NBA Thread

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Esh, Jun 25, 2009.

  1. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Irving im je dao prsten sa svojom tricom za pobjedu.

    Doveo ih u finala na krs Istoku, gdje doslovno nema pristojnog tima osim onog u kojem je on zadnjih hejbet godina. Boston je prosle sezone bio ok, ali izgubise Hejwarda i Irvinga za sezonu. I opet jedva dobise taj Boston koji je u ekipi imao postavu sa univerziteta. Toronto aka chokere nema potrebe ni spominjati u playoffu.

    Jah, vratio se u Klivlend sigurno iz lojalnosti, a ne da spere ljigu sa sebe. Jebe se njega za Klivlend. PR mu je vazan. Plus mu je daleko bolja situacija bila u Klivlendu kad je se vratio gdje je imao Irvinga, i kamaru mladih igraca, i kamaru pikova prve runde, za razliku u Majamiju, gdje je bio krshina Wade, Bosh sa ugruskom koji mu je karijeru ugrozio, i kamarom preplacenih anonimusa, bez ikakvih pikova. A i taj Majami je isto napustio preko nocio kao i Klivlend prije toga gdje je ostavio na cjedilu citavu franshizu, bez da ih pripremi za to prije.

    Pa bas si sam rekao, ide loviti jos prstenova, a nece ostati u ekipi koju je doslovno on sastavio. Krenuvsi od trenera kojeg je otjerao, i onda ovog doveo, do igraca, za koje je on sve preplacene ugovore izganjao, od J.R. beskorisnog pajdasa Smita i Tristana Kardashian Balvan Tomsona. Doslovno vodi on fransizu u svim segmentima i opet mu ni to nije dovoljno pa gleda da ide dalje.

    Jebo ti takve igrace tipa njega i Duranta.
     
    Last edited: Jul 1, 2018
  2. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Paul George produzio sa OKC. Durant produzio sa GSW. Spursi nece da puste Kawhija.

    [​IMG]
     
  3. Esh

    Esh HWB

    Ma čim sam vidio onaj dokumentarac na ESPN-u oko Georgea, djelovalo mi je da ostaje.. @Patton2410 naravno da nema lojalnosti, i da se traži situacija za pobjede, uz max ugovore ;) Pa vidiš da niko neće da se odrekne par miliona..
     
  4. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Irving dao prsten ? Da nije bilo LBJa, ne bi ni došli do playoffa. Ne možeš gledati na osnovu jednog clutch šuta i davati zasluge da je on bio najvažniji. Prije nego što će otići u Miami, LBJ je odveo iste Cavse do finala sa vjerovatno najgorim timom koji je igrao u historiji finala. Nisu ga mogliti okružiti legit all star igračima. Zašto je Kyrie uopšte došao u Cavse ? Zato što su tankali nakon odlaska Lebrona. I btw, ko to želi realno živjeti u Ohio-u ? Nema tu ostavljanja na cjedilu, nije on mogao naređivati jednom Pat Rileyu šta da radi sa timom, vidio je u kojem smjeru ide Miami i napustio ga je. Isto kao što radi sada sa Clevelendom i kao što je uradip rije osam godina. Kriviti Lebrona za rooster Cavsa je glupost.
     
    aNaToMiC ! likes this.
  5. Esh

    Esh HWB

    Ode Trevor Ariza u Phoenix, znaci Hou u startu slabiji..
     
  6. Esh

    Esh HWB

    Eto, ode LBJ u LA. Uz Lancea Stephensona i Javalu
     
  7. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Čeka se Kawhi-
     
  8. Esh

    Esh HWB

    Bojim se da ce izgubiti i ovo malo solidnih mladih igrača u tom tradeu + ko zna kakva je realna situacija s povredom..

     
    Last edited: Jul 2, 2018
  9. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Demarcus Rodjak potpisao za GSW. Najboljih C lige potpisao za dvostruke prvake za kikiriki u sustini. On max contract igrac, a dosao za 5mil. Znaci game over i za iducu sezonu.

    Jebo ti ovu ligu kad svi samo gledaju kako prsten ugrabit na laksi nacin.
     
    Last edited: Jul 3, 2018
  10. Esh

    Esh HWB

    Nerealno je da mogu zadržati cijeli roster naredne sezone, ali za ovu fakat šta reći?
     
  11. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Ako LA dovede Kawhi-a, mislim da itekako može biti neck-to-neck finale zapada. Mislim da se Houston žestoko zajebao što su dali max ugovor CP3, da se kladim išao bih na to da će biti povrijeđen glavni dio playoffa, kako to inače i biva :D
     
  12. Esh

    Esh HWB

    Kako? Pa ovo je prvi put u historiji da je cijela prva postava zapravo All-Star kalibra..
     
