NBA Thread

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Esh, Jun 25, 2009.

  1. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Re: NBA 2009/10

    I tako je Phil Jackson otisao na 48-0 u play-off duelima u kojima je pobijedio prvu utakmicu, strasan podatak :)
     
  2. Esh

    Esh HWB

    Re: NBA 2009/10

    Definitivno!
    Inace, misljenja sam da bi Boston pobjedio u seriji da se nije povrijedio Perkins.
     
  3. Esh

    Esh HWB

    Re: NBA 2009/10

    Sutra je draft, Wall - Turner - Johnson vjerovatno idu 1, 2, 3...
     
  4. Esh

    Esh HWB

    Re: NBA 2009/10

    Draft: http://www.cbssports.com/nba/draft/draf ... aftTracker

    Izbor je bio poprilicno ocekivan, barem ovih prvih 5-6. Od ostalih vijesti, Chicago i Miami pokusavaju povecati cap space, Bullsi ce navodno 8. jula u Washington poslati Kirka Hinricha + 17. pick, a nece uzimati igrace nazad jer Wizardsi imaju dovoljno novca da preuzmu ove ugovore. Ovo vjerovatno znaci da ce zbog logicnog draftovanja Walla, Wizardsi pokusati da razmjene Arenasa ili u nekoj verziji da ga gurnu na bekovsku poziciju.

    Nadam se da ce LBJ vec kroz prvih par sedmica napraviti odluku pa da se i ta drama zavrsi.
     
  5. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Re: NBA 2009/10

    Što je i postalo malo zamorno.

    Opet su Spursi odabrali kvalitetan pick. Nevjerovatno.
     
  6. Esh

    Esh HWB

    Re: NBA 2009/10

    Ovo su neki ocekivani potezi. Kako stvari stoje, D-Wade bi najradije ostao u Miamiu, Bosh je takodjer "nagodan" da mu se pridruzi, a Riley je izasao sa idejom da im se tu pridruzi i LeBron pod uslovom da svi potpisu ugovore manje vrijednosti. Problem u citavoj prici nije cak toliko novac, koliko se LeBronu ne igra u Miamiu, vec bi on htio da ide u Chicago.

    NY je izgubio gotovo sve opcije za dovodjenje ovih najvecih zvijezdi koje jednostavno ne vjeruju managementu ovog tipa da bi njihov potpis znacio dovodjenje i drugog ili treceg superstara, tako da se cini da je jedna od realnijih opcija dolazak Parkera i Stoudemire. Nisam sigurno da su se bas navijaci Knicksa ovom nadali :)
     
  7. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Re: NBA 2009/10

    Ja mislim da ovaj Wade posjećuje druge i 'baca bombe' kako bi zbunio ostale. Vjerovatno će Miami nekoga kvalitetnog dovesti, samo ne znam sa kime. Mislim da im ne trebaju sva tri igrača, može dobro proći i sa duom Bosh - Wade, i okružiti ih kvalitetnim role igračima.

    Nije mi samo jasno šta su Memphis i Atlanta uradili ove godine. Previše novca na Gay-a i Johnsona. Definitivno. NY ako se zadovolji samo Amareom i kvalitetnim plejom... pa ništa, to smo već vidjeli. Phoenix.

    Vidjet će atraktivnu košarku, to je sigurno. Možda će biti i u playoffu, ali dalje...
     
  8. Esh

    Esh HWB

    Re: NBA 2009/10

    Naravno da moze, samo ovo je jedinstvena mogucnost da se okupe tri superstara, nesto slicno onome sto je Boston napravio prije par godina.

     
  9. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Re: NBA 2009/10

    Pa ne znam baš, Wade je MVP finala, Lebron MVP lige 2 puta, a Bosh redovan all-star. Ray, Pierce i Garnett su mi nekako drukčiji tipovi. Opet, ko zna kako bi to sve radilo, dok ne bi ustvari i vidjeli, ali svakako izgleda da neće biti ništa od toga.
     
