Need for Speed (NFS) - Official thread

Discussion in 'Igre i konzole' started by frenki_23, Sep 21, 2008.

  1. Vedo

    Vedo Moderator

  2. nFare

    nFare Komšija

    Re: Novi NFS==??

    Pa zapravo bi nfs shift trebao imati jako detaljno uputstvo za pravljenje setupa, jedino sto fali u odnosu na GTR jeste potrosnja goriva i guma sto je nepotrebno buduci da se voze utrke od svaga par krugova. Koliko vas zna nastimat auto za oval, kruznu utrku ili drift? Koliko vas zna sta je camber, caster i toe?
    Imam skriptu od par stranica za pravljenje setupa za GTR2 vec tri godine gledam blijedo u nju :lol:
     
  3. Vedo

    Vedo Moderator

    Re: Novi NFS==??

    nisam znao gdje postavit, al eno u Plusu akcija, Logitech MOMO za 99 KM.

    http://plus.ba/

    al ga valja ovaj lola sa momom:
     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  4. nFare

    nFare Komšija

    Re: Novi NFS==??

    Aha valja ga lola sa assistsima u 15 frejmova a mijenjanje brzina postavio na dugmad :lol:

    A momo je za nepovjerovat, ovo je valjda najjeftinija ponuda u svijetu grehota ne uzet.
     
  5. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Re: Novi NFS==??

    Da serem marke mozda bi i uzeo. :roll:
     
  6. nFare

    nFare Komšija

    Re: Novi NFS==??

    A ne bi ti uzeo ni da je 20 km, ali nebitno za volan sa forcefedbackom sa kvalitetnom izradom 100km je dzaba, ko hoce dobar volan a 200km mu bilo puno od ovoga ne moze bolje, vjerovatno volan ide pod EOL status jer je godinama vec na trzistu.
     
  7. Haker

    Haker Veteran foruma

    Re: Novi NFS==??

    Eovo instalirao i probao. Igra ide ok. Za sada na početku nisam primjetio nikakvo usporavanje, na startu ide kao i kada sam sam. Sve sam asistencije isključio i iskreno očekivao sam da će bit teže zj. da ću malo više driftat ali sve u svemu najbolji NFS do sada i vjerovatno najbolja arkada. Vjerovatno ona bembura nije mjerilo, valjda kad dođu jače pile bit će bolje.

    Treba i volan otključat na 900 stepeni tada će i osjećaj biti bolji.

    Alibegoviću ako barem malo voziš svaki dan, nije bitno koju igru onda je tih 100km bagatela koje sigurno potrošiš u veće gluposti ko zna koliko mejsečno,a momu imaš zauvijek :wink:

    Inače fitika auta i mnoge stvari su prenjete iz GTR-a. Prvu vožnju sam se osjećao kao riba u vodi, jedina je razlika što možeš više gasa dodat u zavoju i naravno što je namjerno učinjeno da je cijela stvar lakša za vozit.
     
  8. nFare

    nFare Komšija

    Re: Novi NFS==??

    Vidjeces kasnije sa brzim i tuniranim autima na nekim stazama je vrlo tesko uzet utrku pogotovo na NOS-u.
    Primjerice sto se tice fizike DBR9 tuniranom nema sanse da dodas gas do daske iz krivine klize ko lud, jedino kad bas nadjes tacku driftanja ali opet trazi preciznu ruku :)
     
  9. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Re: Novi NFS==??

    Vozim svaki dan u Travnik na posao i nazad. :smt003

    U pravu je ovaj iznad sto rece da ga ne bih uzeo ni da je 20KM, jer ne serem markice.
     
  10. nFare

    nFare Komšija

    Re: Novi NFS==??

    Ne kontam nikako sto ljudi imaju potrebu da se jave negdje samo da kazu kako nesto nemaju namjeru uzeti.
    Koga briga uopste.
    btw i u imtecu je stoja.
     
  11. Haker

    Haker Veteran foruma

    Re: Novi NFS==??

    Pa da nam javi da njemu ne treba momo jer vozi svaki dan u Travnik :lol: A i saznali smo da ne sere markice :lol:
     
  12. Vedo

    Vedo Moderator

    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  13. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Re: Novi NFS==??

    Naravno.
     
  14. brziiiii

    brziiiii Novi član

    Re: Novi NFS==??

    nije bas da mi steka nego kada krene igrica nakon par sekundi samo izbaci neki error...sa shift.exe, mislim da nije u pitanju jacina vec nes drugo.
     
  15. dmr

    dmr Veteran foruma

    Re: Novi NFS==??

    pa jesi li stavio patch?
     
  16. brziiiii

    brziiiii Novi član

    Re: Novi NFS==??

    ne. gdje da ga ubacim
     
  17. dmr

    dmr Veteran foruma

  18. brziiiii

    brziiiii Novi član

    Re: Novi NFS==??

    Hvala drug!
     
  19. Haker

    Haker Veteran foruma

    Re: Novi NFS==??

    Meni jako loše ide. Na startu oko 20 kada sam sam ide ok ali jebaji ga kad nikad nisam sam. Nadam se da će nešto sredit pa da ide ok na Ati kartama
     
  20. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Re: Novi NFS==??

    Ma nije to ATI kartica,ljudi se sa GTX 275 zale na iste stvari,igra je jednostavno CPU bound kao i GTA4 ja sam bas probao igru na na svom setupu i sa 4850 i 4870 znaci 4850 default i 4870 na 810/1090 isto idu potpuno i onda dignem procesor sa ljetnog setupa 3,3ghz na zimski 4,05ghz i igra procepi pravo.Sa 25-30fps koliko sam imao na startu skocila je na 30-35fps a kasnije ide i po 80fps.