NBA 08/09

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Esh, Oct 30, 2008.

  1. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Ima li gdje streamat ? :)
     
  2. Esh

    Esh HWB

    Sa nekih 5-6 utakmica za svaki tim unutar sezone, red je da se osvrnemo na par trendova.

    U Atlantic diviziji, Boston ima omjer 5-1 te ce po svemu sudeci i ove godine biti prvi na Istoku. New York bi s ofanzivnom taktikom cak mogao da dogura do nekih .500 i plasira se u playoff, iako ce ove godine biti veoma interesantna borba za playoff u ovoj konferenciji buduci da su osim Bostona, donekle Detroita (u zavisnosti kako se uklopi AI) te Clevelanda, svi timovi "tu negdje". Dovoljno je pogledati trenutni omjer...

    Na Zapadu su dobro krenuli Lakersi, Utah, Houston te standardno New Orleans i Phoenix. Spursi su ocito prestari da bi ista mogli napraviti bez Manua (1-4), dok je sad gotovo izvjesno da se Mavsima nije isplatio trade za Kidda (2-3).

    Po mom misljenju, Clippersi, Sacramento, Golden State, Minnesota, Oklahoma, Memphis pa i Denver se mogu pozdraviti s playoffom :) Ocekujem da ove godine kao 8 tim udje Portland, a nadam se da ce dobiti i nesto od Grega Odena.
     
  3. FeyzA

    FeyzA Aktivista

    Pocelo je pocelo... Phoenix Suns vs. Houston Rockets

    Sve je zapoceo Barnes kod jedne trice McGrady-a , a onda se umijesao mali Nash, a samo sam cekao da ga neko izvrne, blizu je bio Alston no Yao Ming je uspio kao hobotnica da sve pofata :D Shaq je bio iznenadjujuce miran (no ipak je uspio da odgurne McGrady-a) a uspjeli su i zivotinju Artesta da zadrze podalje od incidenta :D

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  4. Esh

    Esh HWB

    Desilo se ovo ima 3-4 dana. Shaq je u 2 od 3 utakmice ubacio po 30 poena, poceo se trudit na terenu, haha :)
     
  5. Esh

    Esh HWB

    Danas su obavljena dva zanimljiva tradea, a u oba su ukljuceni NY Knicksi. Tako je Golden State tradeovao Al Harringtona koji je to zatrazio na pocetku sezone za Jamala Crawforda koji je igrao dosta dobro za Knickse ove sezone.

    Kljucni razlog ovog tradea je cinjenica da Knicksi tako oslobadjaju salary cap za 2010. godinu, sto je godina kada ce Lebron James biti FA, a poznato je da vecina NBA igraca ima taj "san" da igra za Knickse, Boston ili LA.

    Buduci da su izgubili startnog beka, Knicksi su se rjesili i Zacka Randolpha kojeg su pokusavali tradeovati i prije pocetka sezone, a poslali su ga u Clipperse za Cuttino Mobleya i Tima Thomasa.

    Usput, evo i malo "Shaq fizike": "So if you have two objects meet in the air, the smaller object is going to fall much harder."
     
  6. Esh

    Esh HWB

    Nakon 15 utakmica, pali su i prvi treneri. Iz Oklahome je "otisao" P.J., dok su Wizardsi otpustili Eddiea Jordana (konacno). Oba trenera zamijenjena su internim kadrom koji ce "posluzit" do kraja sezone, a tokom ljeta ce se, u zavisnosti od rezultata tokom sezone, vrlo vjerovatno traziti ozbiljnija imena.
     
  7. monK

    monK Komšija

    Prvi put sam vidio mesinu Grega Odena...zanimljivo...

    Detroit se zajebao sa Iversonom...
     
  8. Esh

    Esh HWB

    Oden je bez sumnje veliki potencijal te bi, ako nastavi s razvojem, mogao biti jedini centar koji se moze suprotstaviti Howardu iz Orlanda. Sad ne treba odmah ocekivati neki all-star, ipak je proslu sezonu propustio zbog operacije, ovu poceo sa ozljedom tako da igra s rezervom.

