nova graficka - napajanje

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by ---, Dec 13, 2010.

  1. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Po cemu si to zakljucio :smt005
    jer maticne bas imaju 8 pinsko napajanje procesora
    Sad moram otic uzet screen shot :smt005
    zasto ne bi mogle ???
    [​IMG]
     
  2. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Jednostavno ne moze. EPS prikljucak nije bitan, 45nm quadovi ne trose puno ni overclockani. Stavi manju sliku ili thumb.

    Cak su rijetke i P45 ploce koje mogu navuc 500MHz FSB sa quadom, uglavnom UD3 Gigabyteice mogu, djelomice zato sto imaju sve odreda zadnju reviziju P45 chipseta.
     
  3. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    ja ti kazem da moze do 3.8 Ghz Quad Core na P35 nagurati
     
  4. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Hajd malo pogledaj review Quad Core
    evo ti DFI UT P35-T2R koja ima isti bios kao i ova moja
    Bas ljudi radili Reivew i overclock FSB na quad core-u
    http://www.anandtech.com/show/2354
    Toliko o tome da nemogu P35 ici do 500 mhz FSB sto ti tvrdis
    [​IMG]
    Finding stable VTT/GTLs @ 3.6GHz with G0 stepping quad-core CPUs
    http://www.anandtech.com/show/2354/15

    [​IMG]
     
  5. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    To je nazor ganjanje takve frekvencije sa vrlo visokim naponima, nikako za 24/7 rad. A i dalje ne vidim 500MHz+.

    Ja ti govorim da P45 ide lakocom na 500MHz, pogotovo ploce kao sto je EP45-UD3R.
     
  6. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    To boldovano je otprilike maximum, dakle 3.72GHz @ 465FSB ali treba uzeti u obzir da q8300 ima nizak mnozitelj i nije neki kloker pa je 3.6Ghz neki max.
    Ne ide ni p45 na 500mhz sa lakocom na quadu ali to sve zavisi najvise od primjerka i procesora i ploce (kao i modela)...
     
  7. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Pa to sve stoji, što ti kažeš..ali kažem da se može na dobrim P-35 od šale nagurati do 3.5 Ghz Quad core, bez nekih velikih poteškoća, a preko toga je malo teže gurati ali nije istina da ne može...
     
  8. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ja ne kazem da moze svaka P45 ploca lakocom, ali Gigabyte EP45-UD3x ploce su najblize tome. :)

    @Tale, nismo se bas razumjeli, ja sam govorio (i uvijek govorim) o overclocku za 24/7 rad. Ekstremni overclock sa naponima u crvenom me ne zanima.
     
  9. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Za ovaj primjerak ploce da..
    Ja nemogu da nadjem sad trenutno review od P5K Deluxe gdje je isla do 520 Mhz FSB sa Quad core-om nesto su ekstremno testirali preko 4 Ghz..
    Ali da se ne prepiremo dalje...

    @Stevie onda te nisam dobro razumio...za normalan rad P35 i quad je otprilike od 3 do 3.5 Ghz overclock..
     
  10. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Jedina ozbiljna razlika izmedju P35 i P45 je to kako podnose quadove, ostalo je sve isto.
     
  11. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Evo nasao sam P5Q sa 500Mhz Quad Coreom
    One se najbolje clockaju od P35 Chipseta
    http://www.overclockers.com/forums/show ... p?t=515046

    Razlika izmedju P35 i P45 je u dosta toga, od raznih promjena kontrolera, PCieX 2.0 itd..
     
  12. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    P5Q je P45 Tale, ne P35. P5K je P35. Na linku vidim P5K dlx, ali ne moze se suditi na osnovu jednog primjera. Osim toga, ovdje je strap promijenjen.

    P45 je donio PCI-E 2.0, ali ne i promjene po pitanju kontrolera jer nema veze s tim. To je do southbridge-a, ICH10 vs. ICH9.
     
  13. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Pa po cemu si ti sudio onda kad si rekao da ne moze :mrgreen:
     
  14. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Jednostavno znam. Jako puno citam o hw, jos uvijek.
     
  15. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pa kod mene je p35 ploca i radi 24/7 na 3,6GHz. Doduse q6600 ima visok multipler pa je fsb na 400, ali je stabilan i radio je jedno mjesec dana na 8x450. Najveci problem kod q6600 je ogromna potrosnja i grijanje vrm modula za napajanje cpua. Jedan psu kalkulator mi je cak izbacio da ovako klokan q6600 trosi blizu 200W :D Inace moze ici i na 3,75GHz ali tada moram ici sa naponom iznad 1,5V, a to ne bih za 24/7.
     
  16. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Drugo je Q6600 i quadovi sa 1066MHz FSB-om. Njih je bitno lakse clockat nego ove 45nm modele. Tu je kao sto kazes bitna naponska regulacija.
     
  17. ---

    --- Aktivista

    da te pitam ovako da se ne bi opet tamo razgranalo; ne sumnjam u tvoje znanje, ali ipak zelim biti siguran da cu sa q8300, ako ga uspijem "navuci" na 3.0gHz, imati bolju masinu. ok, znam da bih dobio tamo gdje se koriste sve cetiri jezgre, ali sta je sa igrama koje ne koriste vise jezgri i sa programima (recimo dosta radim u photoshopu, dosta "petljam" oko videa - obrada konvertovanje...)?

    izvini sto te ovako gnjavim, ali ispala mi je prilika da zamijenim svoj proc za q8300 gdje bi mi jos ostalo para, pa zelim biti siguran da necu ici "s konja na magarca".

    unaprijed hvala!
     
  18. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Bit ce ti prakticki sve brze nego s tim procesorom. Dual-core je vec proslost.
     
  19. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Stevie kako god ja mislim da si pogrijesio oko Quada i P35 overclock-a i FSB-a
    Quad je Quad bio Q6600 ili Q8300
     
  20. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Nije nimalo svejedno.