nova grafika za gta 4

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by edinko, Dec 22, 2008.

  1. edinko

    edinko Novi član

    pozdrav,

    trebala bi mi graficka kao sto naslov kaze za gta 4.
    konfiguracija bitnih konponenti:
    asus p5k
    c2d 6550 2,33GHz, fsb 1333
    3gb ddr2 1066MHz
    napojna 530w
    tranutna graficka je 660gt 256Mb.

    obziroma da ima crossfire opciju ako se stu moze iskonbinovati, a dobiti bolje za recimo te pare ili ne?

    recimo neki cjenovni okvir 170-270 km moze i vise, ali to bi bilo samo ako je drasticna razlika a ulog nije puno veci od tog okvira. hvala.
    :smt006
     
  2. Neso

    Neso Komšija

    9800 GT ja mislim da bi ti "gurala" fino igru gledajuci na ostatak konfe a nalazi se u tom cijenovnom rangu. Ja sam je platio oko 280 KM.
     
  3. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Bolje uzeti Quad-core proc za tu igru :D
     
  4. edinko

    edinko Novi član

    hvala na brzom odgovoru. uzeto u razmatranje.
    jos nesto sta bi trebao obratiti paznju na preformanse (one koje nisu napisane na omotu i slicnim mjestima) a sto je veoma bitno.
     
  5. edinko

    edinko Novi član

    vidi sto se tice procesora nije mi pokazao da je prepreka. obije jezgre su na 50% tako kaze task m. e sada znam sta mi govoris to mi je bila prva opcija kada sam kupovao komponente ali je ujedao cijenom tada. dok je ovaj proc na visini zadatka jos uvijek.
     
  6. sumeir

    sumeir Komšija

    Pa eto hurmash1ca ti je kazao,možda bi GTA4 najbolje išao na baklavu jer je baklava puna jezgri :smt003
     
  7. edinko

    edinko Novi član

    :smt006 sta je sa grafom zar to nije log. rijesenje, jer ako ubacim c2q sta je sa grafickom tada?
     
  8. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    IMO nikad ne treba kupovati dijelove da bi se samo jedna igra zaigrala - sumnjam da ima i jedna toliko vrijedna. Uzmi graficku kao sto je HD3870/8800GT i uzivat ces u svim igrama. Promijeni tu naponu cim uzmognes :smt002
     
  9. edinko

    edinko Novi član

    ok. by the way koju napojnu 2 buy?
    eto prodajem svoju napojnu 80km power line 530. :lol: ima garanciju. 8)
     
  10. Vedo

    Vedo Moderator

    Dobijes li te pare za nju, ja ti dam jos toliko :lol:
    Kao sto ti rece Hurma, Gta 4 je jako neoptimizovana igra, najvise profitira od quad core procesora, graficka u ovoj igri igra sporednu ulogu.
     
  11. b4HkoS

    b4HkoS Novi član

    btw

    jel dobro uzeti ovu za 270 km XpertVision GF9800GT 512 MB DDR3, NVIDIA GeForce, PCIe x16, 256-bit ?
     
  12. artemis

    artemis Komšija

    Uzmes 9800gt,napojnu 400W Chif,Fortron,Silverstone...I pridruzis se Folding@Home timu :)
    Ali ne ocekuj da gta ide glatko,jadno je optimiziran.
     
  13. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    viewtopic.php?f=5&t=15561

    Evo Fortrona za male pare! PowerLine za 80km :shock: hmmm..... tesko!
     
    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018
  14. Devil Hunter

    Devil Hunter Aktivista

    ta PowerLine napojna od 530 Wati ima u Genelecu nova 77 KM. :smt006
     
  15. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    @edinko
    Jesil iz Tuzle? Et kupit ću je ja za 60 km ako hoćeš, treba mi za neki slabiji računar.
     
  16. edinko

    edinko Novi član

    ne iz rajvoSa sam.
    @ D.H. sto se cijene tice bio je ovaj smajli :lol:
    mislim da ce posluziti napojna ako bude slaba karika ide van naravno. bas da je probam.
     
  17. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Posalji covjeku pozecem u Tuzlu za 60 i rijesena stvar.
     
  18. b4HkoS

    b4HkoS Novi član

    imal odg pls ?
     
  19. Vedo

    Vedo Moderator

    9800GT = 8800GT, pa ako mozes naci jeftinije nju - uzmi je (pcplus.ba, provjeri imaju li na stanju)
     
  20. b4HkoS

    b4HkoS Novi član

    uzimam racunar u imtecu .... bla bla

    i interesuje me valja li ova grafa i jeli je dobro uzeti ili da idem na onu od preko 300?