Nema novog HDDa u My Comp

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Vedo, Apr 19, 2008.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Vedo

    Vedo Moderator

    Danas kupih WD 160GB SATA. Prikopcao sam ga, ali ga nema u My Computeru. U device manageru ga ima. OS je Vista 64bit SP1. Stari disk je ustekan ( i bio je tako) u SATA 0, ovaj novi sam ustekao u SATA 1. Ima li to kakve veze? Hvala svima!

    PS: nesta usporio PC pravo, prije se 3ds Max digne za pola minute, sad mu treba minuta i po :roll:
     

    Attached Files:

    • SATA.jpg
      SATA.jpg
      File size:
      8.9 KB
      Views:
      3,571
  2. ming

    ming Veteran foruma

    Formatiraj disk i vidjet ces ga.
     
  3. Vedo

    Vedo Moderator

    Znaci moram formatirat ovaj stari disk..Jbm mu..
     
  4. ming

    ming Veteran foruma

    Novi formatiraj, ne stari. Desni klik na my comp>menage>disk menagment, dalje prati sam.
     
  5. Vedo

    Vedo Moderator

    Nisam znao za to, lol, hvala.
     
  6. Vedo

    Vedo Moderator

    Thx Sulu, ev ga radi. Ima li kakve veze u koji je SATA hepek ustekan il' je svejedno?
     
  7. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Svejedno, ako je isti kontroler.
     
  8. Vedo

    Vedo Moderator


    Sorry, ne razumijem.
    2 min mi se puni ona zelena ciza dok se dize sistem, prije je trajalo svega 15-20 sekundi. Zato pitam ima li veze :)
     
  9. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ploca ti pored intelovog southbridge-a vjerojatno ima jos jedan (najvjerojatnije JMicron) sata kontroler. Pobrini se da sve bude spojeno na intelov SB, ICH9, koji vec imas.

    I kojem ti modu radi disk, ne kapiram otkud sad 2 minute za loading screen?
     
  10. Vedo

    Vedo Moderator


    Nemam pojma u kojem je modu i na sta je spojeno (ne razumijem se bas oko toga), ja sam ga samo ustekao kao na onoj slici gore sto sam postavio i uradio ovo sto mi je Sulu rekao. Radi on, al cini se da je komp MNOGO sporiji. Doduse, danas je takoder leglo 8GB rama, mozda ipak da mu odradim full format pa clean Vistu nabaciti. :roll:
    Ako ti nije mrsko Stevie, moze li malo preciznije objasnjenje, kako da znam dal je spojen na Intelov il na taj JMicron, u kojem je modu itd.?
    Hvala :)
     
  11. ming

    ming Veteran foruma

    Odvojeni su po bojama, izdvojena su dva sa strane (na pismenim plocama).
     
  12. Vedo

    Vedo Moderator

    Meni su svi crveni, bas poredani kao na slici sto sam postavio. Ev UT3 se instalira ima jedno 15 minuta, a nije ni do 20% doslo. Usporeno je sve do vraga..
     
  13. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Daj odradi par testova...skini hd tach.
    Mislim...kako tako da bude tako usporeno.

    Provjeri sve procese u pozadini.
    Defragmentiraj disk.

    Ako nije do toga onda probaj ponovo windowse.
     
  14. 3125

    3125 Komšija

    device manager pa vidi je li DMA ili PIO mode i provjeri CPU usage dok nesto kopiras na disk
     
  15. GW

    GW Moderator

    Moguće je da ti novi disk ima bad sectora pa komp uspori kad disk naleti na njih. Pregledaj ga dobro. Hdtach, hd tune, wd alati.
     
  16. Vedo

    Vedo Moderator

    Instalacija UT3 jos uvijek u toku + kopiram 3 GB sa starog na novi hard - evo task manager.

    Jbga, na starom hardu je Win i sve ostalo, a opet mu treba HEJBET dok digne Windowse..

    [​IMG]
     
  17. 3125

    3125 Komšija

    Provjeri jel' PIO ili DMA (treba da bude DMA, ako nece da se prebaci obrisi kanal pa ga opet dodaj)
     
  18. Vedo

    Vedo Moderator

    ma ev trazim ga jebem ti Vistu i misha, ne mogu da nadem gdje je to :D :oops: ?
     
  19. 3125

    3125 Komšija

    Ako imas device manager (u sta nisam siguran :p ) u nekim propertiesima (diska kanala kontrolera cega vec) bi trebalo biti pod advanced.
     
  20. Vedo

    Vedo Moderator

    Ima device manager xD . Al ja ne mogu naci taj DMA da si hljeb..

    EDIT: Vjerovali il ne, al UT3 jos uvijek nije zavrsio instalaciju :eek:
     
Thread Status:
Not open for further replies.