NBA Thread

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Esh, Jun 25, 2009.

  1. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Kad mislis da imas sansu da se dokopas finala, a sada dosta ekipa na Istoku imaju tu sansu, naravno da ces ici u trejd i za rental igrace. To ekipe rade svake godine, i nece nista biti drugacije ni za Kawhija.

    Jamesu je 34 skoro. Iduca sezona je skoro pa otpisana za sve timove sa zapada jer GSW u ovakvom sastavu je nepobjediv. Jedino ako se kakve povrede dese, ih moze sprijeciti u tome. Znaci u sezoni 2019-2020, Jamesu ce biti 35, i bruka minuta iza njega u karijeri. Pitanje je koliko ce jos moci igrati na ovako visokom nivou. I ovako je prosle godine bio 300 i neki igrac po defanzivnom ucinku u ligi. Ofanzivno je bio na nivou, ali je defanzivno zakazivao konstantno.

    Sa poslovnog aspekta ovo je najbolji potez koji je James mogao uraditi.
     
  2. Esh

    Esh HWB

    Slažem se. Biće Istok pravo zanimljiv u playoffu, a ako Celticsi budu zdravi i Kyrie ne bude razmišljao da li je dovoljno jak brand, možda i veliko finale bude donekle zanimljivo.
     
  3. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    I Irving se mora dokazat, jer i on je slobodan igrac iduce sezone. Prvo da moze ostat zdrav, drugo, da moze voditi ekipu do nekog uspjeha.

    Vidim vec koketira sa Jimmy Butlerom da odu u neki tim zajedno. Sto ne iskljucuje i Boston. Jimmy nije sretan u Wolfsima iz nekog razloga, i kaze da ne planira produziti sa njima trenutno. Sto znaci da i on hoce da postane slobodan igrac.
     
  4. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    'Kawhi Leonard has reportedly cooled on the idea of joining the Los Angeles Lakers.

    Appearing on the Back to Back podcast on the Count The Dings Network on Thursday, ESPN.com's Michael C. Wright indicated Leonard is now focusing on trying to land with the Los Angeles Clippers in the aftermath of LeBron James' commitment to the Lakers.

    "The Lakers are not Kawhi's preferred destination anymore," Wright said. "He wants to go to the Clippers. Because he doesn't want to go and be second fiddle to LeBron. That's what I was told. I was told by somebody that would know. So right now the Clippers are where he wants to go.

    "But I'm also told—I talked to people within the Spurs organization—and they're like, 'Yeah he wants to go to the Clippers, but their assets are s--t at this point.'"
     
  5. Esh

    Esh HWB

    Nemaju Clippersi pickova, nema nista od toga. A ako je ovo sve tacno, te ako se uzme u obzir nacin kako se odnosi prema Spursima, Kawhi se totalno pogubio.
     
  6. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Bas jucer citam izvjestaj, da, dok je se Kawhi, oporavljao u New Yorku, San Antonio, poslao neko svoje medicinsko osoblje da ga obidju. Kawhijev, kamp, menadjer, i ko li vec, ga namjerno izmjeste, da ga ovi nebi mogli naci. Mislim, kako neprofesionalno. Imas ugovor sa tim timom, ti si njihov igrac i njihova briga, i tako ih izbjegavas. Jos su spursi poznati da svoje igrace odlicno paze kad su povrede i oporavci u pitanju. Nikad ne rushaju igrace ako nisu 100% dobili zeleno svjetlo.

    Iako nisam navijac ni te fransize, ni igraca, malo me je razocarao on svojim ponasanjem kroz sav taj proces. Odbijanje igranja iako si 100% proglasen zdravim. Pa sakrivanje od SAS osoblja, i sad zahtjevanje transfera.
     
  7. Esh

    Esh HWB

    Produzio je navodno Nurkic za 48 miliona na 4 sezone, iako je navodno odbio znatno jaci ugovor prije par mjeseci.. Bolje vrabac u ruci...
     
    Last edited: Jul 7, 2018
  8. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Nije 48 po sezoni nego 12 po sezoni, na 4 godine, sveukupno 48 :D
     
  9. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Mislim da je uzeo pay cut da bi mogao ostati u Portlandu. Drugi su 100% nudili vise, ali on se bas uklopio gore, a i raja ga obozava.

    Pametno sa njegove strane. Nije sve u keshu.
     
  10. Esh

    Esh HWB

    Koji drugi? Mislim da je bila situacija bolje vrabac u ruci nego golub na grani i da se očito zeznuo što je odbio jači ugovor prije par mjeseci misleći da vrijedi još više..

