Need for Speed (NFS) - Official thread

Discussion in 'Igre i konzole' started by frenki_23, Sep 21, 2008.

  1. vutra

    vutra Komšija

    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  2. Vedo

    Vedo Moderator

    Re: Novi NFS==??

    free je komplet igra, sta hoces vise? :D
     
  3. dmr

    dmr Veteran foruma

    Re: Novi NFS==??

    Pa hajde uradi jedan test da vidimo je li do toga. Uzmi istu utrku sa istim brojem protivnika jednom sa cpu-om na 3.3GHz a drugi puta na 4GHz i onda nam postaj dijagrame za gpu usage za oba slucaja. Da vidimo da li gpu "ceka" informacije od cpu-a kada je on sporiji pa samim time i gpu usage pada. Evo moji dijagrami. Prvi je sa vise protivnika gdje se fino vidi koliko je manji gpu usage a drugi je kada sam sam na stazi gdje je iskoristivost gpu-a puno veca. CPU usage je isti u oba slucaja.

    [​IMG]
    [​IMG]

    EDIT: Ali kako god igra je zasrana pravo jer ne postoji ni jedna postavka u options koja bi povecala ili smanjila performanse!
     
  4. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Re: Novi NFS==??

    Kazem ja da je katastrofa, framerate opako padne kad ima vise auta, a procesor ni tad nije opterecen vise od 30%.
     
  5. dmr

    dmr Veteran foruma

    Re: Novi NFS==??

    Pa cpu usage je oko 60-70% bilo da si sam ili sa 15 protivnika, sto se vidi sa ss-a.
     
  6. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Re: Novi NFS==??

    Nisam u mogucnosti da odradim mjerenja jer sam malo prije digao sistem sa 64bitnom sedmicom i nista mi ne radi,nemam dvd-ova od NFS-a a kad pokusam pokrenuti iz foldera gdje je vec instaliran trazi mi d3dx9_41 i skinem ga sa neta al ne znam gdje da ga strpam.Probao sam u sistem32 al ne ide,ima li neko rijesenje.
     
  7. dmr

    dmr Veteran foruma

    Re: Novi NFS==??

    Samo instaliraj direct x sa shift dvd-a i physx. Ako nemas dvd-a onda skini najnovije direct x dodatke sa neta i instaliraj.
     
  8. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Re: Novi NFS==??

    E to je ono sto mi fali,nemam dvd-ove od shifta.Potrazicu DX na netu.
     
  9. vutra

    vutra Komšija

    Re: Novi NFS==??

    File staviš u isti folder gdje ti je i shift.exe.
    Ako stavljaš u system32 moraš "registrovati" sa regsvr32
     
  10. Haker

    Haker Veteran foruma

    Re: Novi NFS==??

    Fare ima 4200 ja mislim, nemam pojma koliko ga je digao nije ni bitno jer je u mene 7750, taj je svakako brži u njega je 8800gt i ide mu duplo bolje, dakle nema šanse da je do procesora.
     
  11. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Re: Novi NFS==??

    Znaci ista nam je grafa,probaj u tier2 staza laguna seca,na startu sa procesorom na 4ghz imam minimalno 30pfs i cim se krene 35 i onda 50,60 i vise pa javi da li je isto 1680/1050 8xaa i sve max
     
  12. dmr

    dmr Veteran foruma

    Re: Novi NFS==??

    Vjerovatno da i brzi procesor ima uticaja ali je nesumnjivo da na nvidiji ide sve gotovo duplo brze. Naravno govorim o karticama koje su u istom rangu. Hoce li ti dijagrami dino? :)
     
  13. nFare

    nFare Komšija

    Re: Novi NFS==??

    4400X2@3ghz, 2gb ram, 8800gt, 12x10 rez

    Evo sad cu malo čitljivije napisat kako je kod mene. Iskoristivost CPU-a je isto izgleda povezana sa ATI "problemom"

    Prvi put mi je CPU radio samo sa jednom jezgrom (bug do procesora) imao sam ispod 20 fps na startu i kad je puno auta ispred mene, pogotovo iz 3 lica. Graficka se grijala 68 stepeni (orijentaciono pri max opterecenju ide na 85c), ocigledno grafa ceka na cpu.

    Kad sam instalirao patch koji je probudio drugu jezgru sve se jednostavno ocepilo.
    CPU load je >90%
    GPU ide na 78c (znaci blizu je full loada)
    Min framerate je 30fps, uglavnom ide izmedju 40-60, kad sam sam na stazi 60const.(vsync)
     
  14. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Re: Novi NFS==??

    Nista od diagrama,skinuo najnoviji direktX i instalirao,pokrenuo igru,odgledao najavu i CRASH i tako isto i sa Crysisom a njega sam eto reinstalirao i opet isto.Sve mi to mirise na povratak na 32 bita.Mada ovo sto radi na 64 stvarno ide brze,igre se ucitavaju ko metak i sve se operacije obavljaju nekako lagano.Nisam pametan :roll:
     
  15. Vedo

    Vedo Moderator

    Re: Novi NFS==??

    nije do 64bit OSa. SVE (pa i AoE 2) radi perfektno na Vista 64 / Win7 64bit.
     
  16. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Re: Novi NFS==??

    Cekam ja kad ces ti da uletis da demantujes,mozda bi trebao reistalirati Shift al sto me onda crysis *ebe,sve je odradjeno po propisu al nece ni da krene,samo pocrni ekran,malo tako stoji i izbaci Krajso stop working a nije ni poceo :mrgreen:
     
  17. Haker

    Haker Veteran foruma

    Re: Novi NFS==??

    U mene je Vista 64 i sve to radi. Nije do sistema
     
  18. Vedo

    Vedo Moderator

    Re: Novi NFS==??

    Meni da je sve toliko naclockano ne bi mi ni Paint radio, a ne krajso :p :D
     
  19. dmr

    dmr Veteran foruma

    Re: Novi NFS==??

    Da te ne zeza neki kodek za video koji ide prije pocetka igre?
     
  20. X-Factor

    X-Factor Komšija

    Re: Novi NFS==??

    Na GTX275 igra nije padala ispod 45FPS-a ma koliko god auta bilo, prosjek je bio 65, max preko 90fps-a. 1600x1200 4XAA 16XAF. Ponovo cu snimiti igru danas da kazem kakva je razlika sa HD4890. To ce biti dokaz koliko Shift ne gotivi ATi kartice (osim 5800 serije koja se i sama pati da bude tu na nivou GTX285) :D