Novi PC do 500KM

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by Pelikan, Jun 16, 2012.

  1. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Stevie i ja smo sklopili slicne masine..

    G620

    P8H61-M

    4Gb XyperX Blue

    500Gb WD Caviar Blue

    Fortron Hexa 400w

    Integrisana je grafička,ovo je kupljeno u PLUS-u,dobio sam i neki još popust..
     
  2. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Koliko para? Uklapa li se u budžet?
     
  3. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    To je ok ako racunar nece biti za igre, za office/htpc masinu je taman. Ali kad se ubaci kakva HD6670/6750 graficka, to je vec debelo preko 500KM.

    Veliki dio iznosa ode na disk, nazalost.
     
  4. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Lično da sastavljam računar nikad ne bi dao 150+KM za hdd uzeo bih nešto polovno ili ganjao novo preko pika. Ali to sam samo ja.
     
  5. NAILS

    NAILS Moderator

    Treba ganjati manje diskove dok ovo ne pojeftini. Je li WD osposobio onu tvornicu sto je ostecena od poplava ?

    Ja sam uzeo za 80KM 320GB nov sa pika tako da se treba tu negdje traziti. Sve preko 100KM nema smisla u ovo doba.
     
  6. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Osposobljene su tvornice, diskova ima kao nekada, medjutim cijene nisu kao nekad. Doce na one cijene prije poplava tek 2014. godine.
     
  7. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    X3 nema na stanju, ono sto je hamo napisao ce i naruciti sutra-prekosutra, valjda bude sve na stanju. Polovno nece ni u kom slucaju, niti bih ja da ga nagovaram na to, jer ako bude sta crklo, meni ce se prvom obratiti :) Objasnio sam mu kako ce odprilike igre ici i on je prezadovoljan, kako rekoh, trenutno igra na racunaru iz negdje 2005. :) Disk nece uzimati, ima vec neki manji, ali bolje i to nego bacati tolike pare samo na njega. Nisam ni znao da je ovolika cijena, strasno.

    Sto se tice ove konfe s integralkom, sta ce na tome igrati, pacman? :p
     
  8. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker


    Ova integrusa moze gurati Sims xd ,ali eto,ako vec ima taj HDD,ustedice pare,i moze naci dobru grafu tipa 6670.6770,6750,GTS450 i sl.

    Mislim da bi mu se ovo sad moglo i u budžet uklopiti zbog diska,a po meni je bolja konfa :D, vidi ti i ovu,pa se onda odluci ;)
     
  9. chivas

    chivas Novi član

    A nešto ovako, ili je to sve isto?


    PREGLED KOŠARICEADRESADOSTAVANAČIN PLAĆANJA
    Procesor AMD A4 X2 3300
    Vrhunski AMD procesori nude pouzdanost u svakom trenutku rada. Izdržljivost i podržku za sve zahtjevne...
    Smanji količinuPovećaj količinu 119,00 KM
    Matična ploča Asus F1A75-M
    Matična ploča za najnovije AMD proceosre s integrisanom grafikom. AMD Quad-Core A8 APU ujedinjuje...
    Smanji količinuPovećaj količinu 160,00 KM
    Grafička kartica VTX3D HD6750 1GB DDR5
    HD6750 kartice prvobitno su bile namjenjene samo OEM proizvođačima ali srećom puštene su i u redovnu...
    Smanji količinuPovećaj količinu 177,00 KM
    Memorija ADATA DDR3 4GB 1600MHz (2x2) XPG™ Gaming Series
    DDR3 4GB 1600MHz XPG™ Gaming Series, Latencija CL 9-9-9-24, G serija nudi besprijekoran doživljaj...
    Smanji količinuPovećaj količinu 61,00 KM
    MS Industrial kućište VESPER (napojna 400W)
    Sklapate li sami svoj računar a odabrali ste napajanje koje odgovara Vašim potrebama, potrebno Vam je...
    Smanji količinuPovećaj količinu 55,00 KM
    ISPRAZNI KOŠARICU Ukupna cijena: 572,00 KM
     
  10. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    To je losije ili isto kao i ovo gore, a dobro skuplje?

    Anatomic, koja je tacno to ploca, jer ih ima nekoliko pod gotovo istim nazivom, a cijena varira dobro?
     