    Detroit nije tradeovao za Iversona zato sto su mislili da ce im ovaj omoguciti da se plasiraju u NBA finale, vec zato sto mu na ljeto istice ugovor, a Billupsu tek za 2 godine, sto znaci da je Denver automatski "out" iz FA marketa za 2010/2011 kada se ocekuje da ce LeBron biti FA.
     
  9. Esh

    Esh HWB

    NBA League Pass Broadband International

    Za sve ljubitelje NBA lige koji nisu vec culi, od pocetka ove sezone raspoloziv je i NBA League Pass Broadband za nase krajeve koji daje live stream NBA utakmica po zelji, mogucnosti gledanja reprize 24h nakon utakmice itd. Kvaliteta je prosjecna, dakle, jos uvijek nije u HD-u, vec 640x480 (24-30 fpsm, h.264) sto je opet za fanove sasvim dovoljno :) Za uzivanje je potrebna veza sa barem 1Mbit. Pretplata se moze platiti PayPalom.

    ILP: http://ilp.nba.com/
    FAQ: http://ilp.nba.com/FAQ.aspx

    Buduci da play-off pocinje za 2 sedmice, mislim da je ova prilika za uzivanje :)
     
  10. FeyzA

    FeyzA Aktivista

    Enise pretpostavljam da si odustao od pretplate, sudeci po ishodu utakmice Mavericks vs. Suns ? :mrgreen:
     
  11. Esh

    Esh HWB

    Nisam odustao, uzet cu ovaj play-off paket kad bude dostupan, navodno ce biti i neki kvazi HD. Za Sunse sam navijao samo zbog cinjenice da imaju par igraca iz stare generacije te su mi zbog ofanzivno-orijentisane kosarke bili zanimljivi, a naravno sada ce propasti i zadnji pravi duel u medijima Shaq vs. Kobe, dakle, cista zafrkancija i dobra kosarke.

    Inace, tim koji najvise pratim u zadnjih 7-8 sezona su Wizardsi tako sto se mene tice moze da pobjedi bilo koja ekipa, osim Clevelanda.
     
  12. FeyzA

    FeyzA Aktivista

    Sta fali Clevelandu? :p
     
  13. Esh

    Esh HWB

    Nista osim ovogodisnjeg ispadanja iz playoffa u polufinalu.
     
  14. FeyzA

    FeyzA Aktivista

    Budi siguran da ce biti tako zapadne li ih Boston ili Orlando.
     
  15. Esh

    Esh HWB

    Ponovo je doslo "to vrijeme godine" kada uzivamo u NBA playoffu. Bilo je nekih iznenadjenja i pomicanja po tabeli pa se tako u playoffu, tj. prvoj rundi sastaju:

    Istok (u zagradi rezultat iz regularne sezone)

    (1) CLEVELAND vs. (8) Detroit
    (Cleveland won 3-1)
    Svi koji me iole bolje poznaju znaju da bas ne volim Cavse i definitivno ne zelim da osvoje naslov zbog LeBron hypea. Ipak, sto se tice ovog duela, Cavsi prolaze u svim situacijama osim ako se LeBron ne povrijedi, a nadam se da nece jer je to ipak vrhunski kosarkas. Detroit je pred raspadom, slavna generacija je ostarila i vise nema snage za prijasnje domete.
    Enis says - Clevelands wins 4-1.

    (2) BOSTON vs. (7) Chicago
    (Boston won 2-1)
    Boston je proslogodisnji prvak i ekipa koja je ove godine strasno dobro pocela sezonu, no od tada su popustili u odbrani, a povrijedio i Garnett koji je realno vodja ove ekipe. Sada postoji velika sansa da Garnett propusti kompletan playoff, sto je snazan udar na Bostonove sampionse ambicije (hint: sjetiti se utakmice u kojoj ih je Cleveland pomeo prosle sedmice). S druge strane, u zadnjoj trecini sezone Bullsi su podignuli formu te se domogli playoffa, no mislim da je Boston ipak kvalitetnija ekipa i bez KG-a.
    Enis says - Boston wins in 4-2.

