nintendo wii specifikacije

Discussion in 'Igre i konzole' started by Esh, Aug 1, 2006.

  1. Esh

    Esh HWB

  2. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Uzecu ga ja mimo PS3, ali iskljucivo zbog Virtual Console funkcije jer mi ostali segmenti poput mahanja po sobi i igranja Maria xxx nisu primamljivi. Obje konzole ce nadam se naci put u moju sobu kad se pojave ekrani sa hdmi 1.3 interfejsom. Inace nastavlja se preseravanje iz vremena N64 da GPU procesira zvuk... :|
     
  3. ming

    ming Veteran foruma

    Nekom GPU nekom Cell :mrgreen:
     
  4. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Mmm da. Nekome Dolby Pro Logic, nekome Dolby TrueHD 7.1. (nisam siguran kome) :mrgreen:
    Uglavnom zanima me na kojoj osnovi je radjen GPU, mada mi sve lici na "antikni" R300 na kome je Flipper i bio zasnovan samo sa malo zategnutim postavkama. :|
     
  5. ming

    ming Veteran foruma

    Upravo, samo veci takt i manji proces izrade radi jeftinijeg proizvoda.
     
  6. Shenron

    Shenron Komšija

    A najavljivali su dosta brze Mhz Ghz i MB... :|
    Al to ionako nije bitno nit me nintendo privlaci radi grafike vec radi par odlicnih igara. Ako budem imao para, mozda cak i kupim...
     
  7. Nihad

    Nihad Aktivista

    Hocel to cudo napokon koristiti CDove ili su i dalje cigle u fazonu?
     
  8. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Hoce, neki tip dual layer dvd-a (ali jos uvijek propietary format). Nintendo jos od 2001. koristi opticki medij u gamecube-u, ali mizernog kapaciteta od 1.5GB. Wii prima i nove diskove, ali i stariji GOD isto tako. Mada mi jos nije jasno kako su uspjeli napraviti slot-in drive koji prima i 8cm i 12cm diskove. :roll:
     
  9. Venom

    Venom Aktivista

    pa cuj kako, to je nintendo :mrgreen: a ne ko sony nista sam ne zna skontati

    Btw CD je razvio Sony, kao i DVD.

    Jah vala kao Sony koji ne zna nista skontat :roll:
     
  10. ming

    ming Veteran foruma

    Jest vala baš, ko je skontao CD?

    Sony i Philips

    Ko je skontao DVD?

    Sony


    Nista ljudi ne znaju skontat.


    Btw i BlueRay je njihova ideja.
     
  11. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Sony je div. I k tomu je japanski, što mnogo govori. Podsjetih se na biser sa Abitovih ploča - 100% japanski kondenzatori!
     
  12. zilo

    zilo Komšija

    Danas upalio Super Nintendo,nakon par godina.Igrao malo Maria.Ma yebat ove nove igre,grafiku...Mario je vise od igre.U svoje vrijeme(ono poslije ratno,kada smo bili izhavjesteni)bio je bauk.Cijeli komsiluk dodje da igra. :D

    PS nikad nisam gotivio.Nekako su mi draze nintendo konzole. :)

    Konto sam da ga uzmem,ako bude kakih para...:)
     
  13. syss

    syss Veteran foruma

    jesil' ti to clockao? :D

    p.s. pitam jer ima youtube golemu bazu clockanja starih konzola
     
  14. zilo

    zilo Komšija

    hehe :D

    Ako pod clockanje podrazumijevas 10-o minutno puhanje u disketu i konzolu,da bi proradilo,onda jesam. :mrgreen:

    Ma kad bi mi sad neko ponudio taj nintendo wii za ovaj moj,ne bi prihvatio.Uspomene se ne mogu kupiti. :wink:

    [​IMG]

    [​IMG]

    Ili bi mozda prihvatio.... :mrgreen:
     
  15. Shenron

    Shenron Komšija

    zilo zilo :mrgreen:

    Imam i ja SuperNintendo... nezamjenjiv je... super mario i neka auta i neki nogomet imam za to :D
    kad se sjetim besanih noci i dana radi igranja ...
     
  16. zilo

    zilo Komšija

    Hoce li ovo cudo dolaziti u Sa ili se mora narucivati s vana?

    Nije ba skupo,oko 3 joje bi trebalo da bude. :)

    Nalozio sam se pravo da ga uzmem. :D
     
  17. Esh

    Esh HWB

  18. Esh

    Esh HWB

  19. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    bunch of crap. umor u rukama nakon visesatnog igranja mi je dovoljan razlog zasto ne uzeti wii. :lol:
     
  20. monK

    monK Komšija

    Jedina stvar koju sam ikada igrao na nintendu jeste James Bond...

    Ne može se porediti sa q3 u multiplayeru na PS2, ili q2 na PS1...

    Doduše igrao sam malo Duke-a, ali mi je onaj joystick uvijek bio konfuzan u Duke-u, tako da sam i Duke-a odrađivao na PS1...

    Ni ovi novi kontroleri mi ne izgledaju kao nešto na što bih imao živaca da se prilagođavam, a ni sama stilistika grafičkog prikaza me ne oduševljava...

    Mario Kart ostade jedina igra vrijedna pomena na Nintendu...samo ako su 4 igrača, već s trojicom nije to to...