Nova konfiguracija

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by [tota], Jul 4, 2006.

  1. [tota]

    [tota] Aktivista

    E i ja izaberem kad cu nesto kupovati... :D
    Prvo sam mislio ici na s939. konfa do 2200 KM ali brzo ce Conroe izaci cijene ce pasti, vidim ne dvoumim se ja jedini, AM2 stigao (nista od njega, bar zasada) ali glupo bi bilo sad uzeti 2 GB DDR1 a polako on ide u zaborav iako ne jos.
    Vidim syss je presao na Intel DC, koliko vidim dobro se OCaju a jedan D805 kosta koliko i 3200+ (tu negdje).
    Posto nisam pratio Intela ima vec dugo koliko kosta dobra ploca da li se moze za gore navedenu svotu dobiti DC konfa :)
    AMD - Intel
    3200+ Venice (trenutno) - D805
    2GB DDR (latencije ne toliko bitne) - 2GB DDR2 (Kingmax 667?)
    Asus A8N-E - ???
    7600GS 256 MB DDR2 (3 pozeljno radi OC-a @ GT)
    Hitachi / Seagate / WD 250 GB Sata II
    Samsung 740B 8 ms DVI...
    Kuciste & Napajanje ~ 150 KM
    Ostale komponente DVD/RW, mis, tipkovnica imam već.
    E da 23.7 pad cijena, pricekati? x2 3800+ tada :?:
    Vaše preporuke :)
     
  2. smith

    smith Aktivista

    cekaj na pad cijena pa uzmi AMD,moja preporuka
     
  3. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    sacekaj al ono sto bih ti ja predlozio je
    805 + msi 975x platinum i 2x1gb ddr2
    i neka 7600gs

    ili
    3600 x2 amd + msi k8n f1 + 2x1 gb ddr1
    i neka 7600gs
     
  4. ming

    ming Veteran foruma

    Znam da je A64 3800 oko 320 mambi, Intel Penta 920 (dualcore mofo sa 4 mege ) 400mambi.
     
  5. syss

    syss Veteran foruma

    uzmi 975 ploču (imaš asusa i intela pa biraj), celeron neki šuplji i čekaj 23.7. na conroe :wink:

    ostatak uzmi praktički bilo koji ddr2 jer više-manje svi idu na ddr800 (provjereno za pqi, kingmax, adata, ocz... bla-bla), moja preporuka kingmax 667 u dc iliti 2 x 1gb, 7600gt, hitachi, nešto + min. 400w branda i to je to.

    http://www.asus.com/products3.aspx?l1=3 ... tel%20975X - p5w dh provjereno odlično radi.
     
  6. Big_Brown_Beaver

    Big_Brown_Beaver Aktivista

    tota...stari machak....dugo te nije bilo sheki :D
     
  7. [tota]

    [tota] Aktivista

    Sta dugo... :D hehe
    Sad bi mi bilo "zao" da idem na SC, a pricekati jos 20-30 dana pa piknuti dual core isplati se :)
    Vidim Chiftec 450W nije puno, valjda bih trebao drzati vodu, bitno je samo dobru plocu upiknuti, Kingmax ferca...
    Kakvo je stanje sa hladenjem Intela (Presler). Samo nek nije ko Prescott dobro je :lol:
    AMD me vuče sebi (stari fanboy) ali da sam AM2 uzimam kako vidim nije dobro, a za platformu sa DDR1 nebih jer sam mislio 2GB RAMa upiknuti.
    Zasada cekam pad cijena i dolazak Conroe 8)

    Ocu da se vratim u vrijeme AXP mobilaca sa parama qq
     
  8. syss

    syss Veteran foruma

    za intela imaš sonic tower, big typhoon ili freezer 7 pro... ostalo više-manje, jer ovo je relativno jeftino i provjereno dobro hladi.

    konkretno kod mene je freezer 7 pro okrenut tako da puše preko finova na pozadinu case-a, gdje ga "čeka" antec 120mm... temp na 3.4ghz (znači 800mhz clock + nešto viši napon - 1.300v) sa loadom obje jezgre ne ide preko 45 ako se ne varam.

    tužno za reći, ali mislim kako amd više i nije toliko konkurentan (čak i sad)... jer rekao si i sam: 805 = venice 3200+ :wink:
     
  9. [tota]

    [tota] Aktivista

    Evo gledam...
    D805 109 € (alternate.de) a sljedeci tjedan dolazi rodica.. :?
    E jos kad bi mi plocu mogla ponijeti :lol:
    Ali dolazi avionom pa vjerovatno mogu zaboraviti na donosenje elektronike :(
    Znaci ostajem "ogranicen" na Plus.
    Koliko vidim nemaju Asusovih ploca (1-2) :x

    E kad bih mogao nabaviti komponente u Linksu pao bi 930BF :cry:
     
  10. Nani

    Nani Komšija

    Toliko po forumu, toliko tekstova i opet pored silnih postova po starom sve ide ->pored tako jakih procesora tako slaba graficka ma nemam rijeci, kupujte sta mislite da je najbolje, samo nemojte onu suplju ne treba meni jaka graficka e nek treba 3800+
     
  11. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    amd ti je jedino tisha varijanta i jeftinija sto se tice ploce.
     