    (3) ORLANDO vs. (6) Philadelphia
    (Orlando won 3-0)
    Orlando bi mozda imao i najbolji rekord lige da im se nije povrijedio startni plej, no bez obzira na sve, jako dobro igraju ove sezone, Dwight je sigurno opet najbolji odbrambeni igrac, Hedo igra kao preporodjen itd. 76ers su prosle godine bili sjajni, no potkraj ove sezone su dosta pali, mozda su Millera malo i godine stisle tako da mislim da ovo ipak Orlando uzima dosta glatko.
    Enis says - Orlando wins 4-1.

    (4) ATLANTA vs. (5) Miami
    (Atlanta won 3-1)
    Ako se uzme u obzir cinjenica da je Bostonu prosle godine trebalo 7 utakmica da izbace Atlandu, onda je sasvim jasno o kako dobroj ekipi je rijec. Ove godine, takodjer, igraju dosta konstantno, Joe Johnson i Mike Bibby dosta dobro rade zajedno. S druge strane, slobodno poistovijetite Miami sa Wadeom. Bez Dwaynea, Miami ne da se ne bi plasirao u playoff, nego bi ova ekipa jedva presla 10 pobjeda u citavoj sezoni. Iako ce LeBrick dobiti MVP nagradu, Wade je u pravom smislu nosio na svojim ledjima neuporedivo losiji tim te ih uveo u playoff. Nisam siguran da Dwayne moze u jednom nizu odigrati 4-5 super kvalitetnih utakmica te sam izbaciti Hawkse, no ako ima snage za to, tesko da opet mogu proci dalje od polufinala. Takodjer, tesko da je J. O'Neal ponuditi ista korisno. Zbog toga, prednost dajem Atlanti.
    Enis says - Atlanta wins 4-3.

    Zapad (u zagradi rezultat iz regularne sezone)

    (1) LOS ANGELES vs. (8) Utah
    (Los Angeles won 2-1)
    Ekipa Utah Jazz je mogla biti plasirana mnogo bolje na zapadu, posebno ako se u obzir uzme da imaju izvrsnu klupu, no cini se da nesto ne stima u timu, mozda se ne slazu najbolje "u svlacionici", ko zna. Zbog tih problema, Lakersima ovdje dajem prednost, uz dodatak cinjenice da ove godine imaju Bynuma, koji bi mogao dati 20tak kvalitetnih minuta na svojoj poziciji. Ne znam koliko se ove godine Bryant "nafurao", no mislim da kad LeBrick dobije MVP, da je Bryantova zelja da ga u finalu nadigra i pokaze ko je najbolji igrac. Usput, stvarno ne volim ni Lakerse.
    Enis says - LA wins 4-2.

    (2) DENVER vs. (7) New Orleans
    (Series tied 2-2)
    Najbolji potez u historiji Denvera je bez sumnje trade Iverson-Billups buduci da su Nuggetsi nakon tog tradea postali sila u konferenciji. New Orleans je prosle godine dosta bolje igrao, no mislim da je i dosta sranja nastalo nakon sto su pokusali otjerati Chandlera iz ekipe, iako je djelovalo da se on i Paul dosta dobro slazu. Pretpostavljam da i Melo ima dodatni motiv da se dokaze u playoffu te pokaze kako moze igrati pod pritiskom. S obzirom da Denver u svojoj ekipi ima starog vuka Billupsa koji je bio u playoffu "do kraja" te osvojio prsten, mislim da Denver uzima ovu rundu u 6 utakmica.
    Enis says - Denver wins 4-2.

