Nema novog HDDa u My Comp

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Vedo, Apr 19, 2008.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    eh to ti se moze desiti sa wd diskovima jednostavno ne "hvata" dobro na sata bus-u.
    vidi imas li sata time out i sa 0 sec stavi na 5 sec, probaj drugi kabl, promjeni granu sa napajanja stavi ga na neku drugu... prebaci na sata2 mod (ako ima jumper) vidi da ti kontroler slucajno nije bacio na compatibile mod ili nesto sl.... chackaj...
     
  2. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Da, obavezno provjeri u biosu da je disk u IDE modu, AHCI ne radi ispravno na ICH8/ICH9. Doduse moze ga se natjerat da radi u AHCI, ali to je vec drugi par opanaka. :)
     
  3. Vedo

    Vedo Moderator

    u IDE modu su. Stavio sam na 5 sec - opet isto. Sutra cu formatirat pa cistu instalaciju Viste, valjda ce pomoc. A nije mi jasno ovo sto cekam 5 minuta da se ucita Win, pa jos uvijek ga ucitava sa starog diska, nema ovaj novi nista sa tim, zar ne?
     
  4. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Iskopcaj novi disk, pa reci sta bude kad je on iskljucen...
    Jesil izvrtio HD Tune, WD-ove alate?
     
  5. Vedo

    Vedo Moderator

    nisam vrtio nista, moram da stavim da se renda jedna 3D scena :( Sad cu ga iskopcat pa javim jel ide normalno il jos uvijek sporo
     
  6. Vedo

    Vedo Moderator

    Iskopcao ovaj novi disk, vratio sve kako je bilo - ista stvar..Onda je do RAMa.. :roll: Nista, sutra cu format pa cemo vidit kako ce fercerat :(
     
  7. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Ja bi prebacio na AHCI mod radi vistage... jednostavno ti ne komunicira sa wd kako treba...
    naravno ako sad prebacis na ahci nes moc bootat

    chek dis aut http://www.avsforum.com/avs-vb/showthread.php?t=978053

    isti problem....

    ja bi prebacio na ahci oba ukopcao i digo sys na novo
     
  8. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Koliko znam ahci mod radi samo probleme na ICH8/ICH9. Nikakve koristi od njega, jer NCQ ima prednost samo u teoriji.

    Kakve to sad veze ima sa WD diskovima? :?
     
  9. Vedo

    Vedo Moderator

    Ljudi, izvadio sam novi disk, sve vratio kako je bilo, jedino sto je nova mema u kompu (A-Data) i komp MNOGO sporiji - odnosno pristup disku. Mozda je prno ovaj stari disk.. :roll: Moze li bit da je do ovog novog rama?
     
  10. GW

    GW Moderator

    Kad si mijenjao memoriju, jesi li resetovao CMOS?
    Dok ne pregledaš diskove, nemoguće je tačno reći do čega je.
     
  11. Vedo

    Vedo Moderator

    usao sam u BIOS i "load optimal defaults", jel' to - to, il' moram sa jumperom?
     
  12. ming

    ming Veteran foruma

    To je to, nema potrebe ca clear cmos.
     
  13. Vedo

    Vedo Moderator

    najgore sto moram izvadit grafu da bi promjenio ram (duga ova 8800GT mamu li joj)..Vratit cu ove 4 plocice Kingmaxa pa cu vidit jel' isti belaj
     
  14. Riddick

    Riddick Aktivista

    Nemoj vaditi novu memoriju testiraj je sa Super PI il OCCT. Mozda ti je nova memorija ne kompatibilna sa maticnom, a za posljedicu ces imati ostecenje podataka na HDD, znaci ostecenje i samog OS-a tj. duze podizanje sistema.
     
  15. Vedo

    Vedo Moderator

    Rendao sam scenu preko noci, zuzece je bilo oko 6.7 GB rama, sve jezgre na 100% i bez problema je islo nekih 7 - 8 sati.

    EDIT: srusi mi se Super PI
    [​IMG]
     
  16. Riddick

    Riddick Aktivista

  17. Vedo

    Vedo Moderator

    Ev ga i sa PI 1.5 - opet greska [​IMG]

    Na intelovoj stranici pise za ovu moju plocu da podrzava 8GB DDR2 al na 667 Mhz, a 4GB na 800MHz. Moze li bit da je to problem?
     
  18. GW

    GW Moderator

    Moguće. Stavi ram na 667 mhz i onda testiraj ponovo.
     
  19. Vedo

    Vedo Moderator

    Stavio na 667 i prosao je. Medutim, sporo je sve jos uvijek. Nista, nocas cu prvo vratit stari ram pa vidit kako ide, pa cu formatirat sve diskove i clean instalaciju nabacit Wina.ako to ne rjesi, vracam RAM
     
  20. selvin

    selvin Moderator

    jesi probao ostavit samo dva "keksa" RAM-a?
     
Thread Status:
Not open for further replies.