    Teški centri više nisu naročito zanimljivi u ligi zbog promjene u načinu igranja, a uz to je i sklon povredama.
     
  11. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Vidjet cemo u narednim danima da li je imao ili ne. Ja mislim da jeste. Ali ne mozes mi reci, da jedan od mobilnijih velikih C, u danasnjoj NBA, sa ucinkom od skoro double, double, i koji je svrstan medju top 10 C, po defanzivnoj efikasnosti, nije mogao dobiti vece pare od 12m po sezoni? Pa balvani kao Tristan Thompson i Timofej Mozgov, imaju skoro po 20, po godini, a on je za njih Shekil. Sve ostalo ovih dana je preplacivanje, ovo je jedan od rijetkih ugovora da je daleko ispod veijednosti u danasnjoj NBA.
     
  12. Esh

    Esh HWB

    Ma slazem se, ali vrijednost centara je jednostavno pala zbog GSW rezultata i nacina igre. Sad je bitno samo trcanje i trice, neko ce vec uhvatiti loptu.
     
  13. Esh

    Esh HWB

    Kawhi izgleda u Toronto za DeRozana..
     
  14. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Ma nece to biti 1 za 1 razmjena nema sanse. Mora Toronto jos tu ubaciti vjerovatno 1-2 pika.

    A Kawhi odmah izjavio da nema nikakvu zelju da igra u Torontu. Ovaj momak, od jednog od najdrazih mi u NBA, prerasta u jednog od najmrzih zbog svog ponasanja.
     
  15. Esh

    Esh HWB

    Pa DeRozan je trenutno skuplji od Kawhija po ugovoru, ali svakako se neki pickovi očekuju.. Koliko sam čitao, moglo bi to biti završeno za dan-dva, osim ako njegov "tim" ne izbaci neku info da neće igrati narednu sezonu.
     
  16. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Ma DeRozen je igrac koji dosegao svoj max i nema ni blizu market value drugim ekipama kao Kawhi.

    Navodno Spursi uz DeRozena hoce i talentovanog 20njeg OG Anunobyja, a Toronto nije bas voljan da ga se odrekne.

    Spursima ni djetinjasto ponasanje Kawaja ne ide u prilog jer sam sebi cijenu obara.
     
  17. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Kretenizam bi bio dati OG-a za rentanje Kawhia na jednu sezonu i njegovu kurcobolju ocel igrat ili nece.
     
  18. Esh

    Esh HWB

    Nije samo to, Toronto smatra da sa ovim rosterom ne mogu proci do Finala pa cak i da Kawhi bude samo jednu sezonu, naredne bi imali cap space.
     
  19. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Kako god, ja im halaliti OG-a necu.

    Kawhi je all star, najbolji 2way igrac, ali nije igrao godinu, ima uzasnu kurcobolju, niko ne garantuje da ti nece presjediti opet glumeci nesto i koji ima ugovor jos sezonu, i uzeti njega za Deeboa, kakav god da je luzer i cesto faila kakav je najpotrebnije, all star je, najraznovrsnija dvojka trenutno, koji ima ugovor jos 3 godine, plus saradnja sa Gregom, pa onda opcija da njega Spursi trejdaju i dobiju nesto fino, i jos OG, mladi Kawhi, nevjerovatan talenat i Delon koji je isto supertalentovan, ko je gledao dosta Rapse prosle sezone vidio je sta je momak sposoban.

    Masai Ujiri je poznat po dobrim potezima, zato me ovo i cudi, Rapsi imaju i jedan od boljih frontofficea u ligi pa ce vjerovatno pokusati zadrzati Kawhia, pa da bude nesto kao sa PG-em, mada sanse za to 1%. Ili da odma trejdaju Kawhia za nesto, i opet se svede da si se rijesio DD-a, OG-a, Delona u svrhu nekog usranog pokusaja rebuildinga gdje dobijas Kawhia na sezonu/nekog za njeg iz LA lupam ali nista ogromno, i pick iz 2020. Ebo to.. Kako god, we'll c na sta ce liciti i kako ce ispasti ali skeptican sam ogromno po pitanju Raptorsa.
     
  20. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Dupli ali hajde, Danny Green, Kawhi za DeRozana, Poeltla i prvi pick 2019. Ja zadovoljan, ili ce ostati Kawhi i imati ce jaku ekipu ili ce biti slobodan cap space, pa onda nek muda deru da dovedu ekskluzivu u Kanadu.