Nova Konfiguracija

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by Ghostbusters, Apr 4, 2014.

  1. bhd

    bhd Veteran foruma

    Sve ostalo vec imam.
    SSD, R9 280x, FSP AURUM CM750 2x4GB 1600MHZ ddr3. hocu da uradim samo upgrade ploce i procesora, al ne davat pare za neki upgrade za naredne 3 godine nego da imam ...
     
  2. dmr

    dmr Veteran foruma

    Koliko bi te dosao jeftinije i5 od i7?
     
  3. bhd

    bhd Veteran foruma

    120km
     
  4. Pionir

    Pionir Overclocker

    Koliko vidim volis BF4 :)

    Onaj FX 8320E, mozda dobra zvucna, slusalice, bolji mis, podloga ... :smt066
    (pitaj raju koja roka po 100 killova na cemu igra)

    Eh, kad neko kaze mrtav socket (generalno), a sta mislis koliko para sada vrijedi moj 2600K sa plocom (svaki je mrtav nekome) ?! Kod Intel je mala razlika u performansama za kratak period kada izlaze novi procesori i lovu koju trebas dati zbog te nadogradnje. Gledaj moj 2600K ide na 4.6 GHz nista voltaze ne diram i plus imam OC rama na ovoj jeftinoj ploci.

    Jedino sto vrijedi u ovoj prici je NOV PC za razumne pare.

    FX 8320E, sacekas malo DX12 i Mantle, docekas nove R9 390 i lagano :smt067
     
  5. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Nema tu puno filozofije, ako ti je i7 preskup, onda fino 4670K + Z87/97 i igraj se malo sa OC-om. Ili FX-8350/70 ako imaš dobar cooler, ali tu ćeš se opet uvaliti za ploču ako misliš nešto pošteno uzeti.
     
  6. KingT

    KingT Veteran foruma

    Ma samo i7, vidim ima 4770K za oko 580KM na piku ako nije jeftiniji 4790 onda ga trebas uzeti u obzir jer je K model.
    Uzeti kakvu Z87 ili Z97plocu i zdravo.

    Vjeruj ima da se iznenadis koliko ce bolje da ide BF4 i sa manje FPS dropova nego Phenom X6.
     
  7. Tensai

    Tensai Komšija

    Možda je bolje sačekati Broadwell.Smanjenje litografije na 14nm bi moglo donijeti nešto jače procesore.
     
  8. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ako može čekati još pola godine, onda je bolje. Mada će Broadwell procesori gotovo sigurno raditi na postojećim Z97 i H97 pločama.
     
  9. dmr

    dmr Veteran foruma

    Kupi 4670k i klokaj ga na 4,5GHz i bit ce brzi u igrama od stock 4770, a ustedio si 120KM :D
     
  10. KingT

    KingT Veteran foruma

    Bice brzi u igrama sve dok 4 threada nisu usko grlo, garantujem da u Bf4 CPU ce biti na 80% loadu sto i ne daje neku sigurnost za buduce naslove.

    Mozda je bolje da saceka Skynet i Neural Net arhitekturu :D
     
  11. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    I moj 3750k na 4.4ghz skripi u BF na serveru sa 64 igraca,mislim nije da je slab i da treba jaci al je citavo vrijeme na 80-90% i to ne obecava neku sigurnost za buducnost.
     
  12. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Taj BF4 MP je izoliran slucaj, generalno je za sve ostalo dosta i5 na ~3.3GHz...
     
  13. KingT

    KingT Veteran foruma

    Pepi uglavnom igra BF tako da mu je i7 preporuka kad vec radi upgrade da mu potraje.
     
  14. dmr

    dmr Veteran foruma

    Rijetke su igre koje znaju koristiti 4 jezgre do 100%, a tako ce i ostati. Eto najnoviji naslovi koriste i5 do 80% max pa je bolje imati sto veci klok.
     
  15. Bumbe

    Bumbe Aktivista

    Jel se moze uzeti "pristojan PC" za nekih 1200,1300 KM..sa ili bez monitora.. treba mi za posla kod kuce (dtp,graficki dizajn)
     
  16. black

    black Komšija

    Za te svrhe sigurno.Sta koristis?Photoshop , Indesign?

    Core i5 sa 8GB rama , SSD 240 GB moze se ugurat.Imas li kuciste i napojnu?
    [​IMG]
    [​IMG]

    1200 okruglo , ako hoces SSD od 256GB onda dodas jos 100 KM za Crucial MX100 256GB.
    Ne znam koliko rama moze Photoshop povuci u tvoje svrhe , kod je maksimalno 4GB ali to je slika od 100 MP.Mozda ne bi bilo lose staviti 12 GB rama ali onda ti treba bolja ploca.
     
  17. Bumbe

    Bumbe Aktivista


    ma slusaj,mogu se proguliti do nekih 1500 KM,jer cu uzeti preko firme koja radi s mojom firmom pa tako da ce biti jeftinije..imam ja 22" samsungovu ali bi volio uzeti novi monitor ,sad ne znam jel se sve moze uklopiti do 1500,uzimao sam prije godinu u firmu racunar,i ovdje mi je neko sklopio i taj sam uzeo,a sad mi treba kuci novi,za moje potrebe ..do nekih 1500 KM..pa ako nekome nije mrsko da mi samo napise kakvu konf. i ako bi se mogao ubaciti neki dobar monitor bilo bi super..hvala raja
     
  18. black

    black Komšija

    Pa eto 1200 ti je ova gore konfa , mozes ugurati DELL IPS monitor jos.
     
  19. Bumbe

    Bumbe Aktivista


    a graficka,ne vidim da si je napisao :D
     
  20. black

    black Komšija