Nova Konfiguracija

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by Ghostbusters, Apr 4, 2014.

  1. Vjetric

    Vjetric Aktivista

    Zasto ljudi uglavnom uzimaju 120Gb SSD, kad za 70KM vise se moze dobit 240Gb? 120 nije malo?
     
  2. anel007

    anel007 Komšija

    zavisi od potrebe, meni je sa instaliranim sistemom i svim aplikacijama koje mi trebaju ovakvo stanje i 120 GB SSD mi uopce nije malo

    [​IMG]
     
  3. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Zavisi koliko kome treba prostora. Ja imam 2x128GB pored mehaničkog hdd-a i taman mi je za sve. Isto tako je bolje uzeti Samsung 850 Pro od 128GB nego npr. Transcend ili Silicon Power od 256GB.
     
  4. Vjetric

    Vjetric Aktivista

    Ako mi salje iz Usa u orginalnoj kutiji, onda moram platit carinu? I shipping..?
     
  5. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Shipping plaća osoba koja šalje, a ti ćeš platiti ove naše dadžbine.
     
  6. Vjetric

    Vjetric Aktivista

    Na taj nacin se bas i ne isplati, jedino ako licno donesu u kuferu..
     
  7. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    pozz raja
    drug me pitao da mu vidim neku konfiguraciju za igranje...ja sam totalno van fazona,komp sa mkupio prije 6 godina...
    budzet negdje od 1200-1500 KM,tako sam mu rekao da ce gaizaci gamerska centralna,mislim da se moze solidan komp sastaviti
    pa ako je neko naletio negdje na gotovu konfiguraciju ili da baci koji link,da mi i ja proslijedim
    hvala
     
  8. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    dakle jaran sastavlja, treba mu case do nekih 150 km, trazi da ima dobar cable managment i dobar airflow, iskljucivo s crnom bojom :p i neka optimalna napojna koja ce moci potjerati slijedecu konfiguraciju
    kupovina preko pika od ovih pouzdanijih prodavaca, pa preporucite

    -intel i5 4690k
    -nvidia geforce gtx 960 4gb
    -ram 8gb kingston hyperx fury 1600mhz
    -mb asus maximus VII ranger
    -ssd samsung 850 evo
     
  9. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    CM HAF 912 možda?
     
  10. kugla

    kugla Aktivista

  11. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ja za silne godine još nisam naišao na pristojno i originalno Thermaltake kućište.
     
  12. black

    black Komšija

  13. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

  14. selvin

    selvin Moderator

    Nije nista predobro, jedino sto tu vrijedi jest cpu, ali je non-K. U svakom slucaju solidan deal, ali ja bi izbjegavao ta kucista. Mada je mozda samo do mene :D

    Ta kod mickey-a varijanta isto nije losa, samo sto je CPU prestar, ali koliko para toliko muzike.
     
  15. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    ok, i na kraju sta bi izabrao

    i meni se svidja cpu, zato i pitam za cijenu, istog sam misljenja i za kuciste, ono sto mi je bitno samo da ne dolazi do pregrijavanja cpu, pa da ventilator vrišti

    sutra ujutro naručujem pa mi je malo hića

    yeba je kad uzimas nesto a nizak budzet imas

    inace cpu bi se koristio 90% za web browsing.
     
  16. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ja bih taj prvi sa i5-2500.
     
  17. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    hvala, onda cu uzeti od ovog pcworldbl

    malo sam pretrazivao forum, citao sam sta je kingt pisao o njemu, mjenja cijene svako malo, bas mu na profilu gledam isti pc, 2-3 puta mjenjao cijenu.
     
  18. Pionir

    Pionir Overclocker

    Pozz raja, trebam nesto odmah, molim :)
    Cijena oko 450-600 KM, pa sam gledao i3 4130/4160 i gts250 gddr5 1GB...(ovo je novo)...
    Ima li neko PC dobar da prodaje, moze u dijelovima, samo provjereno, garancija i tako slicno.
    Hvala