  11. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    ASUS-ova,ja sam prvo uzeo ASUS P8H61-M LE ,ali je bila defektna,srećom,kupio je novu u PLUS-u,sve normalno dodao sam ja mislim 12 km tako nekako i zamijenili mi za običnu verziju(ova gore je slabija verzija) , ASUS P8H61-M ,sada je sve super,piči kompjuter pravo..

    Izgleda da je trenutno nemaju na stanju,tu je malo bolja verzija PLUS,koja je skuplja jedno 15-20km od ove..

    ugl. ovako bi trebalo izgledati :


    ASUS P8H61 PLUS - 182 km

    G620 - 132km

    1X4Gb 46km,obična verzija Kingstona na 1333Mhz,koju sam ja uzeo,a ti možeš i HyperX Blue koja košta 56km

    Fortron Hexa 400W - 80km,nema je na stanju,ali valjda im nije nikakav problem narudžba

    ima na stanju od 500W koja košta 111km..

    imaš i kućište Codegen sa napojnom od 450W za 60km

    imaš i kućište Spire sa 500W napojnom za 55km

    ______________________________________

    Ukupno ,najjeftinija varijanta :

    415 km,sa kućištem Spire i napojnom od 500W,znači da ti ostane još prostora za grafičku,i onda bi bila ovo pravo fina mašina..

    najskuplja varijanta : 440km , sa napojnom Fortron Hexa 400W,koje nema na stanju,i onda ti ostane da kupiš ili nađeš kućište ,i grafičku..

    Po meni bi ono gore bilo pravo dobro,znači 415km,i da još nađeš grafu i sve super,ovo ti je iz prve ruke ;)
     
  12. chivas

    chivas Novi član

    Evo da imaš i ovaj pregled :D

    PREGLED KOŠARICEADRESADOSTAVANAČIN PLAĆANJA
    Matična ploča Asus P8H61-M LX3/SI
    H61 čipset namijenjen je za upotrebu u "budget" Sandy Bridge konfiguracijama i odličan je izbor za...
    Smanji količinuPovećaj količinu 100,00 KM
    Procesor Intel Pentium G850
    Intel procesori pružaju pametno PC multitasking iskustvo. Poboljšane performasne olakšavaju računarski...
    Smanji količinuPovećaj količinu 173,00 KM
    Memorija ADATA DDR3 4GB 1600MHz (2x2) XPG™ Gaming Series (može jeftinija na 1333)
    DDR3 4GB 1600MHz XPG™ Gaming Series, Latencija CL 9-9-9-24, G serija nudi besprijekoran doživljaj...
    Smanji količinuPovećaj količinu 61,00 KM
    Grafička kartica VTX3D HD6750 1GB DDR5
    HD6750 kartice prvobitno su bile namjenjene samo OEM proizvođačima ali srećom puštene su i u redovnu...
    Smanji količinuPovećaj količinu 177,00 KM
    MS Industrial kućište Ares (400W)
    Sklapate li sami svoj računar a odabrali ste napajanje koje odgovara Vašim potrebama, potrebno Vam je...
    Smanji količinuPovećaj količinu 67,00 KM
    ISPRAZNI KOŠARICU Ukupna cijena: 578,00 KM
     
  13. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Ne bih da kvarim ništa,ali mu je nepotreban taj procesor ,i ne treba ići na 2x2,pa da to bude 4gb,nego treba sada ići na jedan stick od 4gb ,i kasnije ići na nadogradnju možda,jer ploče na H61 chipsetu imaju 2 ova utora kako se već zovu za ram,tako da ako uzme 2x2Gb,onda ništa od buduće nadogradnje,jedino da proda ovo,a tom rođaku ne bi bilo dobro da stalno mjenja :lol: , ovako mu fino sastavimo konfu i eto ..

    edit : imaš u PLUS-u i 6670 za 153 km,što na onih 415 ispadne -568km

    edit 2 : bilo bi dobro da uganjaš nekaku P8H61-M jer je ona oko 160km,ili bi možda uzeo i LE/USB 3.0 , koja je 143km,ali ni nje nema na stanju nažalost,onda bi uzeo hmm ..imaš P8H61-MX koja košta 101 km,što ti onda ukupno dođe ako nju uzmeš : 487 km sve ukupno ! , a moj izbor je ploča P8H61-M LE koja košta 116km,jeste da mi je ona bila defektna,ali nije do njih,takva nafaka bila haha,sa njom ti dođe sve ukupno : 502km ,.. sretno ,nadam se da ćeš me poslušati :lol:
     
