nova graficka - napajanje

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by ---, Dec 13, 2010.

  1. ---

    --- Aktivista

    trenutna konfiguracija (E8500@3,95gHz/4GB DDR400/4850HD/WD6400AAKS) mi radi bez problema sa Sharkoonovim SHA450/8P napajanjem. zanima me da li bi izdrzalo ako umjesto ove 4850 ubacim GTX460 1GB OC?
     
  2. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    bez problema će to fercerat
    kad sam ja na blue stormu II sa 2x18A tjerao dual 295 gtx moci ces i ti sa tom napojnom koja je pristojne snage
     
  3. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    ...samo sto ce CPU bit prespor za graficku.
     
  4. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Ja mislim da tek I7 može iskoriti njen potencijal pri overclockingu :)
    Koji ti je čipset na matičnoj ??
     
  5. selvin

    selvin Moderator

    4GB DDR400?
     
  6. ---

    --- Aktivista

    do mene je, DDR2800.
     
  7. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    To nije toliko bitno, sve i da radi na 400MHz. :D

    CPU je problem, da se radi o Q9550 na tom taktu, bilo bi ok, ovako nije.
     
  8. ---

    --- Aktivista

    i cpu je u planu, idem postepeno.
     
  9. selvin

    selvin Moderator

    Prodaj taj i kupi Q8300, neki s foruma su ga kupovali jeftino na piku. Mozes proci bez puno ulaganja :) Nije bas super jak, ali su 4 jezgre ipak 4 jezgre :)
     
  10. ---

    --- Aktivista

    q8300 je dakle bolji procesor, uprkos cinjenici da je e8500 skuplji za 100KM?
     
  11. Vedo

    Vedo Moderator

    igre sve cesce koriste sve 4 jezgre pa je u njima razlika oho-ho naspram dual-corea, dok u igrama koja koriste 2 jezgre je taj E8500 brzi.
     
  12. ---

    --- Aktivista

    znaci u igrama/programima bih dobio sa q8300 i njegove cetiri jezgre, ali bih izgubio na brzini koju imam sa e8500.
    gdje vise gubim, a gdje dobijam, pitanje je sad.
    uh, nikad dva dobra sastaviti. :mrgreen:
     
  13. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Pa s obzirom da je taj q8300 relativno jeftin, mozda ti i ostane nesto love od prodaje e8500... Ako uspijes taj q8300 dici na 3,6ghz, to ce ti biti odlicno rjesenje :D
     
  14. ---

    --- Aktivista

    ne znam da li bi mi napajanje, hladnjak (hyper212+) i ploca (Gigabyte GA-P35-S3G) to mogli ispratiti.
    i koliko je to uopste dugorocno rjesenje, da li je mozda ipak bolje pricekati mjesec-dva pa preci na am3 platformu (recimo phenom 955)?
     
  15. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    ja sam bio u sličnoj nedoumici pa sam odlučio preći na am3 ali koštat će me više nego sam očekivao. athlon x4 i solidna ploča su preko 400KM, dodaj k tome i ram to je najmanje 500KM. ako ćeš phenom ode to i debelo preko 6 joja bez grafe, hdd, napojne itd. na tvom mjestu prodao bih taj proc i uzeo ovaj q8300.

    što se potrošnje tiče e8500 tdp je 65 W dok je q 8300 95 W. ja mislim da će to napajanje izdržati bez beda.
     
  16. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Ne znam da li je kome ta PCIeX 1.0a uska sabirnica bila usko grlo zbog manje propusnosti kod novijih grafickih i komunikacije..
    Al opet sumnjam, samo ti nabaci quad i tu grafu a napajanje ti je odlicno i moci ce ono da izgura to sve od sale
     
  17. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Quad Core na 775 sa finom P35 maticnom koje nisu skupe i oc-at ga na 3.8 Ghz je isto sto i AMD X4 sa istim frekvencijama..
    tako da svi na 775 trebaju samo preci na dobar quad core, koji ce derati jos dugo vremena prije potpunog prelaska na neku arhitekuturu....
     
  18. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Za overclockat LGA775 quada sa 1333MHz fsbom na nekih 3.5GHz se mora imati P45 ploca (nijedan drugi chipset ne moze) i kakva bolja DDR2 1066 memorija. Hladjenje i napajanje su manje bitni.

    On nema ni plocu ni memoriju kakvu treba da ima. Ali bi i na 3GHz taj quad bio u prosjeku brzi od E8500 na 4GHz, a toliko sigurno moze izvuc.
     
  19. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Kako znam P35 Chipset je na 1333 Mhz Fsb bar je tako kod mene na Abit-u IP35 Pro a FSB joj može od šale na 500 Mhz
    sto se tice overclockinga jesi siguran ??, da odem do komšije začas uzmem screen shot od Q8400 na 3.7 Ghz na Abit IP35 (P35)
    ili da svratim do drugog sa P5K (P35) i 3.5Ghz Quadom..
    [​IMG]
     
  20. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ne moze P35 sa quadom na te frekve, moze sa dualcem, ali ne sa quadom. ;)