NBA Thread

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Esh, Jun 25, 2009.

  1. Esh

    Esh HWB



     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  2. Esh

    Esh HWB

    Netsi se povlace iz pregovora oko tradea za Carmela, navodno su jos u igri samo Chicago i New York.
     
  3. Esh

    Esh HWB

  4. zoi

    zoi Veteran foruma

    Dobra utakmica sinoc u Staples Centru,bio prijenos na nekom italijanskom kanalu :)
     
  5. Esh

    Esh HWB

    Orlando @ Boston 8.30pm - SportKlub.
     
  6. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Hendikep na Cleveland ide k'o lud redovno u zadnje vrijeme :) , steta sto me uvijek nesto drugo zajebe :(
     
  7. Esh

    Esh HWB



    Say what?;)
     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  8. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Koja zivotinja, strasno za bijelca od 208 cm :shock:
     
  9. Esh

    Esh HWB

    The NBA announced the participants for the annual 3-point contest at All-Star weekend and there are some big names involved. Ray Allen and Paul Pierce of the Celtics, Kevin Durant of the Thunder, Daniel Gibson of the Cavaliers, Golden State's Dorell Wright and Miami's James Jones will compete.
     
  10. Esh

    Esh HWB

    Jerry Sloan dao ostavku na mjesto glavnog trenera u Utah Jazz. Nakon 23 godine, zvuci nevjerovatno.
     
  11. zoi

    zoi Veteran foruma

    Pošto nisam upćen,koliki je inače "životni vijek" trenera u NBA?
     
  12. Esh

    Esh HWB

    Pa inace je poprilicno dug, samo ne u jednom klubu, zbog toga je upravo i Sloan bio poseban.
     
  13. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Mislim da je mislio je na jedan klub a ne nakon koliko idu u penziju :mrgreen:

    Ne znam sad bas neke tacne podatke ali mislim da je tu negdje sa nogometom, standardno par sezona, sa ponekim izuzetkom u obje krajnosti :)
     
  14. zoi

    zoi Veteran foruma

    Kao što XTRage reče,mislio sam na jedan klub : ) Doista je onda Sloan i bio poseban.
     
  15. Esh

    Esh HWB

    NBA je specificna zbog postojanja limita na ukupni budzet za sezonu (salary cap) i penala ako se taj nivo predje kroz trade i slicno (milion dolara se placa ka NBA za svaki milion iznad), tako da se ekipe uglavnom grade kroz razmjene igraca i draft (srednje skole i univerziteti). U tom smislu, u zavisnosti od "talenta" koji doceka trenera, obicno treneri koji trebaju napraviti od mlade ekipe nesto vise dobiju 3-4 godine, dok su ovi ostali pod vecim pritiskom za rezultat, posebno ako se naprave tradeovi za all-star igrace i slicno. Ako ekipa za koju analiticari procjene da je mogla vise podbaci, ide i trener, naravno.

    S druge strane, na univerzitetima je praksa da kad dovedu trenera, da isti na jednom univerzitetu ostaju cak i cijelu karijeru...
     
  16. Esh

    Esh HWB

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  17. mickovic

    mickovic Novi član

    Ja još nisam vjerovao da je podneo ostavku, vjerovatno je imao neki problem sa nekim igračem pa je zato otišao.
    Ili se zasitio pa mu je bilo dosta svega. Svakako je legenda i ne znam dal se može porediti sa Sir Aleksom, ali tu su negdje :D

    I za vikend je All Star, nikako da dočekam.Mislim da sada Istok dosta veći favorit, što se nije moglo reć u poslijednjih par godina unazad. Mada i zapad ima dobrih pojedinaca prije svega Brajanta i Duranta...vidjećemo. West side madaf"ka
     
  18. senad_986

    senad_986 Komšija

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  19. Esh

    Esh HWB

    Rookies vs. Sophomores @ 3am - SportKlub.

    ROOKIE TEAM ROSTER

    Eric Bledsoe, L.A. Clippers, G
    DeMarcus Cousins, Sacramento, C
    Derrick Favors, New Jersey, F
    Landry Fields, New York, G
    Blake Griffin, L.A. Clippers, F
    Wesley Johnson, Minnesota, G
    Greg Monroe, Detroit, C
    Gary Neal, San Antonio, G
    John Wall, Washington, G

    Coaches:
    Mike Budenholzer -- San Antonio Spurs
    Amar'e Stoudemire -- New York Knicks
    Kevin McHale -- NBA TV/ TNT analyst

    SOPHOMORE TEAM ROSTER

    DeJuan Blair, San Antonio, C
    DeMar DeRozan, Toronto, G
    Stephen Curry, Golden State, G
    * Tyreke Evans, Sacramento, G
    Taj Gibson, Chicago, F
    James Harden, Oklahoma City, G
    Jrue Holiday, Philadelphia, G
    Serge Ibaka, Oklahoma City, F-C
    Brandon Jennings, Milwaukee, G
    Wesley Matthews, Portland, G

    Coaches:
    Lawrence Frank -- Boston Celtics
    Carmelo Anthony -- Denver Nuggets
    Steve Kerr -- TNT NBA basketball analyst

    * ne igra zbog povrede
     
  20. Esh

    Esh HWB

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017