nebuloza sa grafickom!!!

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Eustace, Jul 1, 2006.

  1. Eustace

    Eustace Aktivista

    Molim vas dajte vas komentar na ovo, lik (ne bih imenovao koji) kaze sljedece:

    LIK:
    U mene Oblivion ide bez trzanja na 1024x768, na vecoj rezoluciji nisam ni probo.
    Grafika je fantasticna, stvarno ni jedna druga igra nema bolju grafiku RESPEKT


    Ja:
    jos da nam kazes koju masinu imas, bilo bi fino.....

    LIK:
    AsRock K8NF4G SATA2 Socket 754
    AMD Sempron 2800+ 64bit
    nVidia G-Force 6100 256MB RAM/Pixel shader 3.0 DirectX 9.0 support
    1024 MB RAM
    160GB HDD

    I dobro me sluzi ni jedna igra na rezoluciji 1024x768 ne trza, a na vecim rezolucijama nisam ni probo.

    JA:
    cisto sumnjam... ta graficka je totalno %&/$&

    LIK:
    Ej pa svaka igra moze, ja igram sve sa njom, NFS MostWanted,POS5,Oblivion,
    i najvaznije Call of Duty 2!!!

    Nebitno sta ja dalje kazem...

    LIK:
    Cuj bolan, svi detalji su gotov na maximum: CoD 2, PES5, NFS nije bas maximum ali malo malo manje od max. Oblivion je na normal, rezolucija 1024x768 na svakoj igri, samo CoD 2 1152x864, kazem ti na vecim rezolucijama nisam ni pokusavo.

    LIK:
    Joj sto si glup u p.m.
    Pa igram bolan sta ti je!
    To su ti najbolje onboard gradicke kartice,
    Ma boli mene sto ti ne vjerujes, ja rasturam Oblivion na 1024 pa ti pricaj sta hoces

    LIK:
    eej moj jarane, pa ti ostajes pri svom ma sta god da neko drugi tvrdi.
    Boli me qrac za tvoje suvisno misljenje ja znam da igram OBLIVION NA toj rezoluciji sa tom grafom, a posto si ti glup da skontas, tvoj problem.
    I ne prosipam lafine vec govorim istinu.

    LIK:
    Cinjenica je da ja igram Oblivion na toj rez. i ne zanima me tvoj komentar ja znam svoje, znam da moze jer svakii dan rasturam Oblivion.

    LIK:
    Jbte, pa sta pricate, pa ne mozete bolje od mene znat ba sta vam je??
    Kako vas mogu ubijedit da igram, GRAFIKA je ODLICNA, hocete screenshotove?
     
  2. Cobalt

    Cobalt Aktivista

    Da igra ali kada samo digne rez a ostalo sve poiskljucuje. :smt002
     
  3. BoLa

    BoLa Aktivista

    Meni nije jasno koji je merak igrat igru na min detaljima i jebavat se. Meni je crkla 6600gt i od tada sam samo probao oblivion na staroj r9600. izgleda ogavno i nisam je niti jednom vise pokrenuo iako je igra mrak ...
     
  4. Eustace

    Eustace Aktivista

    on kaze da igra na medium detaljima, a ostale igre na skoro HI!
     
  5. ming

    ming Veteran foruma

    I Bill Clinton je govorio da nije imao aferu sa Monicom Lewinsky.
     
  6. Cobalt

    Cobalt Aktivista

    ROFL...

    @Eustace cojk ili nezna slagat ili nezna kako bi slagao,sve se svodi da laze.. :lol:
     
  7. Blackmore

    Blackmore Aktivista

    Ja bih makar slagao da imam 7900 GTX , pa bi ljudi vjerovali u ovakvu pricu. :mrgreen:
     
  8. jeretik

    jeretik Komšija

    Pazi nesto Justus - ako je u Oblivionu iskljucio travu, sjenke, decals i distant krajolik, a ostalo stavio na sredinu, na tom sistemu ce mu radit gotov ko Morrowind, dakle brzo.
     
  9. Eustace

    Eustace Aktivista

  10. Ante

    Ante Aktivista

    Reci mu, da sam mu ja reko, sa mozda ima pravu KARTICU(sa brojevima 600 i iznad), a ne neki jadni cip, da bi mu mozda i povjerovo...

    Pa mu daj maramicu da obrise suze, i reci mu da nastavi sa minesweeperom...


    ...jah ti tesko natofrljit detalje, sta mu FPS ne pokazuje?

    il decko voli slideshowove jako...
     
  11. jeretik

    jeretik Komšija

    Igra u DX7 modu sa visokim detaljima, ali mi izgleda ko da je screenshot napravljen u 800x600 i onda naknadno razvucen

    COD2 ce na toj kartici radit brzo u DX7 modu, nemojte srat ljudi
     
  12. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    moze bit da je 800x600 zbog kosih chiza na vrhu ...
    elem suplja mu je tipa imam 4 instalirana antivirusa nemoze nista uci ....
    :D
     
  13. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Nema sanse da mu igre rade na toj 6100 na medium/high detaljima...tip sigurno spada u one koima je i 10FPS igrivo :lol: mada sumnjam da ta integrisana grafa moze ista potjerat na vise od 3fps-a :lol:
     
  14. Ace_

    Ace_ Aktivista

    moze ona potjerati jer ima full podrsku za dx9.0c , doslo je do zabune, jer taj lik je njub i njemu je 20fps-a isto sto i 40fps-a, mogu i ja sa svojom 9550 igrati Oblivion u 1280x1024 na max ali u 15frejmova(ali radije sam proveo sat vremena tweakajuci ga i sad imam 40fpsa u 800x600 medium, sto se tice COD-a on ide i na 9200 u dx7 modu bez problema u 1024x768 medium(oko 30fpsa)
     
  15. Cobalt

    Cobalt Aktivista

    najbolja da demo sa frapsom snimi nam i gotovo da svi vidimo kako ide :smt002
     
  16. Eustace

    Eustace Aktivista

  17. kamikaza

    kamikaza Aktivista

    taj uvjek ima komentar na svaku :D

    kako se tog sjeti :D
     
  18. jeretik

    jeretik Komšija

  19. Eustace

    Eustace Aktivista

    ako to izgleda OK, onda je oblivion sranje, bar sto se grafike tice, sudeci prema screenshotu.
     
  20. jeretik

    jeretik Komšija

    Oblivion nije sranje sto se tice grafike, nabavi i probaj, ono su samo medium detalji.

    Jesi vidio screenshotove u Infu?? Tamo cak nije bio ukljucen ni HDR

    Evo ti mojih screenshotova, visoki detalji, tweakana trava:

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]