  12. Shenron

    Shenron Komšija

    Ako ces cekati Conroe morat ces to i lijepo platiti... najjeftini (E6300 (1.86GHz)) ce biti oko $210 dodaj na to PDV, marze, sranja i ostalo... doci ces lako do nekih 450-500KM... + neka dobra ploca 400-450KM...

    Cekat cu da kupim AC Freezer 64pro i VF900Cu pa da vidim do koliko ide ovaj moj komp.
    I ovako je tiho (trenutno ne cujem komp, 1,0Ghz 1.1v (CnQ), 3500rpm vent na cpu, i 45% vent na gpu, napajanje se ne cuje)... ali sa ova dva venta mislim da cu ga i po noci imat problema cut kako radi.
    Razliku izmedju AM2 i s939 neces osjetiti, jedino ako imas u planu kupovati novi proc u narednih 3-4 mjeseca... kupis s939 i uzivaj.
     
  13. [tota]

    [tota] Aktivista

    @Shenron Mislio sam cekati Conroe ali ne da njega kupim nego ocekivan je pad cijena pa onda odlucim defintivno, jer cijene x2 ce pasti... budemo vidjeli :)

    @Nani eto za 2200 KM konfu vec sam naveo sta mi treba, koju bi ti graficku preporucio :?

    Ali znam jednu stvar, trebao bih pricekati do kraja ovog mjeseca :D
    Citam sinoc da bi Intel mogao i ranije izbaciti conroe, netko je nesto spominjao marketing... procitao na PCE
     
  14. ming

    ming Veteran foruma

    Vec su cijene sletile.

    Usput Core Duo na nase trziste stize Q4 :smt002

    Treba jos cekati.
     
  15. Nani

    Nani Komšija

    @tota Minimum za te pare 7600GT
     
  16. [tota]

    [tota] Aktivista

    Proslo dosta vremena... jucer provjeravao cijene i C2D ce 95% uletiti ;)
    CPU: Core Duo E6300 - 420 KM
    MBO: Asus P5B 373 KM
    RAM:Transcend DDR2 1GB 667MHz 240pin JetRam 223 KM
    (vidicu mogu li naručiti Kingmax 667Mhz)
    HDD: WD 250GB WD2500JS SERIAL ATA II, 8MB cache
    Kućište & PSU:
    Antec SLK1650B-EC & 350W SmartPower
    (350W Antec sve@stock bice dovoljno valjda)
    Mon: Samsung SM940B (DVI, 8 MS, oci su no.1 :D)

    Posto budGet ogranicava, trenutno mogu samo 1GB RAM-a, pa kolika je razlika izmedu 2x512 i 1x1GB (dual channel) ili da uzmem sada 2x512
    a kasnije da prodam ove ili ostavim i ubacim jos 1 stick ili 2 zavisi
    kako ploca bude slusala (3-4 modula.. DC sumnjam).
    Znaci cilj je 2GB RAMa ali zasad nije potrebno koliko vidim.
    Najvjerovatnije Asusovu ili POV 7600GS (znam znam... jace treba)
    ali iskreno osim wc3 na ovom kompu se nista drugo i neigra.
    Conroe "uzeo" radi upgradea nekad u buducnosti...
    AM2 (mala razlika dode) a s939. polako ide u prošlost.
    Sta mislite :)
     
  17. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    ono prateci trziste zadnjih 6-7 godina imam zestoki osjecaj da ce taj isti conroe iza nove godine biti 250km
    chekiraj cijene memorija kod slave
     
  18. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ima jos jedna cinjenica: iza nove godine ce izac E4300, koji ce radit na FSB-u od 800MHz, 2x1MB cache-a i imat ce 9x mnozilac, tj radit ce na 1,8GHz. Dakle mnozilac kao i E6600...
    Nece ni trebat skupa ploca da bi se ocalo...
    A bit ce sigurno dosta jeftiniji od E6300...
     
  19. [tota]

    [tota] Aktivista

    Čekam vec 3 mjeseca... jos 2 necu sigurno :p
    MBO + RAM rade provjerio na Asusovoj compability listi,
    samo jos neznam ocu li 2x512 il 1x1GB :?
    Mislim da ce PSU drzati, ako moze A64 konfu sa slicnim komponentama sto nebi C2D (proc manje trosi..).
    Antec 350W SmartPower 2.0 :?:
    "Review" monitora od 15 str. pregledao, kupujem! :D
    Disk ok, jos moram viditi grafu. mozda upadne GT al to javim u
    pon. kad vidim sta imaju na stanju i cijene. ;)

    Optika: Nec 3550A ceka na selidbu :lol:
     
  20. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ako ne mozes uzet odmah dvije gige, idi onda na 2x512MB. Conroe zahtijeva dual-channel, DDR2 533 u Single-channelu bi bio dovoljan za jedan 805D koji ima 533MHz FSB, ali nikako za Conroe na 1066MHz FSB-u. Dakle minimalno dual-channel sa dva 533Mhz sticka.