Ne mogu se logovati u XP

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by Code-R, Mar 27, 2009.

  1. Code-R

    Code-R Aktivista

    Situacija je sledeca: Nakon brisanja virusa prilikom bootovanja sa Avastom izgleda da sam slucajno obrisao nesto sto nisam trebao. Sada kada pokrenem komp dobijem prozor za logovanje gdje se upisuje korisnicko ime i lozinka, medjutim, nakon sto kliknem OK prikaze mi desktop i odmah pocinje sa logoutom. Zatim me vrati na prozor za logovanje. Na XP-u nije bila nikakva sifra. Ne mogu ni u safe mode, isti slucaj. Probao sam i sa Last known good configuration, ali ni to ne pomaze. Help!!!
     
  2. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

  3. Zlatan

    Zlatan Komšija

    eh drago mi je vidjeti kako antivirusi nisu stetni
     
  4. Code-R

    Code-R Aktivista

    Trebao sam napomenuti da format ne dolazi u obzir, nije moj komp, i ima bitnih podataka na njemu.
    Kada bih isao na repair sistema, ne znam sta uraditi.
    I nisu antivirusi stetni, osim kada stisnes delete bez razmisljanja, kao sto sam ja uradio.
     
  5. vnm_

    vnm_ Komšija

    kako ne znas sta da radis na repair sistema? pa ne radis nista, sve instalacija sama odradi. kad ti ovo ponudi ti pritisnes r.

    [​IMG]
     
  6. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    nevjerovatno koji cinizam!!! liku drago sto je kreator teme sjebo comp, samo da bi on potvrdio svoju tvrdnju. nevjerovatan si zlatane.

    Code-R@ako ne zelis izgubiti podatke, pokusaj zbaviti neki od samobootujucih windowsa (NTEH ili neki drugi) pa s njim startuj masinu, spasi podatke (na drugu particiju, stick, cd, dvd...) i onda prvo pokusaj startovati sistem u safe modu, pa uradi System Restore. ako to ne pomogne, onda pokusaj reinstalirati sistem (repair). na taj nacin ce windows setup izmjeniti (dodati one koji su obrisani) sistemske fajlove, a nece dirati tvoje podatke i programe.
     
  7. Code-R

    Code-R Aktivista

    Ghostovacu ja sistem na drugi hard, pa cu onda eksperimentisati sa repairom. Hvala na pomoci ljudi. :smt006
    A ocekivao sam da ce Zlatan likovati nad posrnucem antivirusnog softvera. :D
     
  8. Zlatan

    Zlatan Komšija

    ma nije mi drago naravno, nego samo skrecem paznju na jedan detalj koji se ne uzima u obzir kad se preporucuje av i kad ga se hvali kako je jednostavan i neskodljiv...a to je daleko daleko od istine...a kud ce bolja prilika od ove ako se hoce nesto zivo i dramaticno prikazati...

    btw ja sam daleko od prosjecnog korisnika kompa mogao bih reci da sam natprosjecan a nije bilo prilike kad sam instalirao av da mi nesto nije zeznuo, sad zamisli koju stetu on stvara prosjecnom ii ispodprosjecnom korisniku....dobro pretpostavljam da sam ja uvijek bio kriv, ali u tome i jeste poenta ili makar jedna od poenti anti av argumenata, prekomplikovano, i lako za zeznuti, a malo fajde... ja ga ne koristim evo ima 10 godina i nemam nekih vecih problema.....a ovakvih tema ima more
     
  9. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Ne moras na svakoj prosuti "antivirusi su sranje".
     
  10. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    pusti ga hurma, vidis da mu je krenulo :lol: :smt005
     
  11. Benq

    Benq Komšija

  12. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Nece pomoci jer mu je vjerovatno obrisan (ili promjenjena permisija) link za Desktop, My Doc ili nesto trece.
    U ovim situacijama najbolje se pokaze Avast Bart Pe CD, kreiras novog usera i logujes se na njega, ili na postojecem promjenis pass ( pa kreira automatski fajlove koji nedostaju).
     
  13. Code-R

    Code-R Aktivista

    Ima li iko jos kakvih ideja za repair konzolu? Isao sam na fixboot, ali nije pomoglo.
     
  14. Code-R

    Code-R Aktivista

    Ako neko bude imao slican problem, format sredjuje stvar. Uradio sam i kompletan repair i opet isto. :smt006