Novi komp!

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by PROOF, Sep 6, 2007.

  1. PROOF

    PROOF Aktivista

    Htio bi da u ovoj firmi - http://www.ingel.ba - sastavim dio kompa do jedno 1000-1100KM (30-50 Km preko nije na odmet)! Zamisljao sam:
    AMD 6000+ X2 + hladnjak iako je BOX
    MB neku do 150-170KM
    1GB DDR2 800mhz
    160 GB HDD SATA
    nVIDIA 8600GTS 256 MB

    Volio bi vas prijedlog sta izmjeniti, s tim mislim da bi mozda uzeo i core2duo ako je bolji od AMD-a! PS: Preporucite MB obavezno :D :smt007
     
  2. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Core2Duo E6550
    ASUS P5K SE Intel P35 FSB 1333
    ili
    AMD Athlon X2 4800
    MSI K9A Platinum
     
  3. dmr

    dmr Veteran foruma

    Koji monitor imas, ako je neki lcd onda bih ti preporucio jacu grafu a slabije ostale komponente. Recimo slabili proc c2d kojeg naklokas :)
     
  4. PROOF

    PROOF Aktivista

    Ocigledno nisi vidio cijenu koju sam namjenio za MB! Jesi li mislio da uzmem ove proc koji su jeftiniji a dodam za MB?EDIT: prijedlog br.1 ne dolazi u obzir! Jebga BUDŽET :smt022
    Nije LCD 19'' TRT
     
  5. dmr

    dmr Veteran foruma

    mislis CRT :D A nista onda moze i ta graficka :)
     
  6. Heinz

    Heinz Aktivista

    C2D je bolji svakako, ali meni ovo sto si slozio prilicno bezveze pravo da ti kazem. Fakat ne vrijedi uzimati 6000+ ako ces uz njega uzeti samo gigu RAMa. Kad malo bolje skontam 6000+ uopste ne vrijedi uzimati, radije uzmi neki malo slabiji procesor a uzmi 320GB disk sa 16MB kesa i 2GB rama. Ako ipak uzmes 6000+, cooler ti ne treba, jer na njemu dolazi pravo dobar stock se heatpipeom, ovo iz iskustva govorim.
     
  7. PROOF

    PROOF Aktivista

    U naredna 2 mjeseca bi trebalo doci jos po 1GB RAM-a tj ukupno 3GB posto necu odmah imati pare za sve 3! :)
     
  8. Nani

    Nani Komšija

    Malo 3 uzmi 5 giga :!:
     
  9. Sale

    Sale Aktivista

    kratkorocno gledano...koji ce mu Qrac :wink:
     
  10. Zlatan

    Zlatan Komšija

    a zar mu nije bolja x1950pro u istoj radnji 50KM jeftinija, a bolja? jedino sto ne podrzava dx10
     
  11. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ma ne znam bas. Jest bolja za trenutne igre, a pogotovo u vecim rezama. Znam da ce sad svi reci da od 8600 dx10 performansi nema nista. Ali bojim se da ce se uskoro pojaviti igre koje neces moci ni pokrenuti samo zato sto ti graficka ne podrzava dx 10! I da te igre nece iskoristavati ni 5% direct x-a 10, pa ce se i na 8600 moci igrati uz smanjene detalje i manje reze. A onda ti djaba snaga 1950pro! Nadam se da nece biti tako jer i sam mislim kupiti 1950pro :)
     
  12. Vedo

    Vedo Moderator

    Nece biti tako jos bar godinu - dvije. Preveliki je dio trzista koji ima jos uvijek Dx9 grafe i koji ne zeli preci na Vistu, nisu developeri ludi da to ogromno trziste prokockaju. A za godinu - dvije ce ti vec biti GF10xxx ;)
     
  13. dmr

    dmr Veteran foruma

    Vidit cemo to sa pojavom vise dx10 naslova!
     
  14. Zlatan

    Zlatan Komšija

    u tom kako svi vele malo vjerovatnom slucaju, prodas meni ili nekom slicnom, ko nije zaljubljenik u vistu i dx10 i zadnje naslove, tu 1950 100KM jeftinije a sebi kupis 8600
     
  15. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ma bjez ba danas svi hoce sve djabe :D. Tada bih j mogao prodat al za 200KM manje :D. Ili da cekam pola godine :D . A uostalom meni 8600 ne bi nikako pasala jer imam 22"lcd pa ganjam grafe sa sto vecom memorijskom propusnoscu zbog velike reze pa makar ih igrao i u dx8 :D
     
  16. Nani

    Nani Komšija

    It was a joke :smt005