    (3) SAN ANTONIO vs. (6) Dallas
    (Series tied 2-2)
    Svakako jednan od najzanimljivijih duela. Spursi su ostarili te u playoffu nastupaju bez Manu Ginobilia koji im je u playoffu redovno bio jedan od kljucnih igraca. Postavlja se pitanje mogu li Duncan i Parker da sve preuzmu na sebe te odigraju niz fantasticnih utakmica? Moguce, posebno ako se uzme u obzir da je Duncan vise puta ove sezone preuzimao kompletan "load" na sebe te nosio ekipu iako je vecina analiticara ocekivala da ce s godinama njegov doprinos znacajno oslabiti. Ako Spursi ne naprave neki off-season trade, ja ih tesko vidim kao ozbiljan tim naredne godine. Ipak, par cinjenica vezanih za konkretan duel. Niko u Dallasu ne moze cuvati Duncana u reketu. S druge strane, Jason Kidd nije Steve Nash sto znaci da igra i nesto ste se zove odbrana, dok sto je vrlo vazno, ima prednost u visini u odnosu na Parkera koji ga nece moci cuvati u igri ledjima prema koshu. Sto se tice Dallasa, "navijao sam da ispadnu" kako bi umjesto njih bili Sunsi jer sam htio jos malo da uzivam u hypeu i drami-zafrkanciji na relaciji Kobe-Shaq, vjerovatno posljednji put. Sta cu, sentimentalan sam. Ipak, u Dallasu je jasna situacija. Ovo im je zadnja prilika da pokazu da im je trade za Kidda donio nesto konkretno. S obzirom na godine i isticanje ugovora, toga je svjestan i Kidd. Bio je dva puta u finalu, ali nije osvojio. Kod Mavsa su osim Jerrya svi manje-vise spremni za playoff te bi ukoliko Kidd ne bude imao katastrofalan shut iz igre, a Dirk se ne prepadne prve runde ponovo, ovo Mavsi ipak trebali "uzeti".
    Enis says - Dallas wins 4-3.

    (4) PORTLAND vs. (5) Houston
    (Houston won 2-1)
    Portalnd je mlada ekipa koja u svojim redovima ima par potencijalnih superstarova, mada se cini da Gren Oden ipak nece imati ala Shaq utjecaj kada je usao u NBA ligu, no iskreno se nadam da ce u pauzi sezone imati srece sa zdravljem te se pripremiti za narednu sezonu gdje bi ostvario barem neki 20-10 prosjek sto se od njega ocekuje. S druge strane, Houston na papiru uz T-Maca izgleda kao ekipa koja bi trebala da se bori s Lakersima za finale zapada, no T-Maca su izgubili tako da je sve na Yao Mingu i Ronu Artestu. Misljenja sam da je u ovom trenutku Portland bolja ekipa te da izbacuje Houston u prvoj rundi, sto je realno i tradicija, sve dok imaju T-Maca na rosteru.
    Enis says - Portland wins 4-2.
     
  16. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Nije odavno ništa bilo na ovom threadu, pa evo da nešto napišem.

    Orlando pobijedio aktuelne prvake Celtice i u finalu igra protiv Cavsa. Neki će reći da je možda iznenađenje što je Orlando prošao, međutim mislim da nije uopšte s obzirom šta su Cavsi uradili Celticu i na tu povredu Garnetta. Dwight Howard mislim da je vodio Orlando do finala i. konferencije. Evo, da ja nešto predvidim : :D

    Finale :
    Orlando - Denver :lol:

    Orlando uzima NBA :D
     
  17. Esh

    Esh HWB

    Ako bi Orlando sluzio shut kao sinoc, onda bi se necemu mogli nadati protiv Clevelanda. U svakom slucaju, volio bih da Orlando prodje :)
     
  18. Esh

    Esh HWB

    U veliko finale idu LA i Orlando. Navijam za Orlando i nadam se da ce pobjediti, mada je realno da Lakersi imaju vise nekog iskustva. Kakva su vasa misljenja?
     
  19. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    55%-45% u korist Orlanda po meni, izgledaju uvjerljivije ali bit ce tijesno sigurno...
     
  20. Esh

    Esh HWB

    Za razliku od Clevelanda, mislim da Lakersi ipak imaju dvojicu igraca koji mogu solidno cuvati Howarda bez udvajanja...