1. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    [​IMG]

    evo i kod nas se pojavio ovaj novi nokia model. jel ga neko već "zgrabio" :)? utisci? i zna li mi neko pojasniti koja je razlika u kvaliteti fotografija sa "full focus EDOF (extended depth of field) technology" koju posjeduje ovaj model i standardnih autofocus kamera?
     
  2. JVC

    JVC Overclocker

    Ako hoces da slikas sa mobitelom, onda samo sony ericsson i skoro nista drugo, cim on nema blic nego debilnu diodu nevalja to pet para.
     
  3. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Eto sad samo sony ericsson,K850i i N82 miljama razlika.
    K850i rece,kad narastem bit cu N82 :smt003
     
  4. JVC

    JVC Overclocker

    Ne kontam te sekunde, ali znam da k850 pravi bolje slike od 99% nokia.
     
  5. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    :smt005

    Nokia N82, Nokia 6220 classic jedu SE K850 i slicne za dorucak sto se tice slikanja u mraku, da ne pricamo DUMMY SE vs NOKIA Symbian, ovo bi otislo daleko. :smt003
     
  6. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    U kuci imam oba i zato sam ih i uporedio,N82 jede sonya sto se tice slikanja,sony vodi bitku kad je pjevanje u pitanju.
     
  7. JVC

    JVC Overclocker

    Nemam namjeru da se sa nekim natezem, meni nijedna nokia nije nesto sto se aparata tice, kao mobitel generalno su mi se zgadili mada sam ih imao jako puno jer sam radio sa mobitelima 5-6g.
    nisam bio sa njima zadovoljan.
    Ova na slici mozda kao mobitel nije losa, ali je garant kao aparat smece mogu oni pisati sta hoce nepije im vode to marketinsko proseravanje.
     
  8. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Kako mozes reci nijedna nokia nema aparat dobar. I n82 i 6220c imaju xenon blic kao i svaki SE (koji ga ima) a daju slike kao i osrednji digitalni fotoaparati.

    Vjerovatno si radio sa telefonima dok je xenon bio na nokiama rijetkost, te nisi nikad slikao nokiom koja ima xenon.

    Vece je preseravanje SEov Cybershot koje nije vidio Sonyjevog Cybershota, nego Carl Zeiss optika na nokiama.
     
  9. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Danas je sve vise manje marketing. Ne kontam kako Nokia ne moze biti nesto sto se tice mobitela ? Kako sam upoznat vecina njih, velika vecina ima Symbian kao standard, dok je kod SE na onim top modelima, tj. nekim. Inace sam jos na 6630, 5 godina je imam, i nemam problema nikakvog. Tada je nisam mogao usporediti ni sa jednim telefonom od bilo koga u skoli. Na stranu sto su ljudi tada pucali na dizajn, pa govorili vidi kakva je. Dovoljno je bilo kada sam im pustio citav film sa bosanskim titlovima, od tada nijedne :mrgreen: , kazem samo da Nokia ne moze biti smece iako to nije rekao, i istina, i ja sam je prije mrzio, jer su svi imali one 33-ke, a sada ne mislim kupovati drugi telefon.
     
  10. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Meni je 6630 najbolji telefon koji sam ikada imao.
     
  11. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Ma normala, jednom rjecju, Nokia je telefon, sve ostalo su igracke.
     
  12. Qler

    Qler Veteran foruma


    I meni isto, fakat je bio najjaci.
     
  13. JVC

    JVC Overclocker

    Vala meni nece u kucu dokle god koriste onu plastiku od jogurta, a kada pocnu da prave malo cvrsce i kvaltetnije odradjene telefone onda cu da razmislim, symbian me nezanima ni ko lanjski snijeg.
     
  14. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Drzi se ti svog dummyja K850. :lol:
     
  15. JVC

    JVC Overclocker

    Za tvoji informaciju nemam k850 i nisam ga nikad imao samo malo probavao i odjebao, ali mu je aparat odlican a to sto ti blage veze o digitalnoj fotografiji nemas je tvoj problem.
     
  16. Reznor

    Reznor Overclocker

    Ako cemo iskreno, cisto radi usporedbe je P1 radio bolje fotke nego sad 5800. Kako noviji modeli i generacije, sve gori.
     
  17. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    K850 vs N82 - Slikanje

    http://tech2.in.com/india/topstuff/mobi ... 82/28781/2

    Samsung G800 - Nokia N82 - SE K850i - Slikanje

    http://www.smape.com/en/reviews/sony_er ... 0-rev.html - Ovdje vidis nekvalitet nokijinih slika :lol: - Srednji red slika je N82.

    Znaci K850i po kvalitetu fotografije je zadnji od ova tri telefona na testu, a ujedno najbolji medju Sony Ericsonima sto se tice fotografije na trzistu. Kakve su onda fotografije slabijih modela od K850i? :smt003
     
  18. JVC

    JVC Overclocker

    Ama sve je to slicno smece i u poredjenju sa naj slabijim aparatom nevalja pet para, ono moze za web, na mobitelu i lici na nesto, cak i kakva mala slika da se izradi, ali kad vidis na monitoru nula bodova.
     
  19. Reznor

    Reznor Overclocker

    Ja samo znam da ovi novi Nokijini telefoni sve vise lice na igracke za djecu. Jake mi ledice na 5800, uslikas u macro neki tekst sa papira isto kao da je mrak pao, a jos sam izlozio dnevnoj svjetlosti da se bolje vidi. Morao sam da povecam osvjetljenje na 1.0 ali opet nije to to. N73 je imao ekvivalentnu kameru, jos je imao sam jednu LEDicu, a ovaj ima dvije, imao sam i taj tel, kako to da taj telefon pravi bolje fotografije od mog 5800.
     
  20. kemal989

    kemal989 Novi član

    Ja nerijetko slikam u macro modu svojom nokion (N79) i nikad dosad nisam imao problema,
    Ako slikam na dnevnoj svjetlosti samo iskljucim blic slika bude bolja.