  13. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Warriorsi imali jednu slabu tacku, a to je C. Sad doveli najboljeg C u ligi. Da im dodju 2 Kawhija nemaju sanse protiv ove ekipe GSW. I ako LAL dovede Kawhija to znaci da ce se morati odreci 2-3 dobra mlada igraca sto znaci i sirine u ekipi.

    Durant, Curry, Thomson, Green, Cousins - LeBron, Stephenson, Kawhi (?), Lonzo (Rondo?), Kuzma.

    Jos LAL, cut Randlea, veoma dobrog mladog PF, koji je imao 16p, 9sk prosjek prosle godine, da bi doveli Ronda za iste pare, prosjecnog PG, koji bazen ne moze pogoditi.

    GSW GM prekucao ligu.
     
    Last edited: Jul 3, 2018
    Esh likes this.
  14. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Majko draga.[​IMG]
     
    Esh likes this.
  15. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Ja koliko znam Warriorsi su jedva uzeli Houston i to bez povrijeđenog CPa i bruku promašenih šuteva od strane Rocketsa. Pitanje je koliko će zdrav biti Cousins. Meni je Kawhi najbolji two-way player u NBA-u, Lebron TOP 5 svih vremena. Nema SAS neko polugu da zahtijeva puno od LAa, prvenstveno što se zna da Kawhi želi otići i što je LeBron došao jer očigledno vjeruje Magicu na duži period. Ingram i Kuzma imaju itekakav potencijal biti budući All Star igrači i ni pod razno ih se ne treba odreći. Ball je wild card. LA treba samo sada mirno sjediti , dati mladim igračima pod vodstvom LeBrona a što da ne i Ronda priliku da se razigraju i iduće sezone glat pokupiti Leonarda.
     
  16. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Ti svatas da Kawhi nema no trade klauzu, i da ga Spursi mogu trejdat kome god hoce i kad god hoce? Da dobiju od Bullsa, ili NY Kniksa ponudu koja im se svidi, mogu ga trejdat bez njegovog odobrenja. Drugim rijecima sve karte u svojim rukama drze Spursi a ne Kawhi. Posto je Kawhi ispao supak prema tim Spursima, pa nije htjeo igrat iako su ga svi doktori proglasili fit to play... ja da sam Spurs, gledao bi da dobijem sto veci povrat bez obzira na njegove zelje.

    Kad vec apominjes brigu za Rodjaka i kako ce igrati poslije povrede, pa i Kawhi je propustio cijelu godinu radi povrede.

    Ingram i Kuzma, ce ici u Spurse u zamjenu za Kawhija, ako dodje do trejda, jer Spursi nece nista ispod toga uzet. Definitivno nece Lonza pa da moraju sa babom deverat. To je sto govorim da ce izgubiti sirinu ako uzmu Kawhija, jer ode 2-3 igraca u zamjenu. A Spursi su rekli da pilo koji trejd, pa i onaj koji ukljucuje pikove, nece se desiti ako Ingram ne bude ukljucen.
     
  17. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Ja se jos nekako nadam da ce Kawhi ostati, najdrazi mi je igrac u najdrazoj ekipi.
     
  18. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Spursi mu odavno nude max ugovor, a i pored njegovog ponasanja, i dalje mu nude isti ugovor od 200+ mil. za 5 godina.
     
  19. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Naravno da ga Spursi mogu trejdati kome hoće, ali bilo koja ekipa bi njega dobila samo na jednu godinu. Mogu rizikovati i nadati se da će se desiti situacija kao sa GP, ali ko je to voljan nuditi Spursima dobre igrače i neke pickove za, po svemu sudeći one-year rental ? Meni bi najbolje bilo da Magic javno kaže da mu ne treba Kawhi s obzirom na njegovo ponašanje kao i ponašanje njegovog menadžera/amidže. Nema ovdje SA neku polugu, drže igrača koji očigledno ne želi biti tu. Sve ekipe, osim Lakersa bi bile lude da daju dobre igrače i pickove. Lakersi bi bili ludi da dadnu Ingrama i Kuzmu a mogu pričekati godinu (ili februar 2019 kako sam skontao) i fino ga uzeti. Godine tankanja bi bile besmislene ako se odreknu ove dvojice kad se zna da Kawhi želi u LA.
     
    aNaToMiC ! likes this.
  20. Esh

    Esh HWB

    U pravu si - za LA bi najbolja solucija bila sačekati naredno ljeto, samo što imaju ta dva već spomenuta problema:
    - da Kawhi ode u Boston ili Philly i vidi da nije ni tamo uopće loše (PG13 slučaj) pa produži ugovor, te
    - da s ovim rosterom Lakersi realno mogu da ciljaju negdje na 5-6 mjesto na Zapadu u predstojećoj sezoni