nova grafika za gta 4

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by edinko, Dec 22, 2008.

  1. Vedo

    Vedo Moderator

    bolja opcija je ATI 4850, ako ne mozes nju neces pogrijesiti ni sa 8800GT/9800GT
     
  2. b4HkoS

    b4HkoS Novi član

    da znam da je 4850 vrh...al ja sam na ovoj radi budzeta samo da pitam posto je ova jeftinija od ostalih 9800 GT ....imali kakve razlike u performansama ili je ista kao i ostale drugih proizvodaca ?
     
  3. frenki_23

    frenki_23 Aktivista

    kako kazete da je quad glavna karika. kako sam ja skontao da nije.
    instalirao sam tu igru. i imam quad i grafu atiHD2600XT i moram igrati sve na low i smanjeno da imam 30 fps a na sve prekp medium mi je zaledeno. jeli to ovaj patch rjesava ili je to sve do grafe?
     
  4. Moncho

    Moncho Komšija

    poenta cijele price je bilo da danasnji c2d procesori nisu dovoljni da bi gta iv radio kako spada. Naravno budalasto je pomisliti da ce sam procesor da tjera igru...
    Negdje sam citao, c2d proc sa gtx 280 ima 20 fps dok ako se samo proc zamijeni sa quad fps skoci na 40 fps...
     
  5. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Je, tako je. Pa bio je na GTA4 temi link, svabe testirale GTA4, dualac je tek minimum, a tek sa quadom pocinje normalno igranje.
     
  6. Moncho

    Moncho Komšija

    a sa 8 virtuelnih jezgri kod nehalema ce tek doci na svoje... :D
     
  7. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Imaj na umu da SMP kod Nehalema obicno rezultira nizim performansama. Kako je u GTA4, ne znam.
     
  8. Moncho

    Moncho Komšija

    S obzirom na skaliranje performansi u igri prelaskom sa 2 jezgre na 4 jezgre, logicno je ocekivati da ce se desiti i kada prelazimo sa 4 na 8 ( koliko ja znam igra odnosno software ne ne zna da li se radi o 8 fizickih jezgri ili pak 8 virtuelnih). Nehalem pada tamo gdje igre ne znaju iskoristi ni prelaz sa 2 na 4 fizicke jezgre, jer jednostanvo nisu pisane za vishe od 2 jezgre ( cak ni dvije jezgre ne znaju iskoristiti a kamoli 4 i 8 stoga zbog "zbunjenosti" OS kada radi sa threadovima od tih igara dolazi i pad performansi kada se ukljuce SMP na nehalemu. Isto tako, koliko me pamchenje sluzi GTA je ekskluziva uvijek bio za Playstation, tako i ovaj 4 dio je pisan za PS3 koji ima 8 jezgreno cudo iz IBM pechnice. Stoga je logicno pretpostaviti da su programeri bili svejsni postojanja toga broja jezgri i da su znali da iskoriste to. Nakon ovog mnogo je jasnije zasto dual core procesori nemaju sta traziti u ovoj igri...
     
  9. GW

    GW Moderator

    Nemoj povezivati 8 SPE-ova u Cell-u sa 8 virtualnih jezgri u Nehalemu. Igra nije u startu pravljena da iskoristi HT, niti je pravljena da iskoristi 8 SPE-ova jer PS3 varijanta Cell procesora nema 8 jezgri.
     
  10. D4T4X

    D4T4X Novi član

    Offtopic >_>

    usporedi cijene i stavi opis pa ces vidjeti :smt002
     
  11. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Nema PS3 bas pravih 8 jezgri, ali svakako pokazuje zube modernim procesorima. Isto tako postoji i X360 verzija, a opet CPU u toj konzoli je trojezgreni, a svaka jezgra je "multithreaded". Vjerovatno ce situacija biti slicna i ubuduce sa visokoprofilnim portovima.
     
  12. Moncho

    Moncho Komšija

    Znam da se ne mogu uporedjivati CPU u u konzolama i ovi nasi Desktop procesori, ali sam vishe ono neko razumno i slobodnije zakljucivanje...

    No u ova zadnja dva dana bas sam procitao na desetine stranica vezanih za GTA IV i probleme sa doticnom igrom
    Iako svi upreduju brzinu izvrsavanja na consoli i na PC. Naime, gta IV za konzole radi u 720p rezi, sto je cak manje i neke danas standarne reze 12801024 za PC. Isto tako igra na konzolama je limitirana na 30fps, i sudeci po komentarima ljudi koji su imali prilike da odigraju i jednu i drugu "verziju" igre, zna gadno pasti ispod te brojke. Isto tako kazu da je enormno veca "kolicina zbivanja" u PC verziji igre.
     
  13. GW

    GW Moderator

    GTA je loše napravljena kako god okreneš.
     
  14. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Poenta je da na konzoli od 300KM igra radi bolje i "problem-free" nego na kompu od 2K maraka. I to sve strpano na 8.5GB bez ikakve instalacije. :roll:
     
  15. joyjoy

    joyjoy Aktivista

    GTA 4 : Recommended Hardware Requirements 512MB ATI 3870 , kod mene je ATI 3850 i super ide GTA 4 , a CPU Recommended :AMD Phenom X3 2.1Ghz kod mene Athlon X2 3 Ghz , eto slabije mi od Recommended ,malo jače od minimum i ide , uvijek je tako bilo , RAM mi je 4GB a to je najeftinije sad. sreca je pa su igre free (zivio crack) i zato je bolji PC od PS3
     
  16. Moncho

    Moncho Komšija

    igre nisu free igre se placaju... isto kao sto placas majicu ili pantole ili pak patike...
     
  17. apdejt

    apdejt Overclocker

    Naravno, narucito kod nas, krenivsi od Beosofta 80tih godina pa sve do danas. :D :D :D :D :D
     
  18. Bumbe

    Bumbe Aktivista

    Ja se stvarno nemamo nasto pozaliti jedino sto mi igra neradi sada opdnosno imam problem sa "narodnom" verzijom....Dok mi je mogla malo mi je trzala ,recimo svakih 20min sekundu mi trzne.Procesor mi dosta slab za nju al igra je gurala na medium/high 1024x768
     
  19. edinko

    edinko Novi član

    hvala na ovim odgovorima. srentna vam nova godina. i nadam se da ce nam sada komp. komponente biti jeftinije radi ukidanja carine na uvezenu robu iz EU. :smt003 :smt005
    pomogli ste mi puno.
     
  20. edinko

    edinko Novi član

    nakon mozganja i igranja vruce (skupo)- hladno(pristupacno) i obilaska vise od jedne prodavnice i web stranica.
    grafika je sljedeca geforce 9800gt sa AC accelero s1 hladnjakom.
    nisam vas gnjavio ovom stavkom koja mi se motala po glavi, ali ipak nisam mogao da odolim da imam hdmi karticu i igram analogno pa je zato dosao AOC 2230FH.
    grafika: http://www.ecs.com.tw/ECSWebSite/Produc ... 54&LanID=0
    monitor: http://www.aoc-europe.com/wEn/monitors/ ... 2230Fh.php
    sada sve je prikopcano i radi ok. cak i "ova" power line napojna se uklopila.
    stim da je "dosao" i ocz dual chanell 4x1gb ram na 1066MHz
    hvala jos jednom na vasem vremenu, znanju.
    ako neko ima pitanja i komentara "pucajte".