  14. chivas

    chivas Novi član

    Nek se izjasni oko cpu-a prvo, onda mu možemo nešto ručno nabacati, ili kad sam se zadao evo mu ovako :D

    KOŠARICA
    Procesor Intel Pentium G630
    Intel procesori pružaju pametno PC multitasking iskustvo. Poboljšane performasne olakšavaju računarski...
    Smanji količinu1Povećaj količinu Cijena: 144,00 KM
    Matična ploča Asus P8H61-M LX3/SI
    H61 čipset namijenjen je za upotrebu u "budget" Sandy Bridge konfiguracijama i odličan je izbor za...
    Smanji količinu1Povećaj količinu Cijena: 100,00 KM
    Grafička kartica Asus EAH6670/DI/1GD3
    HD6670 kartice uz odlične performanse odlikuju niska potrošnja struje zahvaljujući 40nm proizvodnom...
    Smanji količinu1Povećaj količinu Cijena: 164,00 KM
    MS Industrial napajanje PRO-550
    Napajanje MS PRO-550ATX ima snagu 550W te se hladi pomoću dva 8-centimetarska ventilatora. Napajanje u...
    Smanji količinu1Povećaj količinu Cijena: 51,00 KM
    MS Industrial kučište bez napajanja Taurus
    Ako ste odabrali sve komponente za svoj računar i tražite još i kućište u koje ćete ugraditi odabrane...
    Smanji količinu1Povećaj količinu Cijena: 31,00 KM
    Ukupna cijena:490,00 KM (- 3% forumskog popusta :D izađe oko 475 KM)

    PS: Nek se snađe za 4GB RAM-a u komadu :D
     
  15. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Ja ovo napajanje ne bi ubacio u štalu za light show-a kravama, a kamoli u neku konfiguraciju.
     
  16. chivas

    chivas Novi član

    Može i ovo:
    Napajanje Seasonic SS-620GM, 620W
    Napajanje Seasonic SS-620GM, 620 W, aktivni PFC, Hlađenje 120mm, 24-pinski konektor 1, ATX12V 2, SATA 9,...
    Smanji količinu1Povećaj količinu Cijena: 191,00 KM

    Sad bih trebao napisati koliko bi ti krave davale više mlijeka uz ovu napojnu, ali ipak neću ;)

    PS: Budi konstruktivan i pomozi momku da nađe nešto i NEGDJE za novca koliko ima (je spreman) izdvojiti.
     
  17. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Opet ponavljam, treba sve biti iz Geneleca. Ako uzmem nesto u Sarajevu, na sebe teret stavljam ako se sta pokvari, meni se valja peglat i putovat gore-dole. I ovo sto radim je samo zato jer je htio uzeti od nekog lokalnog svercera racunar, pa da ga lik ne zavrce.

    MB ASUS P8H61-M LE 100KM
    CPU G620 113km
    RAM G.SKILL 4GB 39KM
    VGA HD6750 146KM
    Kućiste Frontier 44KM

    Je li ovo uredu?

    Kakva je ova GT450 u poredjenju sa ovom 6750?
     
  18. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Zapravo sporija. Tek GTS450 sa GDDR5 memorijom je brza od HD6750, taman izmedju HD6750 i HD6770.

    Umjesto tog G620 komotno stavi G530 Celerona, nije nista sporiji, razlika je u biti samo tih 200MHz. Sve sto radi G620 radit ce i Celeron. A umjesto te ploce P8H61-M LX PLUS, 85KM bez PDV-a.

    Sad ti se otvara prostor i za HD7750. :D
     
  19. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Eno sad haha Jesi ti siguran za taj proc, ipak se cini malo sporiji po testovima... A sto se ploce tice, ne znam ni kakva je razlika, ja sam mislio da je samo bitno da mozes na nju staviti ostale komponente i to je to :D
     
  20. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Da sam na tvom mjestu ja bih ovo uzeo,jedino možda 6670 koja je nekih 10,20 km skuplja,nije prevelika razlika ali eto,,ovo bi bio moj izbor,sretno još jednom..