  10. Esh

    Esh HWB

    Re: NBA 2009/10

    Pa vrlo je slicno sa aspekta da je svaki od spomenutih igraca Celticsa bio "superstar svog tima" i da sam nije mogao da izgura do prstena.
     
  11. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Re: NBA 2009/10

    Ma naravno, ali su meni ta tri igrača potpuno drukčija od ova tri. Na više načina. Ko zna da li su ovi spojivi uopće, ali, ko zna...

    Izgleda da je New York izdvojio 100 miliona za Amarea. Sada se slobodno mogu skoncetrisati na dovođenje kvalitetnog pleja.
     
  12. Esh

    Esh HWB

    Re: NBA 2009/10

    Sad bukvalno se prave novi Sunsi, ali ovaj put u New Yorku. Ako ne dovedu drugog, dobrog igraca, u cemu je razlika sto je otisao David Lee, a dosao Amare? Mozda ovaj drugi ima cool naocale i bolje zakucava :x Valjda se do sada vidjelo da kosarka bez odbrane ne moze osvojiti naslov.

    Samo se pitam ko bi mogao biti drugi igrac kojeg ce New York dovesti, posto je jasno da sada od Bosha nema nista, Wade takodjer nula poena, LeBron tesko, Joe Johnson potpisao s Atlantom...
     
  13. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

  14. Esh

    Esh HWB

    Re: NBA 2009/10

    Bitna stvar za Cleveland i Miami, odnosno Wadea i LeBrona. Oba tima/igraca su imali priliku da dovedu Amarea kroz trade zadnje tri sezone kroz trade u februaru, ali ni Wade ni LeBron nisu bili previse "entuzijasticni" po pitanju Amarea tako da je 100% jasno da nijedan od ta dva igraca nece ici u New York. Chicago je cini se, takodjer, ispao iz utrke, tako da je sada samo pitanje da li ce Bosh sa D-Wadeom u Miami ili sa LeBronom u Cleveland. Od okupljanja sva tri superstara u jednom timu nema nista jer niko nece da igra za manje love.
     
  15. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

  16. Esh

    Esh HWB

    Re: NBA 2009/10

    Uz dodatak da pokusavaju da razmjene Beasleya :)
    Ovo podsjeca na situaciju sa Bostonom od prije par sezona. Uvijek se moze naci ovih veterana koji ce za male pare pokusati da dodju do naslova, ali mi opet ovo izgleda nedoreceno. Bosh nije htio u Bullse jer bi tamo morao igrati centra, dok za LeBrona sada ispada da bi najbolje bilo da ostane u Clevelandu ili ode u Chicago. Uz to, postoji i opcija da se sastanu u Miamiu "za manje love", ali ocito je da "u ovim godinama" LeBron nije spreman da igra u timu gdje bi neko mogao da ga "zasjeni" s vremena na vrijeme.
     
  17. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Re: NBA 2009/10

    Pa, pitanje i jeste, ko bi imao više loptu u rukama - Wade ili LeBron? Zato sam odmah usporedio njih sa Bostonovim igračima. Ovi mi ne izgledaju kao ljudi koji bi se snašli zajedno. Mislim očito je, kada vidiš stil igre jednog Allena (šuter čisti) i Wade-a ili Jamesa...
     
  18. Esh

    Esh HWB

    Re: NBA 2009/10

    Ma ne radi se tu o stilu, nego o tome kakav si kao timski igrac i koliko ti je bitno vlastito promovisanje, a koliko uspjeh tima. KG i Allen su se malo "stisli", pustili Pierceu da bude glavna faca kad se utakmica odlucuje (uglavnom) i dobro je ispalo.
     
  19. Esh

    Esh HWB

    Re: NBA 2009/10

    Stan Van Gundy: "It takes 15 seconds to say, 'I've decided to stay in Cleveland,' but we've got another 59 minutes and 45 seconds to, what? Promote LeBron James? As if we don't do that enough," said Van Gundy, who will not watch the special.

     
  20. Esh

    Esh HWB

    Re: NBA 2009/10

    Yey.