nijedna nije modularna :/
     
  7. black

    black Komšija

    Ako mozes dodati jos para ja bi ti preporucio CM Silent Pro M2 620W.
    Napojna je modularna , ima veliki vent. od 140mm tako da je jako tiha , stabilne napone (ako je vjerovati hwmonitoru).
     
  8. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Silent Pro M2 serija tek od 720W pa nadalje valja. Sve ispod je srednja zalost.
     
  9. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Uni-Expert ima samo Silent Pro M2 850W i kosta 360km,u Plusu imaju GM G650M 650W 179km,ne znam kakva je GM serija,znam da je GX veoma losa,a na piku sam nasao Silent Pro Gold 600W,jeste da je malo poskupa-250km.. hebem ti,nigdje napojne da nadjes(mislim nije mi hitno,ali..)

    a i iskreno,sa pika bih jedino uzimao od nekoga iz Sa(citaj didi_sa)..
     
  10. KingT

    KingT Veteran foruma

  11. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Cijena bi trebala biti tu negdje kao taj SeaSonic nadam se ?
     
  12. Piroman

    Piroman Komšija

  13. dLc

    dLc Novi član

  14. joyjoy

    joyjoy Aktivista

    Kupio Tablet PC nedavno , prije godinu dana komponente u vrijednosti 600KM , šta reći sve regularno , preporuke komotno! :)
     
  15. joyjoy

    joyjoy Aktivista

  16. KingT

    KingT Veteran foruma

    Imao sam dvije HD7950 u CF, nemoj bezze da dajes pare, bolje ti je jedna jaca grafika tipa GTX 780 ili R9 290 klokana.

    Malo je igara koje fino rade sa CrossFire, vecinom gledas kako ti je GPU usage na oko 60 - 70%, FPS pada sa 140 na 60tak u igri itd.

    Jos kod tebe je AMD FX 8350, imam klokan 3770K na 4.5GHz, opet nije puno pomoglo.

    Imao, probao, hvala i nikad vise. :smt002
     
  17. Piroman

    Piroman Komšija

    Uzimao RAM, microSD karticu, miš, i još sitnica - nikada problema, uvijek dobiješ (fiskalni) račun i garanciju zajedno! Haver uzeo gotovo čitav komp kod njih, sve udure! :smt023

    Radi se valjda o kimtec-ovom online shop-u btw.! :smt002
     
  18. joyjoy

    joyjoy Aktivista

    Hvala na infu , mene bi najviše brinulu u CF buka.... ali ovo mi važnije u vezi performansi!

    Ovo mi se čini povoljnim : http://www.next.ba/product.asp?product= ... de=0901809
    ni na piku nema povoljnije , na nju bi mogao onaj vodeni blok 200KM AceleroHybryd ali to onda dođe preko milje i gubim garanciju!

    Da budem iskren sa novom 7950 sam prezadovoljan ali šta ćeš nema mi pomoći upgrade u nedogled i mimo mogućnosti(budžet) tj

    ahhhhh...........
     
  19. Pionir

    Pionir Overclocker

    Ok, sada trebam napojnu da nije mnogo skupa i da je dobra :D

    Forton HEXA 500W (dual +12V, 2 x PCI-E 6+2) 122,50 KM - vrijedi li ?
    http://www.fsplifestyle.com/product.php?LID=1&PSN=60

    SilverStone SST-ST50F-ES v1.3 500W 120 KM
    SilverStone SST-ST50F-ES-230V 500W 105 KM
    Chieftec Smart GPS-500A8, 500 W 100 KM (1X PCI-E 6+2)

    Treba mi za CFX, gotovo sve su sa 2 godine garancije.
     
  20. KingT

    KingT Veteran foruma