Nokia E72 ili nesto drugo???

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Juka, Mar 18, 2010.

  1. Juka

    Juka Komšija

    Dakle zanimaju me prednosti, mane naravno ako ima u tom cijenovnom rangu konkurenata, mada mislim da su me oblik i tastatura vec kupili, ali eto da preupitam, mozda ko ima info iz prve ruke...

    Hvala,
     
  2. Piroman

    Piroman Komšija

    Ako ti bas treba qwerty tastatura, odnosno business tel. onda svakako E72 , dok bi ja recimo, u tom cjenovnom rangu, radije isao na N96, koji je vise za multimediju, igrice itd. ;)
     
  3. Vedo

    Vedo Moderator

    Juka ba uzmi ovo i da siljimo, 'ebes Nokiu :D :

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  4. Reznor

    Reznor Overclocker

    tesko da ce biti multiplayera.
    ja ti preporucujem ovo:
    [​IMG]
     
  5. Juka

    Juka Komšija

    imal' ko info iz prve ruke...
     
  6. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Meni se i ne svidja tastatura na E71/E72, ali E75 ima ugodnu tastaturu. Sad imam 5800, sve najbolje o njoj :D
     
  7. Juka

    Juka Komšija

    A meni jeste fazon u tastaturi, zamisljam dok vozim kako bi bilo sms na touchscreen kucati :lol:
     
  8. Piroman

    Piroman Komšija

    Isto kao i na tastaturi - GLUPO (i zabranjeno) :smt003
    A ako cemo o touchscr. telefonima, mislim da je (trenutno) ovaj Best-Buy: JET
    [​IMG]
     
  9. Juka

    Juka Komšija

    jasno je da je nesigurno, ali znam da je sa tastaturom efikasnije kad se malo stelnes na coravo da tipkas :wink:
     
  10. Reznor

    Reznor Overclocker

    5800 - Moj dajdza ga koristi u kamionu, radi u CH. Mogu ti samo prenijeti pozitivna iskustva od njega. Malo jest nezgodno na pocetku, ali se naviknes. P1i je po meni najbolje dizajniran sto se tice TS telefona, ali ga je vrijeme pregazilo. A ako je radi tastature, qwerty, ako se prvi put susreces s tim, nije praktican, jer dosta treba vremena da "uhodas", pa i tad se zna desiti da fulas tipku ili pritisnes dvije zaredom, ako su sitne, kao sto se meni desava s P1i. U tom slucaju je dobar izbor N82 ili 6220c s "obicnom" ili multitap tipkovnicom.
    P.S. bolje je olovkom nego prstima raditi na TS.
     
  11. artemis

    artemis Komšija

    I kad se navikne, tesko je na touchu kucat npr. u voznji... treba znatno vise "umijeca" i spretnosti. I tesko se zimi u rukavicama kuca, veoma tesko :lol: Ja sam isto bio protiv toucha, ali eto vremenom se covjek navikne, pa ti skoro isto bude.
     
  12. efo

    efo Komšija

    e72 ima premale tipke i to je iritirajuce, barem meni. ja bih isao na neki htc, samo trebas nac nekog ko to novo prodaje... pogledaj na piku ili slicno
     
  13. Piroman

    Piroman Komšija

    Negdje sam procitao da se nekome znalo desiti da npr. prilikom dodira tastature dođe do, kako kažu dotični: "krckanja tastature", i to najčešće lijevog dijela, ali uzimajući u obzir da se radi o nokia telefonu, sumnja je opravdana!
     
  14. Haker

    Haker Veteran foruma

    E72 je preljep telefon ali ne vrijedi tih para po mom miščkenju. Na TS se lako naviknut, ja sam upalio vibru na svaku tipku i zvuk tako da sada kucam na njemu kao i na pravoj tastaturi.
     
  15. amarextreme

    amarextreme Aktivista

    E72 je predobar tel, neces se juka pokajati, ja ga posjedujem, imo sam sve predrasude kao i ti, male tipke, tipke jesu na izgled male, ali prelijepo je tipkati na njima, zaljubio sam se, od sad samo nokia sa qwert tastaturom, idemo dalje, wirless predivno radi, kamera takodjer, svi programi preludo rade, prije tog sam imo n95 8gb pa 6700 pa onda 5800 pa sad e72, spram ovih e72 je cisto ludilo, barem meni, ukus je relativna stvar ...
     
  16. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    e66 ili e52.
     
  17. amarextreme

    amarextreme Aktivista

    neznam, jer nisam ni jedan od napomenutih mobitela koristio ...
     
  18. Piroman

    Piroman Komšija

    Zavisi sta ti bolje odgovara: Monoblok ili Slider!
    Ja bi uzeo E52; noviji, jaci procesor, monoblok, jeste duzi, ali je tanji i lezi u ruci odlicno :wink: :smt003
     
  19. metallac

    metallac Aktivista

    Samsung i5700
    [​IMG]
     
  20. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Kakve su cijene Hero / Legend u SA ? Da se umijesam u ovaj "nesto drugo" dio topika :)