Nova Konfiguracija

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by Ghostbusters, Apr 4, 2014.

  1. heroic

    heroic Komšija

    Ne znam ko je "rale", ali ja uglavnom koristim i7 4790K :mrgreen: Doduse nisam gamer pa nisam relevantan da ista kazem vezano za performanse, meni je za programiranje super :D
     
  2. dmr

    dmr Veteran foruma

  3. bhd

    bhd Veteran foruma

    phenom2 1055t x6
     
  4. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Jesi li to overclocko? Mozes dobit znacajan boost jer taj cpu radi fabricki na niskom taktu.
     
  5. bhd

    bhd Veteran foruma

    Ma jesam al to je vec 5 god staro. Vec sam sve upgrade sem te dvije stavke.
     
  6. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    da vidite u mene "makine"...evo vec 5 godina isti,jedini upgrade je bio ram :D
    ali kako bas i ne igram vise igrica,vecinom net i office...moze dati ruku...samo da ne rikne :D
    mada,poceo je nesto opasno da hromce i bude bucan,zuji,grci :D
    a para za novi nemam...tako da je i ovo super :D
    skuplja u vas jedna komponenta nego u mene cijeli komp :D
     
  7. bhd

    bhd Veteran foruma

  8. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ok kombinacija.
     
  9. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

  10. Sena

    Sena Veteran foruma

    Da samo sto je ovaj lik levat, a micky nije.
     
  11. bhd

    bhd Veteran foruma

  12. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ja sam jednom uzimao nešto od njega i bio je ok, izgleda da je postao levat u međuvremenu. Doduše mene je Miki prošle godine levatio za 4770K. :)
    A siguran sam da bi većina ovih iz Banja Luke mogli nabaviti solidnu H97 ploču za iste/slične pare.

    @bhd - Z97 je najbolji čipset iz te serije, ali ti ne treba jer ti je procesor zaključan (non-K). H97 je sasvim ok.
     
  13. Sena

    Sena Veteran foruma

    Kao sto rece baha, h97 je ok, nemas potrebu za z97.
     
  14. bhd

    bhd Veteran foruma

    Aham, pa nema potrebe da se ovo clocka bar narednih 5 godina kad izadje battlefield 7 :D

    *edit,

    hvala, ma jok samo da mi pokrije sve potrebe prikljucaka gura 280x i tako :D da pici be-ef :)
     
  15. bhd

    bhd Veteran foruma

    ako je vjerovati pik dilerima 4770 vise nije u prodaji na BIH trzistu samo i7 4790 koja je 583km :)
     
  16. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Skuplji ali i brzi cpu.
     
  17. black

    black Komšija

  18. bhd

    bhd Veteran foruma

    ma sad ksupljat pare.. jer je ovo preslo moju lovu :D nema 4770, i ploca je skuplja, znaci +100km
     
  19. black

    black Komšija

    Pogledaj Xeon E3 ako nadjes gdje jeftinije.
     
  20. Tensai

    Tensai Komšija

    Ja ti savjetujem razmisli još jednom o drugim opcijama.
    Recimo Athlon X4 750,FX-6300,te G3258.
    To su neki procesori u rangu 130-180KM.čije performanse po marki su daleko bolje od i5 i i7.

    Po svim mogućim testovima,i5 i i7 procesori nisu mnogo brži od navednih.Čak u nekim igrama dobro naklokan G3258 je brži od i5(dokaz na linkovima ispod)
    U najboljem slučaju i5 je brži nekih 20-30%.
    Po meni je ludost platiti 4 puta više novca kako bi se dobile neznatne razlike u performansama.
    Uloži u dobru grafičku,a i procesor i ako ga pregazi vrijeme lako ga je zamijeniti.

    http://www.tomshardware.com/reviews/pen ... 849-9.html

    http://www.techspot.com/review/586-amd- ... page6.html